Androidİncelemeler ve Testler

Yeni Huawei Y9s Telefon İncelemesi ve Huawei Başarıları

Huawei  Sadece Telefon Üretmiyor


Yakında piyasaya çıkacak olan Yeni Huawei Y9s Telefon modeli Huawei firmasının daha önce ürettiği y9 modelinin bir benzeri olacak. Bu eski model temmuz ayında piyasaya çıkmıştı. Arkada 3 3ade3t kamera olan bu cihazda selfie kamerası, açılır-kapanır olacak.

6.59 inç ultra Full View ekrana sahip olan bu cihaz, AI yapay zeka kullanılan kameralar barındırıyor. Arkadaki kamerası 48 MP olan cihaz Hsilicon Kirin 810 model işlemci kullanacak. Ayrıca cihazın bataryası da 4.000 mAh olacak. Telefon çeşitli Google uygulamalarını ve Google Play içerecek.  Hindistan’3daki pazara 225 dolar fiyatla çıkacak olan bu telefonun gerçekten fiyatı oldukça iyi ve rekabet edecek düzeyde. Zaten Huawei geçen yıl 300 milyon adet telefon üretip piyasada eriteceğini duyurmuştu ve hatta ABD, bu konuda bir şeyler yapmak gerektiğini söylercesine, Huawei ürünlerinin ülkede satışını engellemek için çeşitli engeller getirmişti. Ama yine de Huawei Çin kökenli bir firma ve hiç ABD’ye ve Avrupa pazarına ihtiyaç duymayan bir firma. Çünkü bu coğrafyalar, tüm satışın sadece onda birini kapsıyor. Diğer satışların hepsi Çin ve Hindistan başta olmak üzere, Asya kıtasındaki ülkelere yapılıyor.

Huawei  Sadece Telefon Üretmiyor

Buna göre Huawei telefon piyasasındaki yüzde 40 üzerindeki satış hacmini yakalamış bir firma olarak, hedefini daha da büyütmek istiyor ve ABD , firma için bir engel değil. Bunu bizzat şirketin kurucusu ve CEO’su olan  Ren Zhengfei bizzat açıkladı. Huawei sağlam ve ucuz ürünler üreterek bu başarıyı yakalıyor. Ayrıca Huawei ağ sistemleri alanında da dünyada birinci hatta 5G teknolojisinin mimarı ve bu firma olmadan dünya 5G teknolojisi ile tanışamayacak.

Huawei Honor 9X modelinin Özelliklerini Hatırlayalım

5.15 inç ekran boyutu ve3 1080x 1920 P ekran çözünürlüğü olan cihaz, inç başına 428 PPI yoğunluk ayrıcalığı sunuyor. 3.230 mAh bataryası ve hızlı şarj özelliği de var. Ayrıca Kirin 960 model işlemci ve ARM Cortex –A73 model grafik işlemci kullanıyor. 12 MP kamerası birçok yeni teknolojileri barındırıyor. Kullanıcıların bataryayı az bulması nedeniyle yeni modelde batarya 4.000 mAH seviyeye çıkarıldı ve tabi kameralar 12 MP çözünürlükten 48 MP çözünürlüğe terfi etti bu yeni modelde… Türkiye’de Honor 9X modelinin satışı yapılmıyor. Bakalım Y9S modelinin satışı yapılacak mı?

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.