Androidİncelemeler ve Testler

Yeni Realme 6i Telefon İncelemesi

Yeni Realme 6i Teknik Özellikleri


Yeni Realme 6i Telefon modelinde 6.5 inç ekran bulunuyor, cihazda MT Helio G80 işlemci kullanılmış ve arka tarafta ana kamera 48 mega piksel olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında üretime çıkan bütün telefonlarda dikkat çekici özellik batarya kapasitelerinin 4.000 mili amper üzerinde olmasıdır. Bu cihazda da kullanılan batarya 5.000 mili amper olarak düşünüldü. Dolayısıyla sık sık seyahat eden insanlar şarj konusunda sıkıntı yaşamayacaklar.

Yeni Realme 6i Teknik Özellikleri

Yine de büyük kapasiteli pillerin şarj edilmesi için normal şarj adaptörlerinin çok uzun süre kullanılmak zorunda olması bir dezavantaj olduğundan, bu firma da telefonu üretirken 18 watt hızlı şarj adaptörü eklemeyi ihmal etmiyor. Firmanın neden Snap dragon yerine Mediatek Helio g80 işlemcisini kullandığı bilinmiyor ama bu işlemcinin daha hesaplı olduğu, buna rağmen donanım özelliklerinin Snap Dragon çiplerinden daha aşağı olmadığı biliniyor.

Mart 2020 veya Nisan 2020’de satışa çıkarılması planlanan bu cihaz her zamanki gibi ilk olarak Çin ve Hindistan’da alıcıları ile buluşacak, aynı zamanda Amazon ve belli başlı otoriter e-ticaret sitelerinde de satışa çıkacak. Temel versiyonunda 3 GB Ram kullanılan bu cihazda ROM olarak 64 GB alan düşünüldü. Bir üst versiyonda ise 4 GB ram ve 128 GB sabit ROM alanı olacak. Kasa renkleri olarak Realme 6i modelinde süt beyazı ve çay yeşili renkler seçildi. Telefonu sipariş edenlere, firma tişört ve Bluetooth hediye edecek. 4 GB versiyonunun 250 dolar civarında olacağı da gelen haberler arasında…

Teknik Özellikler

Yeni Realme 6i Telefon modelinin özelliklerini toparlayacak olursak, 6.5 inç HD ekranı ve ARM Mali G52 model grafik işlemcisi, Media TEK Helio G80 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci henüz 7 nano metre küçültme teknolojisine sahip değil, 12 nano metre mimari kullanıyor.  Cihazın 64 GB veya diğer versiyonda 128 GB dahili alanı ile yetinmeyecekler için ek SD desteği maksimum 256 GB seviyeye kadar çıkarılabilir.

Yüksek Kapasiteli Bataryası var

5.000 mAH bataryasını doldurmak için firma, 18 Watt hızlı şarj adaptörünü gönderiyor. Tüm amiral gemisi telefonlarda var olan çift SIM desteği, parmak izi tarayıcı ( arka tarafta), 4G VoLTe desteği, geniş bant Wi-Fi, C tipi USB girişi,  FM radyo gibi özellikleri var. Cihazın toplamda 195 gram ağırlıkta olması da hafif ve güzel bir cihaz olduğunu gösteriyor. Ancak 9 mm kalınlık, kabul edilebilir 8 mm kalınlığa göre biraz fazla… Ek olarak merak edilen 3.5 mm kulaklık girişi de bu cihazda yerini alacak.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.