Seo Yöntemleri

Yeni Sistem’de Backlink Etkisi Nedir?

backlink
Basitce En İdeal Link Sistemi. Bu Sisteme Sosyal Linklerde Eklenirse Sitenizin Yararına Olur.

Bu Yazımız ‘da Yeni Güncellemler Ardın’dan Backlinkler Nasıl Olmalı , Nerden Alınmalı, Nasıl Kaynaklar Tercih Edilmeli, Sitemiz Nasıl Olmalı Vb Onları İşleyeceğiz. Biraz Ders Gibi Oldu Ama Kusura Bakmayın.

Google’nin Yaptığı Değişikler Sitelerin Daha Özgün vede Dahada Çok Çalışmalarına Yönelmelerine Yönelik.Çünkü Nitelikli İçerik Siteleri Google Gözünde Yükseltiyor.

Nitelikli Makaller , Nitelikli Yazılar vede Nitelikli Backlinkler’le Google Size Değer Veriyor. Tabi Daha Bir Çok Etken Mevcutken Önemli Hususlar Bunlardır.Dikkat Etmezseniz Veya Kücük Tanıtım Yazıları İle Sitenizi Desteklemez Backlink Almaz İseniz Sitenizin Zararına Olacağı Gercegini Size Hatırlatmak İsteriz.

Backlink Alırken Ve Verirken Dikkatli Olmamızda Gerekli Xyz Sitelerden Backlink Almanız Sizin Zararınıza Olacaktır Veya Nofollowlar Bir Espirisi Olmayacak Backlink’lerdir.

Başlıca Makelemizde İşleyecegimiz Konular :

 1. Nedir Bu Backlink ?
 2. Backlink Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular Nelerdir ?
 3. Dofollow ve Nofollow Nedir ?
 4. Sadece Backlink İle Yükselmek Mümkün Mü?
 5. Backlink Kaynakları

Backlink Nedir?

Backlink gecbunlari.com Sitesinin Her Hangi Yazı Veya Sayfalarından Diğer Siteye Link Verme Olayıdır. Yani Linkini Yayınlamamız Backlink Vermek Olayıdır.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Aldığınız Sitenin Özgün vede Google Tarafından Çabuk İndexleniyor Olması Alexa Değerlerinin Düşük Olması vede Sosyal İmleme Kullanıyor Olması Sizin İçin Faydalı Olacaktır , Cünkü Yakın Zamandaki Sosyal Medya Tutkusu İle Sosyal Medya Üzerinden Gelen Hitin vede Sosyal Medya Üzerinden Organik Kullanıcı Ağı Olması İle Sitenizin Ek Trafik Kaynağı Olacaktır , Sitenizi Google Tarafından Daha Sevecen Hale Gecelktir.

Sosyal Medya Linkleri Önemlidir Yani Oradaki Backlinkler Size + Katar vede Sizi Önemsenir Bir Konuma Getirir.

Dofollow ve Nofollow Nedir?

Basitce Anlamı Ben Bu Siteyeyi Biliyorum,Tanıyorum vede Ben Buna Link Sağlayarak Gelişmesine Kefil Olabilirim Anlamına Gelmekte. Yani Sitenize Alacağınız Linkin Nofollow Veya Dofollow Olması Size Büyük Etki Edecektir Nofollow Link Almanızın Pekte Etkisi Olmayacagı Gibi Dofollow İle Nitelikli Bir Siteden Dofollow Aldıysanız Şayet Faydasını Çok Çok Göreceksiniz.

Peki Bu Dofollow vede Nofollow Linkleri Nasıl Verebiliriz ? Linkin Dofollow Veya Nofollow Olduğunu Nasıl Anlarız ?

Sitenin Kaynak Koduna Bakmanız Gerekiyor , Yani Firefox Kullananlar İçin Söğleyeyim Link Aldığınız Siteye Girin  Sağ Tıklayın ” Sayfa Kaynağını Göster “E  Veya Ctrl + U Tuşunu Kullanarak Linkinizi Bulun vede Backlink Nasıl Verilmiş Bakın.

Bakacağınız Kısım Linkinizdeki Rel Kısmı Olacak :

Dofollow link kodu böyle Olmalı :

<a href=”http://siteadi.com” rel=”dofollow”>site adı</a>

Nofollow link kodu böyle Olmalı :

<a href=”http://siteadi.com” rel=”nofollow”>site adı</a>

Sadece Backlink İle Yükselmek Mümkün Mü?

Tabi Tabi Olur Salonu Balkona Katalım Daha Ferah Olur Hem.

Hocam İnanmayın Sadece Backlink İle Yükselinmez.İçerik Yok Sadece Backlink Çalış Veya Botla Konu Çek Backlink Çalış Oldu Gözüm Oldu Bu Yazarlarda Enayi Sitelerinin İleri Sıralarda Çıkması İçin Boş Yere Özgün İçerik Üretiyorlar.

Backlink Ne Kadar Nitelikli Olursa Olsun Sitenizin Nitelikli İçerigi  Olmadıktan Sonra Yapılacak İşlemlerin Boş Olduğu Kanaatindeyim.

Link Zinciri Yapmayı Unutmayın Backlink Aldığınız Sitelerde Backlink Çalışmanız Yararınıza Olacaktır Yani http://gecbunlari.com/backlink Link’inden Size Backlink Geliyor İse O Adrese Backlink Çalışmanız Sosyal İmleme Yapmanız Yararınıza Olur +1 ^^

Edu vede Gov Backlinkleri Her Zaman Daha’da Etkili Olacaktır.

Backlink Kaynakları

herkesin Backlink Aldığı Sitelerden Backlink Almayın , Az Sayıda Link Çıkışı Olan Kaliteli Siteleri Tercih Edin , Yaşlanmış Domainler , Nitelikli İçerigi Olan Siteler , Sosyal İmlemeye vede Sosyal Kitleye Sahip Sitelere Bakın.

Xyz’Lerden Alacağınız Backlink Sizi Bitrebilirde , Dikkatli Olun Sitenize Gelen Linkleri Özenle Secin , Secici Olun 1 Tane Fazla Olsun Gibi Ucuzcu Mantıkla İlerlemeyin , herkesin Ulaşamadığı Sitelerden Backlink Almaya Çalışın , Değerli Sitelerden Link Alın Yoksa Aldığınız Backlink’in Bir Anlamı Kalmaz.

Toplist , Dizin , herkese Acık Yorum Sayfaları Denetimsiz vede herkesin Link Bastığı Siteler’den Uzak Durun , Zararınıza Olabilir.

Yeni Acılaçak Site İçin Yapılması Gerekenleri Kısaca Özet Geciyorum :

 1. Sitenizin İç Seo Sistemini Kurun. Link Sistemini Yani.
 2. Sitenize Nitelikli İçerik Çalışın İlk 3-5 Ay Backlink Almayın.
 3. Yazılarınızda Radikal Değişiklikler Yapmayın.
 4. Site’nin 3-5 Aylık Olana Kadar Reklam Almayın Sitenize , Link Çıkışı Yapmayın.
 5. Sitenizin Sosyal Ağlarada Ekleyin Ara Ara Sitenizi Sosyal Medyada Paylaşın.
 6. 3-5 Ayın Sonunda Rss İmleme , Video Backlinkler Vb Şekillerde Destekleyin.
 7. 5-7 Aylarda Tanıtım Yazısı  Alarak Backlink Çalışın.
 8. Eş İçeriklerin Olduğu Sizden Önce Cıkan Siteleri Analiz Edip Onların Link Aldığı Siteler ile Çalışın Rakiplerinizi Kendi Kaynakları İle Vurun.

Daha Bir Çok Şey Varda Onları da Seo İle İlgili Diğer Yazılarımda Sizlere Aktarırım , Hem Ellerim Hem de Başım Çok Ağrıyor Kusura Bakmayın. Sorularınızı Konu Altından Cevaplayacağım.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.