Sosyal Medya

Youtube izlenmeleri nasıl artırılır?

Youtube taktikleri

Günümüzde eskiye göre çok daha fazla insanın youtube kanalı var. Birçok insan youtube videoları çekerek gelir elde etmeye çalışıyor. Tabii ki yotubedan para kazanmak için iyi bir izleyici kitlesine ve güzel videolara sahip olmanız gerekmekte. Youtube izlenmeleri nasıl artırılır? Youtube para kazanma hilesi gibi konular en çok araştırılan konular arasında. Öncelikle youtubeda para kazanma hilesi diye bir şey yoktur. Youtube tamamen iş odaklı yapılacak bir platformdur. bundan dolayı daha güvenilir yollara başvurmak en  önemlisidir. Burada bazı youtube taktikleri vardır. Bu makalede bunlardan bahsedeceğiz.

Youtube en popüler fakat bir o kadar da gelişmesi zor bir platform. Youtube kanalı açtığınızda bir gecede binlerce aboneye ulaşmanız imkansız. Bu yüzden pek çok kişi, yakın arakadaşları ve ailesi sayesinde büyüyor.  Fakat bu akrabalar ve arkadaşlar belli bir zaman sonra yetersiz hale gelirler. Bundan sonra daha farklı stratejiler uygulamanız gereklidir.

Buradaki stratejiler herkese uyacak diye bir kural yoktur. Çünkü her kanalın gidişati ve konsepti farklıdır. Bundan dolayı herkes kendi stratejisine uygun olarak bu maddeleri kullanabilir.

Youtube taktikleri

  • Kısa videolar yüklemeyin. Youtubeda uzun videolar daha çok ilgi çekerler. Tercihen 15 dakikadan uzun olan videolar, hem daha fazla para hem de daha fazla izlenme getirirler. Uzun videolar kısa olanlara nazaran daha üstte çıkarlar. Bu konuyla alakalı araştırmalar da internette bulunabilir.
  • Videoların başına ya da sonuna tercihen sonuna video sonları ekleyin(end card). Bu sayede insanları daha fazla çekebilir ve onları daha başka videolarınıza yönlendirebilirsiniz. Ayrıca video sonuna havalı birkaç buton eklemek de mantıklı bir hareket olacaktır. Mesela abone ol butonu buna bir örnektir.
  • Abone ol butonu çok önemlidir. Yapılan bazı analizler gösteriyor ki videoya abone ol butonu eklemek abone sayısında büyük bir artışa sebep oluyor. Bunu açıklamak aslında basit. İnsanların beyinlerine sürekli aynı mesajı verdiğinizde insan beyni ikna oluyor ve abone olmak istiyor.
  • Yorumlara cevap vermek çok öenmlidir. Yorumlara cevap verme hızınız ve kaliteniz insanlarda sizin oluşturacağınız intibayı değiştirebilir. Yorumlarına hızlı ve kaliteli cevap alan kişiler kanalınızdan mutlu ayrılırlar. Bundan dolayı da yeni takipçi kitlesi kazanırsınız. Ayrıca ne kadar fazla yorum olursa videolarınız o kadar üstte görünür.
  • Kanal bilgileri kısmını uygun bir uzunlukta yapın. Bazı kanallar kanal bilgileri kısmını doldurmuyor bile. Bu davranış izleyicilerde kanalınızı yeterli derecede umursamadığınız anlamına gelebilir. Bundan dolayı videoların altına kaliteli bir tanıtım yazısını otomatik olarak yapıştırmalısınız.
  • Kanal analizleri kısmı en öenmli şeydir. Youtube analizleri pek çok platformun aksine çok yararlı bir bölümdür. İzlenilen saat, demografik yapı, izleyicilerin ülke ve yaşları gibi bilgiler kanalın gelişimi açısından çok önemlidir. Bu analizler kısmını inceleyerek güzel çıkarımlarda bulunabilirsiniz.
  • Belki de en önemli koşul ise, düzenli video atmaktır. Youtube’nin en önemli anahtarı sürekli video atmaktır. Video atma sıklığınız çok yüksek olursa, takipçileriniz sizi unutmayacaktır. Ayrıca youtube algoritmaları video atma sıklığınıza çok önem verir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.