Onarım,Hata Cözümleri.

0xc00007b Hatası Eba Çözüm

0xc00007b hatası geçersiz görsel formatı anlamına geliyor. Eksil ve bozulmuş sistem dosyaları ya da uygulamaları nedeniyle meydana gelir. Corana virüs nedeniyle yaşanan pandemi döneminde eğitimler Eba sistemi ile verilmeye başlandı. Fakat birçok öğrenci Eba girişlerinde 0xc00007b hatası ile karşılaşıyor. Genellikle oyunlarda karşılaşılan bu hatanın Eba’nın eğitim sitesinde ortaya çıkması öğrencilerin derslere katılamamasına neden oluyor. Bu hatanın en genel nedeni NVIDIA veya diğer ekran kartlarından kaynaklanan bir durumdur. Bunun yanı sıra Microsoft Visual C++ ,Direct X veya. NET Framework uygulamalarında meydana gelen bir hatadan dolayı oluşmaktadır. Bilgisayarın yanlış bir biçimde kapatılması, güncellemelerin bölünmesi, dosyaların yanlış bir şekilde silinerek kaldırılması gibi nedenler de 0xc00007b hatasına neden olabiliyor.

 

0xc00007b Eba Hatası Nasıl Çözülür?

0xc00007b Eba hatasının çözülebilmesi için uygulayabileceğiniz yöntemler şunlardır:

1)Bilgisayarınızı kapatıp açın

Bilgisayarınızı tamamen açıp kapatmak eksik veya yanlış çalışan dosyaların onarılmasını sağlayarak soruna çözüm olabilir.

2)Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırmayı Deneyin

Uygulamayı yönetici olarak çalıştırabilmek için 0xc00007b hatası veren Eba ekranına sağ tıklayın ve açılan pencerenin en alt kısmında yer alan özelliklere tıklayın. Burada uyumluluk yazan kısma tıklayın. Bu pencerede uyumluluk sorun gidericisini çalıştır yazan bir sekme göreceksiniz. Bu bölüme tıklayın ve bekleyin Eba 0xc00007b sorununa çözüm olacaktır.

3)Uyumluluk Sorun Giderici Çözüm Olmadıysa

Yukarıda açıkladığımız uyumluluk sorun giderici 0xc00007b sorununa çözüm olmadı ise bu kez yine ekrana sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluk bölümüne girip bu kez pencerenin en alt kısmında yer alan bu programı yönetici olarak çalıştır yazan kısmın yanındaki kutucuğa tıklayarak deneyin.

Eba 0xc00007b Hatası Yaşamamak İçin Neler Yapılır

Eba 0xc00007b hatası yaşamak istemiyorsanız bilgisayarınız için bazı yenilikler ve güncellemeler yapmanız gerekir. Hatanın tekrarlanmaması ve Eba internet sitesine kolaylıkla giriş yapabilmeniz için yapmanız gerekenler:

*Ekran kartınızı güncelleyin. Bilgisayarınızın ekran kartı NVIDIA ya da başka marka bir sürücü olabilir. Ekran kartı markanıza ait resmi internet sitesinden güncellemeleri edinebilirsiniz.

*Microsoft Risual C++ Redistributable paketlerini güncellemeniz 0xc00007b hatasını önleyecektir. Programın dosyalarının eksik veya bozuk olması bilgisayarın hata vermesine neden olur. Microsoft Risual C++ Redistributable paketlerinin yeni sürümünü Microsoft’un resmi internet sitesinde bulabilirsiniz. Buradan programı indirip yüklediğinizde sorun çözülmüş olacaktır. Elbette programı yüklemeden önce Bilgisayarınızın denetim masasından program ekle kaldır kısmında önce Microsoft Risual C++ Redistributable programını kaldırın ve bilgisayarınızı kapatıp açarak yenileyin. Daha sonra Microsoft resmi sitesinden indirdiğiniz güncel programı yükleyerek Eba 0xc00007b hata sorununu çözebilirsiniz.

*Microsoft .NET Framework Güncellemesi Yapın. Eba 0xc00007b hatasının sebeplerinden biri de Microsoft .NET Framework program dosyalarının eksik ya da bozuk çalışmasıdır. Bu nedenle Microsoft resmi web sitesinden indireceğiniz güncel programı yüklemeniz Eba da yaşadığınız hata sorununuza çözüm olacaktır. Bunun için öncelikle bilgisayarınızda bulunan Microsoft. NET Framework programını denetim masası/ program ekle kaldır sayfasından kaldırın. Bilgisayarınızı kapatıp açarak yenileyin. Microsoft resmi web sitesinden bilgisayar sürümünüze uygun programı seçerek indirin ve yükleyin. Eba 0xc00007b sorunu çözülmüş olacaktır. Sorunun çözülebilmesi için tüm alternatif çözümlerini sunduk. Sorununuz hala çözülmemiş ise bir bilgisayar uzmanından yardım almanızda fayda vardır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.