Oyun Dünyası

2022’nin Merakla Beklenen Oyunları

God Of War PC Versiyonu


Yeni yılın gelmesi ile birlikte oyun dünyasında da yeni hareketlenmeler başlamış durumda. Oyun severlerin 2022 Yılından beklediği pek çok oyun bulunuyor. Peki, 2022 Yılında çıkması beklenen PC Oyunları nelerdir?

Oyun sektöründe teknoloji her geçen gün gelişerek ilerliyor. Son zamanlarda konsollara çıkan test sürümü ile gündeme Oturan Matrix oyunu da bunlara verilebilecek en iyi örneklerden birisidir. Öyle ki oyun sadece grafik açısından değil fizik motoru açısından da oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahip durumda.

Oyun motorlarının gelişmesi, oyunların gelişmesi metaverse evrenine atılan en büyük adımlardan sadece birisi. Peki, teknoloji bu kadar hızla ilerlerken 2022 yılında bizi hangi oyunlar bekleyecek.

God Of War PC Versiyonu

Konsolların efsaneleşmiş oyunlarından birsi olan God Of War 2022 Yılının gelmesi ile birlikte Pc oyuncularına sunulacak. 14 Ocak da yayınlanması beklenen God Of War Türkçe Altyazı seçenekleri ile direkt olarak satışa sunulacak.

İskandinav mitolojisinde geçen oyun aksiyon – RPG tarzında listelenmekte. Söz konusu oyun hikâye olarak Baba Kratos Oğlu Atreus ile birlikte eşinin vasiyeti olan diyarın en yüksek yerinden küllerinin aşağıya dökülmesi yolunda geçen maceraları konu almakta.

Türkiye de ki oyuncular için tuzlu bir fiyata sahip olacağı beklenen oyunun güncel Steam Satış fiyatı 329TL Oyunun Steam profiline erişmek için Buraya Tıklayın.

Elden Ring 2022 Yılında Çıkış Yapacak

2019 E3 Fuarında gösterimi yapılan, birkaç yıldır da sesi soluğu çıkmayan Elden Ring’den 2022’nin gelmesi ile birlikte birkaç ses duyulmaya başlandı.

Aksiyon Rol yapma oyunları arasında yer alan Bandai Namcon tarafından geliştirilen oyun Şubat ayında çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun hikâyesi konusunda halen kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak ortaya atılan iddialara göre oyun Elden Ring olarak bilinen evrenin parçalanmasından sonrasını konu alacak.

25 Şubat tarihinde çıkması planlanan Elden Ring ön ödeme yapılarak geldiği an yükleme şansına erişebilmeniz için hak tanımakta. Her ne kadar durum böyle olsa da Türkiye’de ki oyuncuların canını sıkacak bir fiyatlandırma ile karşımıza çıkmakta. Elden Ring Steam fiyatı olarak 499TL’ye satışa sunulacak.

Oyunun Steam Profiline erişmek için Buraya Tıklayın.

Hogwarts Legacy 2022 Yılında Geliyor

Özellikle Harry Potter hayranlarını sevindirecek olan bu oyun 2022 Yılının gelmesi ile birlikte çıkacak oyunlar arasında olan ve piyasayı sallama potansiyeline sahip olan bir oyun. 1800 Yıllarının sonlarını konu alacak olan oyunun çıkış tarihi ile ilgili kesin bilgiler bulunmamakta.

 

Aksiyon rol yapma kategorisinde bulunan oyun Açık dünya desteği ile de oyunculara Hogwarts evreninde farklı bir deneyim yaşatabilecek durumda.

Büyüler geliştirerek karakterinizi güçlendirebileceğiniz, büyüler öğrenerek farklı saldırı ve savunma mekanizmaları edinebileceğiniz oyunun fiyatı konusunda şuan için kesin bir bilgi bulunmamakta.

Dying Light 2 Stay Human

2022 Yılında çıkacak PC oyunları arasında yer alan Dying Light 2 Stay Human bir devam oyunudur. “Harran” Şehir ismi ile birlikte ülkemizdeki oyuncuların da ilgisini çekmeyi başaran oyun. 2022 yılının gelmesi ile birlikte farklı bir oyun ile devam etme kararı almış durumda.

Parkur yetenekleriniz ile zombilerden kaçabildiğiniz, hayatta kalmak için mücadele verdiğiniz oyun. Bu devam oyununda da benzer şekilde ilerlemelerden oluşacak. Yapımcıların açıklamalarına göre devam oyununda alınacak olan kararlar şehrin yapısını değiştirme olanağına sahip olabilecek.

4 Şubat 2022 Tarihinde çıkış yapması beklenen oyun Steam üzerinde 349TL’den satışa sunulacak. Oyunun Steam Sayfasına ulaşmak için Buraya Tıklayın.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

13 Yıllık aranın ardından yeni bir oyun çıkartacaklarını söyleyen Firma, oyuncuları büyük oranda etkilemiş durumda. 2022 Yılında çıkış yapacak oyunlar arasında yer alan oyun beklentileri yüksek tutan yapımlardan birisi.

Açık dünya da geçmesi planlanın oyunun çizgisel mantıkta bir ilerleyişe sahip olmayacağı açıklananlar arasında yer almakta. Hikâye olarak Çernobil felaketinden sonrasını hedef alan oyunda attığınız adımlar ile yaşamaya çalıştığınız bölgenin kaderine yön verebileceksiniz.

Epic Games üzerinden satışa sunulacak olan oyun 345TL gibi bir satış fiyatına sahip olacak. 28 Nisan 2022 yılında çıkması planlanan oyun Epic Games üzerinden satın alınabilecek. Sayfasına ulaşmak için Buraya Tıklayın.

2022 Yılında Çıkması Planlanan Oyunlar

Her ne kadar 2022 Yılında çıkış yapmaları planlanıyor olsa da bazı aksilikler yüzünden ertelenme durumları da bulunmakta. 2022 Yılında çıkış yapması en çok istenen oyunlar arasında da bazı oyunlar yer almakta. Söz konusu oyunlara göz atacak olursak;

  • ARK 2
  • Dying Light 2
  • Elden Ring
  • Forspoken
  • Gotham Knights
  • Gran Turismo 7
  • Horizon Forbidden West
  • T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction

Gibi bir liste karşımıza çıkmakta. 2022 Yılı ile birlikte çıkış yapacak oyunlar oyun severlerin bu yılı oyunlar ile dolu dolu geçirebileceği bir yıl sunmakta.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.