Oyun Dünyası

Acemiler İçin En İyi LoL Karakterleri

Acemiler için en iyi LoL karakterleri başlığı altında, MOBA’ya henüz başlamış olanlar için daha basit oynanabilecek karakterlerin neler olduğunu ve bunların özelliklerini listeledik.

Acemiler İçin En İyi LoL Karakterleri Nelerdir?

Karakterlerin farklı yeteneklere sahip olması, oyunu kendine göre daha fazla kişileştirerek doyasıya zevkine varmak isteyenlere hitap ediyor. Özellikle oyuna yeni başlayan biriyseniz, bu karakterleri tercih etmeniz oyun esnasında da büyük kolaylıklar tanıyor. İşte acemiler için en iyi LoL karakterleri…

Warwick

Şiddet yeteneğiyle öne çıkan karakter, ayrıca dövüşçü yapısıyla da dikkat çekiyor. Karakterin en önemli özelliklerinden biri ise karşıdaki karakterin yeteneklerinin saldırı esnasında kullanılamaz olmasıdır. Bu da dolayısıyla oyun esnasında ayrı bir avantaj sağlıyor.

Wukong

Oyunda başta saldırı esnasında olmak üzere, oyunun çeşitli aşamalarında kopyasını bıraktıktan sonra görünmez olmasıyla biliniyor. Bu özellik karşı tarafın yanılmasını sağlamakla birlikte saldırı gücünü artırmaya imkân tanıyor. Karakterin bir başka özelliği olan burgaç ise karakterimizin hızını artırarak rakiplere daha fazla hasar vermek için büyük avantaj sunuyor.

Yuumi

 

Alt koridorda oynuyorsanız tercih edebileceğiniz acemiler için en iyi LoL karakterleri arasındadır. Karakterimiz aynı bölgeye yüksek hasarlar vermesiyle dikkat çekiyor. Son sayfa özelliğinin kullanıldığı bu güç gösterisi esnasında toplam 7 hasar darbesi vererek, düşmanlarını perişan ediyor.

Karakterimizin oyuncusuna en önemli avantajlarından biriyse, hasar dalgasına maruz kalan düşmanının 3 ve üzerinde isabet alması halinde düşmanı sabitlemesidir. Dolayısıyla hasar verirken düşman sabitlendiği için, karşı tarafın darbeleri ciddi manada kısıtlanabiliyor.

Volibear

Dövüşçü rolünde kolay oynanabilen karakterlerimiz arasında yer alıyor. Volibear belirli bir alana atlamasıyla öne çıkıyor. Ona bu gücü veren ise Fırtınaçağıran düşmanları bir hayli yavaşlatırken onların ciddi hasarlara uğramasına da neden oluyor.

Volibear karakterine zarar verebilecek çevre kuleler ise yine bu özellik kullanılırken pasifize ediliyor ve karakterimize zarar gelmesi engelleniyor. Oyuna yeni başlayanların tercih edebileceği bu karakterin sunduğu özellikler, savaş esnasında oyuncuya büyük avantajlar sağlıyor.

Renekton

En asil karakterlerden birisi olan Renekton, yeni başlayanlar için en iyi LoL karakterleri arasında öne çıkıyor. Muhteşem dövüşçü yetenekleri ile ortalığı kasıp kavuran üst koridor dövüşçüsü, saldırı yeteneğini kullanırken ek can alarak çevresini tarumar ediyor.

Taric

Kahramanımızın en önemli özelliği dost canlısı olmasıdır. Öyle ki takım arkadaşlarını düşünen özellikler sergileyerek onların saldırı sırasında belirli bir süre hasar almalarını engelliyor. Bunu yaparken ise Kozmik Titreşim özelliğinden faydalanıyor.

Kozmik Titreşim özelliği daha çok takım savaşlarında etkin rol oynuyor. Takım bütünlüğünün sağlanarak takımın kazanması için son derece işe yarar bir özelliktir.

Braum

Nişancı yetenekleriyle alt koridorun efsanesi Braum, bu özelliği ile takım arkadaşlarını saldırılardan koruyor. Onu efsane yapan bir başka özellik ise “Kapı Gibi” özelliğidir.

Tam bir takım arkadaşı olan kahramanımız “Mermi Manyağı” özelliği de yine oyunun favori yetenekleri arasında yer alıyor. Kendi başına takım savaşlarını başlatma konusunda da yetenekli olan Braum, oyunda tercih edebileceğiniz en iyi karakterlerden biri olarak dikkat çekiyor.  Karakter rakiplerinin hızını azaltma yeteneğiyle de biliniyor ve bu özelliğine Freljord Karşılaması deniliyor.

Varus

Uzaklardan avcılık konusunda oldukça iyi bir keskin nişancı olduğu inkar edilemez. Yay ve okuyla uzaklara yaptığı atışlarla rakiplerini avlayan Varus, rakibini Musibet Zinciri özelliğiyle rakibini sabitliyor. Sonrasında ise efsane darbeleriyle düşmanını felç etmesiyle biliniyor.

Xin Zhao

Birçok saldırı ve koruma yeteneği ile dikkat toplayan Xin Zhao, acemiler için en iyi LoL karakterleri arasındadır. Hilal Koruması yeteneği takımı korurken, Yürekli Hücum yeteneği ise saldırı gücünü artırıyor.

Karakterin Rüzgârdan Şimşeğe yeteneği ise hıza etki eden özelliklerden biri olarak biliniyor. Yine Üç Pençe Saldırısı gibi güçlü saldırı özelliğine de sahip olan Xin Zhao, oyunun en gözde karakterlerinden biridir.

Darius

Dövüşçü, koruyucu ve adeta ölüm makinası olan Darius, Kanama yeteneği sayesinde rakiplerine hasar verme yeteneği ile biliniyor. Öldürücü balta darbeleriyle rakiplerini mahveden karakterimiz, Kemik Kıran özelliğini kullanarak rakibine en öldürücü darbeleri vurabiliyor. Rakibin atardamarına vurduğu darbeler sayesinde düşmana hareket kısıtlılığı veriyor.

Fiora

Kavga güzeli diyebileceğimiz Fiora, oyundaki kadın karakterlerden biridir. kılıcını kınından çıkardığında rakiplerine ağır darbeler vuruyor. Kılıcını saldırının haricinde savunma amaçlı da kullanabilmesi dikkat çeken bir başka bir özelliğidir.

Kılıcını kullanarak “Karşı Hamle” özelliğini kullanarak saldırıların etkisini azaltabiliyor. Rakibin yavaşlamasını sağlayarak darbe hasarlarını en aza indiriyor.

Amumu

Saldırı ve savunma anlamında yine en iyi karakterlerden biri olarak biliniyor. Amumu tank moduyla düşmanlara ağır hasarlar vererek eşsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Takım savaşlarının efsanesi olma özelliğiyle dikkatleri üzerinde topluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.