Mobil Alemi

AirPods Güncelleme Nasıl Gerçekleştirilir?

AirPods güncelleme işlemi her zaman merak edilen önemli konuların başında yer alıyor. Kablolu kulaklıkların yanı sıra artık kablosuz kulaklıklar hayatımızda yer aldığından dolayı elbette bazı işlemlerin yapılması da gerekiyor. Apple firmasının geliştirdiği AirPods kulaklıkların bünyesinde yazılım güncellemeleri yer alıyor.

Bunun gerçekleşmesi adına pek bilgisi olmayan kişiler yazımızı inceleyerek bu konu hakkında önemli bilgileri alabilirler. Öyleyse AirPods yazılım güncellemesi nasıl yapılır? Bu konuyu birlikte detaylıca inceleyerek öğrenelim.

AirPods Güncelleme Hakkında Önemli Bilgiler

Güncelleme işlemi manuel şekilde gerçekleştirilemiyor. Ama dünyanın en ünlü firması olan Apple, yeni güncelleme yayınladığı zaman AirPods kulaklıkların güncelleme aşamasına hazır olduğu anlaşılır. Özellikle kulaklığını şarj durumundayken ve iPhone cihazınızın yakınında olduğu vakit otomatik biçimde güncellenme gerçekleşir. Son olarak kulaklıklarınızın mevcut olan ürün yazılım sürümünü iPhone cihazın ayarlar kısmında bulunan “Hakkında” sayfasında kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

AirPods Güncelleme Adımları Nasıl Takip Edilmelidir?

Önceden belirttiğimiz gibi Apple, Airpods kulaklıklarınızın manuel şekilde güncelleme yapmanıza olanak tanımaz. AirPods güncelleme için hiçbir şekilde manuel olarak yapılan bir detay maalesef yoktur. Bu aşamanın yerine güncellemeler mevcut hale geldiği vakit, otomatik biçimde yüklenmesi gerçekleşir.

Buna ek olarak AirPods kulaklıklarınızın ürün yazılım sürümü istenildiği vakit kontrol edilebilir. Böylece hangi güncelleme sürümünün olduğu kolaylıkla belli olacaktır. Güncelleme adına gerekli adımlar ise şunlardır:

  • Kulaklığınızın güncelleştirmeleri aldığı konusunda emin olmak için bu adımlar takip edilmelidir.
  • Kulaklıklar şarj kutusuna yerleştirilir ve şarj kablosu takılır. Kablosuz şarj desteği sunan şarj kutusu bulunuyorsa şarj bünyesinde olduğundan emin olunmalıdır.
  • AirPods kulaklıkların şarj olduğu bölgenin yakınında iPhone ya da iPad cihazın hangisi aktif şekilde kullanılıyorsa bulunmalıdır.

Bu işlemlerden sonra başka bir işlem yapılmasına gerek kalmayacaktır. Kulaklıklar otomatik şekilde son güncellemelerini kazanacaklardır.

AirPods Güncelleme Ardından Kontrol Nasıl Sağlanır?

AirPods güncelleme işlemi ardından kontrol yapılması gerekli olan bir adımdır. Güncellemenin yapılmasının ardından tam emin olamadıysanız eğer kulaklığınızın hangi sürümde çalıştığını görmek için sizlere sunacağımız şu adımların takip edilmesi yardımcı olacaktır:

  • İlk olarak kulaklıklar şarj kutusuna yerleştirilir.
  • iPhone cihazınızda bulunan ayarlar kısmına gidilir.
  • Genel ve ardından “Hakkında” yazısına tıklanır.
  • AirPods şarj kutusu kapağı açılır ve sonra kapatılır.
  • Telefonun “Hakkında” kısmında EID sekmesinin tam altında yer alan AirPods adında bir sekme belirecektir.
  • Beliren sekmeye tıklanır.
  • Ardından gelen ekranda kulaklığınızın sahiplik ettiği sürüm görülür.

En son olarak internet üzerinden gerçekleştireceğiniz araştırma sayesinde güncel sürümün olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. AirPods nasıl güncellenir? Sorusunun cevabı bu kadar kolay adımlardan ibaret olduğu için sizleri zorlamayacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.