AndroidApple & İosMobil Alemi

WhatsApp, Emoji İle Mesajlara Cevap Verme ve Anket Özelliklerini Tanıtı

WhatsApp Kullanıcıları, Gruplarda ‘Anket’ Yapabilecek


Arayüzünü geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren WhatsApp, son zamanlarda, Telegram platformunun arayüzüne eklediği mesajları emoji ile tepki verme özelliği başta olmak üzere gruplarda anket düzenleme üzerinde çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz hafta ‘topluluk’ özelliğini paylaşan ve bu özellik ile beraber kullanıcılarının birden çok sohbet grubunu bir tek grup içerisinde toplamalarına imkan tanıyan WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışmalarına hız verdi.

WaBetainfo aracılığı ile paylaşımı gerçekleştirilen bilgilere göre WhatsApp, kullanıcılarının gruplarda anket oluşturabilmeleri ile alakalı bir değişiklik planlıyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu yeni özellik çalışmasının yanı sıra aynı zamanda WhatsApp platformunun planlarında başka yeni özellikler de yer alıyor.

WhatsApp Kullanıcıları, Gruplarda ‘Anket’ Yapabilecek

Telegram platformunun halihazırda uzun süredir bünyesinde yer alan anket özelliğini, nihayet WhatsApp’ta kullanıcılarının hizmetine sunmak amacıyla çalışmalara başladı. WhatsApp platformunun geliştirmekte olduğu ‘anket’ özelliği aracılığı ile artık kullanıcılar içerisinde oldukları gruplarda soru sorduktan sonra anket yapabilecek. Bu ise kullanıcıların grupları çok daha etkili bir biçimde kullanılması açısından büyük bir avantaj sağlayacak. Yalnızca WhatsApp guruplarında kullanılabilecek bu yeni özellik ile beraber anket sonuçları başta olmak üzere cevaplar yine aynı şekilde uçtan uca şifreleme sistemi ile korunuyor olacak.

Grup üyeleri, güvenli bir biçimde anket neticelerine ulaşabilecek ve böylelikle grup içerisinde anket sorularını birbirlerine sorabilecek. Şimdilik anketlerdeki cevap limiti veya kaç soru olacağı ile alakalı kesin ve net bir bilgi yer almıyor. Bu yeni özelliğin özellikle de iş guruplarından verilecek çeşitli kararlarda çok daha büyük bir fayda sağlayacağı ise kesin.

 

WhatsApp, Mesajlara Emoji İle Tepki Verme ve Çoklu Cihaz Özellikleri Üzerinde Çalışmalarını Sürdürüyor

Dünyanın en iyi mesajlaşma platformu olarak bilinen WhatsApp, arayüz değişiklik çalışmaları ile alakalı sık sık gündeme geliyor ve bunların pek çoğunu da kullanıcılarını mutlu etmek amacıyla hareket ediyor ve bunu da başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Telegram platformuna gelen mesajlara tepki verme özelliği ile alakalı WhatsApp, çalışmalara başladı. Uzun zamandır beklenen bu özellik ile beraber kullanıcılar, nihayetinde mesajlara çılgını emojilerle tepki verebilecek.

WhatsApp platformunun, yapılan tahminlere göre getirmek açısından biraz geç kaldığı bir diğer özellik ile alakalı nihayetinde çalışmalara başlandı. Yeni çoklu cihaz özellikleri ile WhatsApp platformuna bir başka telefon ya da tabletten bağlanmaya olanak sağlanması hedefleniyor. Şirket, Apple tabletler açısından bir sürüm üzerinde çalışmaları hızlandırdı. İlerleyen süreç içerisinde de bu yeni özellikle telefonlarımızın yanı sıra aynı zamanda iPad gibi pek çok değişik cihazlarda aynı anda oturumunuzun açık kalması mümkün hale gelebilecek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.