AndroidMobil Alemi

En Popüler 10 Oyun Telefonu

En İyi Oyun Telefonu 2021


En sık oyun oynanan cihazlardan bir tanesi de telefonlar olup cihazın sahip olduğu özellikler önemli olmaktadır. Oyuncuların en iyi oyun deneyimini kesintisiz olarak yaşayabilmesi için cihazların bazı donanım ve teknik özelliklere azami ölçüde sahip olması gerekmektedir. En iyi oyun telefonu hangisi diye araştıran kullanıcılara yol gösterecek en popüler 10 oyun telefonu araştırdık.

Dünyada oyun sektörüne olan artan taleple birlikte piyasaya hemen hemen her yıl birçok oyun telefonu sürülmektedir. Bu telefonların her biri kendi bünyesinde oldukça farklı donanım ve özellikler barındırmaktadır. Bu nedenle her bir oyuncu ihtiyacına en uygun olan telefonu seçmesi gerekmektedir.

En İyi Oyun Telefonu 2021

Oyun severlerin bayılacağı ve beğeneceği piyasadaki telefon modelleri seçeneği fazla olsa da bazı cihazlar bir daha ön plana çıkmaktadır. Bu cihazlar arasından en popüler ve en iyi oyun telefonu 2021 modelleri içerisinden 10 tanesini bir araya getirdik.

Asus ROG Phone 5 Ultimate

İlk değineceğimiz oyun telefonu Asus ROG Phone 5 Ultimate oyuncuların en yüksek puanı vermiş olduğu ve memnun kaldığı cihazlardan bir tanesidir. Dev teknoloji markası olan Asus’ un bilindiği üzere birçok oyun masaüstü bilgisayarı ve Laptop modelleri de bulunmaktadır.

Oyun keyfini en üst standartlara taşıyan Asus ROG Phone 5 Ultimate’ in sahip olduğu bazı donanımlar ve özellikler dikkat çekmektedir. Cihaz Amoled ekran teknolojisiyle 6.78 inçlik ekran boyutuna sahip olup 512 GB dahili depolama alanı ve 18GB Ram belleğe sahiptir. Batarya kapasitesi 6000 mAh olan telefon ekran çözünürlüğü 1080×2448 (FHD) pikseldir.

OnePlus 8 Pro

En iyi oyun telefonu ucuz modeller arasında sayabileceğimiz OnePlus 8 Pro sahip olduğu özellikler ile oyun severleri oldukça memnun etmektedir. Cihazın ekranı Amoled teknolojiye sahip olup boyutu 6.78 inçtir. Depolama alanına baktığımızda ise 256 GB dahili depolama alanı ve 12 GB Ram belleğe sahip olduğu görülmektedir. Cihazın batarya kapasitesi ise 4510 mAh olup ekran çözünürlüğü 1440×3168 (QHD+) pikseldir.

Xiaomi Mi10t Pro

Oyuncuların fiyat performans bakımından beğendiği en iyi 10 oyun telefonu arasında bulunan Xiaomi Mi10t Pro oldukça fazla talep alan modellerden biridir. Cihaz en iyi oyun telefonu 2021 modelleri arasında sayılırken kullanıcılarından aldığı olumlu geri dönüş daha fazladır.

Xiaomi Mi10t Pro IPS LCD ekran teknolojisi ile donatılan ekranı boyut olarak 6.67 inçtir. 128 GB depolama alanına sahip olan cihaz modeli 8 GB Ram belleğe sahiptir. Telefonun batarya kapasitesi ise 5000 mAh olup ekran çözünürlüğü 1080×2400 (FHD+) pikseldir.

Xiaomi Black Shark 4 Pro

Xiaomi markasına ait diğer bir oyun telefonu Xiaomi Black Shark 4 Pro modeli ve genel olarak bu serisi oldukça fazla beğenilmiştir. Cihazın sahip olduğu donanım ve özellikleri kullanıcılar tarafından genellikle yeterli görülmüştür. Oldukça iyi yorumlar alan cihazın ekran boyutu 6.67 inç olup Amoled ekran teknolojisi ile geliştirilmiştir.

Telefonun batarya kapasitesi ise 4500 mAh olup ekran çözünürlüğü 1800×2400 (FHD+) pikseldir. Depolama alanı özellikleri ise 256 GB depolama alanı ve 8 GB Ram bellek olup farklı depolama alanına sahip cihazları da bulunmaktadır.

Oppo Reno 4 Pro

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça sevilen marka olan Oppo’ nun bir modelini de listeye dahil ettik. Oppo markasının Oppo Reno 4 Pro modeli oyun telefonu sayılabilecek yeterli donanım ve özelliklere sahip olacak şekilde geliştirilmiştir. Cihaz en iyi oyun telefonu ucuz modelleri arasında da sayılırken oldukça iyi yorumlar almıştır.

Cihazın özelliklerine gelecek olursak modelin ekran boyutu 6.5 inç olup Amoled ekrana sahiptir. 4000 mAh batarya kapasitesine sahip olan cihaz 256 GB depolama alanı ve 8 GB Ram bellek barındırmaktadır. Telefonun ekran çözünürlüğü ise 1800×2400 (FHD+) pikseldir.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Xiaomi’ nin en iyi oyun telefonu 2021 modellerinden bir diğeri olan Xiaomi Black Shark 3 Pro ekran boyutu ile diğer birçok modelden biraz daha büyüktür. Cihazın ekran boyutu 7.1 inç olup bu özelliği bazı kullanıcılar tarafından sevilmiş olup bazı kullanıcılar ise gereksiz büyük bulmuşlardır.

Cihaz ekranı Amoled ekran teknolojisine sahip olup 1440×3120 (QHD+) piksel çözünürlüğe sahiptir. Cihaz depolama alanı özellikleri ise 256 GB dahili depolama alanı ve 8 GB Ram bellek olarak geliştirilmiştir.

Samsung Galaxy S20

Teknoloji devi Samsung’ un oyun telefonu kategorisinde en sevilen yeni modellerinden biri Samsung Galaxy S20 olmuştur. Cihaz gerek ekran boyutu gerekse diğer özellikleri bakımından oldukça sevilmiştir. 6.2 inç ekran boyutuna sahip olan cihaz Dynamic Amoled ekran teknolojisine sahiptir.

4000 mAh batarya kapasitesine sahip olan telefonda ekran çözünürlüğü 1440×3200 (QHD+) pikseldir. Modelin depolama alanı ise 128 GB depolama alanı ve 8 GB Ram bellek olup 0.279 W/ kg SAR değerine sahiptir.

Lenovo Legion Pro

En iyi oyun telefonu 2021 arasında ilk akla gelen modellerden bir tanesi olan Lenovo Legion Pro’ dur. Cihaz sahip olduğu optimum ve uyumlu özellikleri ile kullanıcılarından oldukça yüksek puan almayı başarmıştır. Cihaz Amoled ekran teknolojisine sahip olup 6.65 inç ekran boyutu olarak geliştirilmiştir.

Sevilen cihazın batarya kapasitesi de oldukça yüksek olup 5000mAh’ dir. Ekran çözünürlüğü 1080×2340 (FHD+) piksel olup 256 GB depolama alanı ve 12 GB Ram belleği bulunmaktadır.

Samsung Galaxy M51

Sevilen oyun telefonu modellerinden biri olan Samsung Galaxy M51’ de yine bu kategoride en beğenilen cihazlardan bir tanesidir. 6.7 inç ekran boyutuna sahip olan telefon Super Amoled ekran teknolojisi ile donatılmıştır.

Oldukça yüksek batarya kapasitesi olan cihaz 7000 mAh kadar bir alana sahiptir.  1080x 2400 (FHD+) piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan cihaz 128 GB depolama alanı ile 8 GB Ram belleği bulunmaktadır.

Razer Phone 2

Son olarak en iyi 10 oyun telefonu listesine dahil ettiğimiz Razer Phone 2 en iyi oyun telefonu 2021 modelleri arasında konuşulmaktadır. Cihazın ekran boyutuyla bazı özellikleri diğer modellere nazaran biraz daha aşağıda kalsa da kullanıcılarını oldukça tatmin eden bir model olmuştur.

5.72 inçlik bir ekran boyutuna sahip olan model IPS LCD ekran teknolojisi ile geliştirilmiştir. 1440×2560 (QHD) piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan telefonun batarya kapasitesi ise 4000 mAh’ dır. Cihaz 8 GB Ram bellek ve 64 GB depolama alanına sahiptir. 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.