Giyilebilir TeknolojiTeknoloji Haberleri

Akıllı Saatlerde WhatsApp Kullanma Dönemi! Akıllı Saatlere WhatsApp Geldi!


Android Saatlere WhatsApp desteği sonunda geldi! Artık saatinizde telefonunuzdan bağımsız şekilde WhatsApp kullanabileceksiniz.

Mesajlar alabilecek, gönderebilecek, medya alıp gönderebilecek, ses kayıtları alıp kaydedip gönderebileceksiniz. Pek çok WhatsApp özelliğinin saatlere gelmesi ile birlikte artık giyilebilir cihazlar daha işlevsel bir hal almaya başladı.

İlk olarak WearOS3 sürümünü kullanan Akıllı saatlere gelen WhatsApp güncellemesi, ilerleyen dönemlerde Android işletim sistemine sahip olan diğer Android akıllı saatlere de gelebilecek.

Akıllı saatler için özel olarak üretilen WhatsApp modeli, alt yapısında Android işletim sistemine sahip olan Akıllı saatlerin uygulama mağazasından edinilebilir durumda.

Akıllı Saatlerde Hangi WhatsApp Özellikleri Var? WearOS3 WhatsApp Özellikleri Nelerdir?

Mesajlaşmanın bu kadar yaygınlaşmış olması, akıllı saatlerin eSim desteği ile telefonlardan tamamen bağımsız şekilde çalışması bünyesinde geliştirilen uygulamaların da bağımsız olmasına yardımcı oluyor.

WearOS3 ile birlikte gelen pek çok yeniliğe bir de akıllı saatten WhatsApp kullanma özelliği eklenmiş durumda. Akıllı saatinize WearOS3 Uygulama mağazasından yükleyebileceğiniz WhatsApp sürümü ile telefonunuzdan bağımsız bir mesajlaşma deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Peki, Akıllı saatte kullanılan WhatsApp sürümünün özellikleri nelerdir?

  • Mesaj alma, mesajları görüntüleme.
  • Mesajlara hızlı yanıt özelliği ile yanıt verebilme.
  • Emojileri kullanabilme.
  • Sesli yazma özellikleri ile mesaj yazma özelliği.
  • Klavye özelliği ile mesaj oluşturma ve gönderme.
  • Sesli mesaj alma, dinleme.
  • Sesli mesaj kaydetme ve gönderme.

Kimi akıllı saatte bulunan eSim desteği ile birlikte akıllı telefonunuza bağlı olmadan da WhatsApp kullanabilme şansınızın olduğunu belirtmekte de fayda var.

Birden Fazla Telefonda Tek WhatsApp Hesabı Özelliği Gelmişti

WhatsApp devasa güncellemeleri arasında bulunan birden fazla telefonda tek WhatsApp kullanımı özelliği geçtiğimiz aylarda kullanıma açılmıştı.

Akıllı saatlere gelen ve bağımsız şekilde mesajlaşma desteği sunan WhatsApp özelliği söz konusu özelliğin neden geldiğini bir nebze de olsa bizlere gösterebiliyor. Birden fazla telefonda tek WhatsApp kullanma özelliği ile birlikte yetkilendirdiğiniz cihazlarda aynı anda tek bir WhatsApp sürümünü kullanabiliyordunuz.

Her ne kadar işletmeler için yönetimsel açıdan fayda sağlayan bir adım olsa da kişisel kullanımlar için bir katkısı bulunmuyordu.

Android sürümüne sahip Akıllı saatler için yayınlanan WhatsApp sürümü ile birlikte söz konusu güncellemenin ne derece önemli ve kullanışlı olduğu da ortaya serilmiş durumda.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.