Teknoloji Haberleri

WhatsApp Mesaj Biçimlendirme Özelliği Tamamen Değişiyor! Metin Özelleştirme

WhatsApp mesaj biçimlendirme özelliği tamamen değişiyor. Aldığı her güncelleme ile kullanıcı odağını arttıran WhatsApp gelişmeye devam ediyor.

Özellikle, aktif olarak WhatsApp kullanma durumunuzda bazı metin biçimlendirme özelliklerine erişme isteğinde bulunabiliyordunuz. Liste biçiminde yazma ya da önemli olanları belirtecek bir belirteç kullanma ihtiyacı her zaman var oluyordu.

Geçmişte, mesaj biçimlendirme özellikleri ile mesajların daha kaliteli ve okunur hâle gelmesini sağlayan WhatsApp, 2024 Yılının gelmesi ile birlikte yeni özelliklere de ilk adımlarını atmış durumda.

WhatsApp Mesajlarınız Daha Dikkat Çekici Olacak

WhatsApp güncellemeleri ile ilgili bilgileri önceden sunan WhatsApp Beta İnfo resmi X hesabı üzerinden yapılan paylaşımlara göre WhatsApp uygulamasına;

  • Kod bloğu mesaj biçimi,
  • Soru, açıklama bloğu mesaj biçimi,
  • Nokta şeklinde liste özelliği,
  • Sıralama şeklinde liste özelliği.

Gibi metin biçimlendirme özellikleri ekleniyor. Söz konusu metin biçimlendirme özelliklerinden yararlanabilmek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

  • Kod bloğu mesaj biçiminde yazmak için tek tırnak için metin yazmanız yeterlidir: ‘Kod mesajınız’,
  • Açıklama, alt başlık şeklinde mesaj yazmak için “>” simgesini kullanmanız yeterlidir: >Mesajınız,
  • Nokta şeklinde liste oluşturmak için iki farklı kullanım şekli karşımıza çıkıyor. – ve * şeklinde kullanımlar liste içerikler oluşturulmasını sağlamakta: *Liste elemanı 1 veya –Liste elemanı 2,
  • Numaralandırılmış listeler hazırlamak için 2. Gibi ifadeler kullanılabilir: 1. Liste Elemanı, 2. Liste elemanı.

Şeklindeki kullanımlar doğru olacaktır. Kullanımlar sonrasında elde edilecek olan görüntüler de bir hayli önemli. WhatsApp üzerinden sunacağınız metinlerin özelleştirilmesinin yanı sıra, not alma veya bir liste iletimi gerçekleştirmek daha etkili olacaktır.

WhatsApp Performans İyileştirme Güncellemesi Yayınlandı

WhatsApp mesaj biçimlendirme özelliği IOS ve Android sürümlerinin yanı sıra aynı anda web üzerinden kullanım için d aktif hâle gelecek.

Ancak WhatsApp, söz konusu güncellemeden önce bir performans güncellemesi yayınladı. Yayınlanan güncellemeye göre bazı kritik hatalar giderildi, kimi sistemlerde yaşanan takılmalar ve bağlantı sorunları giderilirken. Eski telefonlarda ve işletim sistemlerinde yaşanan kritik sorunlar da giderildi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.