TeknolojiTeknoloji Haberleri

Uber’in ilk çalışanı Ryan Graves yönetim kurulundan çekildi


Araba sürme şirketinin halka açılmasından sadece iki hafta sonra, yönetim kurulu titremeye başladı.

Uber’in yönetim kurulu üyelerinden Ryan Graves, şirketin halka açılmasından sadece iki hafta sonra istifa ediyor.

Graves, bir avuç çalışanıyla yeni doğmuş bir Silikon Vadisi şirketi iken Uber’in ilk çalışanıydı. Hızla Uber’in saflarında yükseldi ve kısaca 2010’da ilk CEO’su oldu. Graves, seyahat eden şirkete bugün olduğu gibi şekillenmesinde önemli bir rol oynadığı görülüyor.

Artık Uber’ün günlük işlerine dahil olmamakla birlikte, Graves hala şirketin yönetim kurulunda oturdu. Şimdi istifa ediyor. Haberler Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir dosyalama yoluyla yayımlandı.

“Düşünceli ve nişanlı bir yönetmen olarak, Ryan Uber’e değer katmaya devam etti, son on yılda büyüdükçe işin iniş ve çıkışlarını yönlendirmemize yardımcı olan içgörüler ve yargıları sundu.” yönetim kurulu, dosyalama dedi. “Acı tatlı bir an olsa da, biz onun istifa etmesi için doğru zaman olduğuna dair kişisel kararını kabul ediyoruz.”

Uber, yorum isteğine yanıt vermedi.

Uber bu skandal dalgasını dengelemiş olsa da, belirsiz bir döneme girmiştir: halka açık bir şirket olmak.

Uber, halka arzını iki hafta önce başını karıştırdı. Hisseleri, 42 $ ‘dan, 45 $’ lık preopen fiyatından 3 $ daha düşük olan ve% 8 düşüşle günü 41.57 $ ‘dan kapattı. O zamandan beri hiç iyileşmedi. Ticaret Cuma günü hisse başına 41,51 $ ‘dan kapandı.

Graves şimdi CEO’su ve yatırım şirketi Saltwater Capital’in kurucusudur. Uber’in yönetim kurulundan istifası 27 Mayıs’tan itibaren geçerlidir.

Graves, 2010 yılında şirketin kurucu ortağı Travis Kalanick’e Uber CEO’su rolünü attı. Sonunda Uber’in yemek dağıtım hizmeti Uber Eats gibi girişimlere odaklandığı küresel operasyonların kıdemli başkan yardımcısı oldu. Graves Ağustos 2017’de bu pozisyondan çekildi, ancak Uber’in yönetim kurulunda kaldı.

Graves, “Uber’i inşa etmenin son 7.5 yılında, belirsizliği ve değişimi benimseyen, gerçeği en iyi kavrayabilen insanlar olduğu gerçeğinden çok farklı dersler öğrendim” dedi.

Şirket için zorlu bir zaman zarfında Uber’den ayrıldı. Skandallarla çarpışan Uber, önceki birkaç ay boyunca – çoğunlukla Kalanick – bir düzineden fazla üst düzey idareyi kaybetmişti. Graves istifa ettiğinde, şirket hala yeni bir baş yönetici arıyordu. Mevcut CEO Dara Khosrowshahi ertesi ay katıldı.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.