TeknolojiTeknoloji Haberleri

Google Haritalar Toplu Taşıma Kaçırmaya Çözüm Oluyor

Otobüslerin Ne Kadar Kalabalık Olduğu Tahmin Edilebiliyor

Google, yenilikçi teknoloji ile kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Son yenilik ile birlikte her gün toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerin bu araçları kaçırması tarihe karışıyor.
Toplu Taşıma Sorun Olmaktan Çıkıyor 
Google Haritalar için tasarlanan ilk özellik; otobüsler ile ilgili trafik durumunun canlı olarak tespit edilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Tabii, akıllara trafik koşullarına bağlı olarak toplu taşıma zamanlamalarının her zaman doğru olup olmayacağı ile ilgili bir soru gelebilir. Ancak, yeni özelliğe göre Google Haritalar bu konu hakkında ihtiyaç duyduğu veriyi, yerel toplu taşıma ile ilgili yoğunluk durumu paylaşan kaynaklardan sağlayacak.

Otobüslerin Ne Kadar Kalabalık Olduğu Tahmin Edilebiliyor

Bu konuda ortaya atılan ikinci yeni özellik ise Haritalar uygulamasının otobüs, tren ya da metroların sürüş geçmişine bağlı olarak kalabalık olup olmadığının tespit edilmesine dayanıyor. Böylece toplu taşıma araçlarının tahmini geliş saatlerine göre daha kolay planlama yapabileceksiniz. Ayrıca, Google Haritalar aktarmalı seyahat etmek zorunda kalan yolcuların trafikte en büyük yardımcılarından biri haline gelecek.
Google Haritalar için gelen bu muhteşem özellik, bugünden itibaren hem iOS hem de Android ortamında kullanılabilecek.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.