Diğer YazılarımızGenel

Amazon Prime Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Son zamanlarda adını duyurmayı başaran ve bir anda neredeyse tüm internet kullanıcılarının ağzından adı düşmeyen Amazon Prime Nedir?

Amazon şirketine bağlı olan ve hizmet verme amacı ile oluşturulan Prime hizmeti içerisinde pek çok ayrıcalık barındırıyor. Video, Alışveriş, Oyun gibi ayrıcalıklar sunan Prime hizmeti sayesinde oldukça düşük ücret ödeyerek tüm ayrıcalıklardan faydalanabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz hafta ülkemize de gelen Amazon Prime hizmeti daha önceleri yurt dışında hizmet vermekteydi. Kullanıcılarına Netflix benzeri bir film/dizi izleme hizmeti sağlayan, ücretsiz kargo ve süper teslimat hizmeti sağlayan ve oyunlarda verilen ücretli itemleri ücretsiz dağıtan servis oldukça tutulanlar arasında yer almaktaydı.

Her ne kadar yurt dışı ücreti 6 Euro olsa da ülkemizdeki fiyatı 8TL olan hizmet, kur farkından dolayı düşük tutulan ücreti nedeni ile ülkemizde oldukça sevilmeye başladı. Özellikle alınan tek bir hizmet sayesinde birden fazla hizmete dahil olunabilmesi pek çok hizmet veren şirketin sonu olabilecek gibi gözüküyor.

Amazon Prime Nasıl Üye Olunur?

Ama Prime Hizmetine Nasıl Üye Olunur? Amazon prime ayrıcalıklarını ve güzel yanlarını saydık peki bu sisteme ilk 30 günü para ödemeden nasıl üye olunur. Her ne kadar para ödemeden üye olunabiliyor olsa da sonraki aylarda 8TL gibi bir ücret ile ücretlendirileceğini unutmamakta fayda var.

Netflix ve benzeri platformların yarısından daha ucuz olan bu üyelik sistemlerinde hiçbir sınır bulunmuyor. 8TL ücret vererek ya da ilk 30 günü vermeyerek üye olduğunuz bu sistem de ekran sınırı da bulunmuyor.

Amazon Prime Üye Olma Adım Adım

Amazon prime sistemine üye olma adım adım, Amazon Prime hizmetine üye olmak için içerisinde 1TL gibi bir ücret bulunan kart sahibi olmanız gerekiyor. İçerisinde ücret olmasa da sorun değil bazı üyeliklerde içerisinden teyit ücreti kesilmemekte.

Buraya Tıklayarak Amazon Prime üyelik sayfasına erişim sağlamanız gerekiyor. Söz konusu sayfa geldikten sonra “30 Gün ücretsiz dene” seçeneğini seçerek bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekiyor.

“30 Gün ücretsiz dene” seçeneğine tıkladıktan sonra gelen ekrana Amazon hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu aşamada varsa amazon hesabınızı kullanabilirsiniz. Yoksa alt kısımda bulunan “Amazon hesabınızı oluşturun” seçeneğine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçmelisiniz.

Hesap oluşturma sayfasında istenilen bilgilerin tamamını doğru bir şekilde girmelisiniz. Doğru girilmediği zamanlarda oluşabilecek sorunlar ilerleyen zamanlarda ödeme işlemleri sırasında sorun yaşamanıza neden olabilir.

Üye ol seçeneğine tıkladıktan sonra mail adresinize gelecek olan doğrulama kodunu buraya girmelisiniz. Söz konusu doğrulama işlemi bot hesapları engellemek adına alınmış ufak bir önlemdir.

Tüm doğrulama işlemlerinin ardından gelecek olan ekrandan tekrar “30 gün ücretsiz dene” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Söz konusu tıklama işlemi sonrasında kart bilgilerinizi gireceğiniz bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Ücretsiz deneme üyeliğinizi kartınızı ekledikten hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Söz konusu ekleme sonrasında kartınızdan hiçbir şekilde ücret kesimi yapılmayacaktır. Bu işlemler için kartınızda en az 1 TL olması gerekmekte. Yoksa bile şansınızı denemekte fayda var. Söz konusu kart onayı sırasında bazı zamanlar güvence bedeli çekimi yapılmamakta.

Amazon Prime Ayrıcalıkları

Amazon prime ayrıcalıkları nelerdir? Amazon prime ayrıcalıkları pek çok kullanıcıyı bünyesine çekmesine neden oldu. Özellikle film ve dizi hizmetini de paket içerisinde sadece 8TL ye vermesi diğer platformlara göre daha pozitif olmasını sağladı.

Amazon Prime Video hizmeti sayesinde Netflix, Apple TV benzeri bir hizmet alabilirsiniz. Çoğu film ve dizi bulunan bu hizmet prime sistemine dahildir ve ayda sadece 8TL ücret ödeyerek sahip olabilirisiniz. Amazon Prime’a özel film ve dizi seçenekleri sayesinde piyasa da daha önceden izlemediğiniz film ve dizileri de izleyebilirsiniz.

Amazon Prime hizmeti ile edinebileceğiniz bir diğer ayrıntı ise aynı gün ve ücretsiz kargo imkânı. Her ne kadar tüm Türkiye için geçerli olmasa da ilerleyen zamanlarda bu hizmetin tüm Türkiye için sunulması da beklenenler arasında. Söz konusu ücretsiz teslimat hizmeti için belirli bir alışveriş tutarı elde etmeniz gerekiyor. Aynı gün kargo hizmeti için “Ankara, Eskişehir, Antalya, Bolu, Burdur, Isparta, Bilecik ve benzeri” illerde yaşıyor olmanız gerekiyor.

İndirimlere daha erken erişme fırsatı. Amazon sınırlı sayıda ve sınırlı sürede bazı ürünler sunmakta. Söz konusu ürünler satışa çıkartıldığı anda bitmekte ve kullanıcılar bazı zamanlarda bu kampanyadan faydalanamamakta. Amazon Prime hizmetine abone olan kullanıcılar söz konusu indirim zamanlarında diğer kullanıcılara göre 30 dakika önde olacak. Henüz indirim işlemleri diğer kullanıcılara açılmamışken Prime kullanıcıları ürünlerini satın alabilecek.

Oyuncuların ve internet severlerin sevineceği en güzel üyelik sistemi tabi iki de gaming sistemidir. Aylık 8TL ücret ödeyerek ücretsiz oyun içi itemler ve sevdiğiniz yayıncılara abonelik kazanmak istemez misiniz? Amazonun sunduğu gaming hizmeti sayesinde her ay seçtiniz bir yayıncıya ücretsiz abone olabilirsiniz. Bunun yanı sıra popüler video oyunlarında oyun içi eşyaları ücretsiz elde edebilirsiniz.

İlk 30 Gün Ücretsiz!

 Amazon Prime hizmeti ilk 30 gün ücretsiz! Amazon prime hizmetinden ilk 30 gün hiç para vermeden yararlanabilirsiniz. İlk aydan sonra sabit olarak 8TL den yararlanabileceğiniz sistemden 30 günlük deneme süreniz bittikten sonra ücretsiz şekilde ayrılabilirsiniz.

Ayrılma sonrasında hiçbir şekilde ücret kesilmesi yapılmamakta. Amazon Prime hizmeti, söz konusu ayın sonuna doğru geldiğinizde sizi uyararak bu ayın bittiğini ve iptal etmek isteyip istemediğinizi sormakta. Söz konusu hatırlatıcı sayesinde kartınızdan para çekimi olmadan hizmeti iptal edebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sizin sayenizde Amazon Prime’ı tanıdık.Çok iyi fırsatlar sunuyor.Hergeçen gün daha da yenilenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.