Apple & İosMobil Alemi

Apple Airtag Nedir? Nasıl Çalışır?

Airtag Sayesinde Eşyalarınız Artık Güvende


Eşyalarınızı kaybetmek, onları çaldırmak belki de en büyük korkunuzdur. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için teknolojik gelişmeler hızla ilerlemekte. Geçtiğimiz aylarda karşımıza sunulan en gelişmiş teknoloji Apple Airtag teknolojisi oldu.

Apple Airtag teknolojisi sayesinde eşyalarınızı kaybetmeniz neredeyse imkansız hale getiriliyor. Sadece eşyalarınız ile sınırlı değil, evcil hayvanlarınızın tasmalarına takarak anlık olarak nerede olduklarını takip etmeniz mümkün durumda.

Apple Airtag, çalışma mekaniği olarak internet bağlantınız olduğu sürece size airtag cihazınızın yerini gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Dışarıdaki diğer cihazlar ile etkileşim kuran ve size o cihazlar sayesinde anlık olarak yer bildiren bu cihaz. Kayıp eşya sorununa tek başına çözüm sağlayabilecek güçte.

Airtag Sayesinde Eşyalarınız Artık Güvende

Apple tarafından geliştirilen bu cihaz dışarıdaki cihazlardan sinyal alarak ve sinyal göndererek çalışmakta. Hal böyle olunca cihaz mesafe fark etmeksizin sizin telefonunuza konum bildirimi gönderebilmekte.

Gönderilen konum bildirimleri sayesinde cihazın nerede olduğunu, bağlı olan eşyalarınızın nerede olduğunu anlık olarak çok ufak farklar ile görebiliyorsunuz.

Bisikletinize, çantanıza, evcil hayvanlarınızın tasmalarına ve hatta aracınıza bile koyarak konumlarını anlık olarak takip edebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Tekli olarak veya 4lü paket olarak satılan Airtaglar ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Kullanımı oldukça basit olan bu ürünler, tek tıklama ile kurulum özelliklerine sahiptir.

O sırada bulundukları konuma ve sinyal oranlarına göre 1 ila daha az km farkları arasında yanılma payları ile eşyalarınızın ve evcil hayvanınızın yerini size gösterebilmekte.

Apple Airtag Nasıl Bağlanır?

Apple Airtag herkes için sunulmuş ve kullanımı oldukça basit bir takip cihazıdır. Cihazı kullanabilmek için Apple model bir cihaza daha ihtiyacınız bulunmakta. Peki, Apple Airtag Nasıl Bağlanır? NFC özelliği açık olan apple cihazınızı hazırladıktan sonra bu adımları sırası ile izleyin.

 • Airtag cihazınızı elinize alın ve arkasını çevirin.
 • Pil koruması olup olmadığını kontrol edin varsa kendisini çekerek çıkartın.
 • Bu aşamadan sonra Airtag cihazınız çalışır konuma gelecektir.
 • Iphone model cihazınızdan ana ekrana gelin ve Airtag cihazınızı iphone model cihazınıza yaklaştırın.
 • Ekranınıza gelecek olan bağlantı isteğini onaylayın ve isim verme ekranına geçiş sağlayın.
 • İsim verme ekranında Airtag cihazınızı ne için kullanmak istiyorsanız onun için isim verin ve devam butonuna tıklayın.
 • Cihazınız Apple kimliğini zile bağlanacaktır.

Bu aşamalardan sonra Airtag cihazınız tamamen ayarlanmış ve kullanılır hale gelmiş olacaktır. Airtag uygulaması üzerinden cihaz takibi yapabilir, hareketlerine bakabilir takip işlemlerinizi sorunsuz şekilde halledebilirsiniz.

Apple Airtag Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

Söz konusu Airtag cihazı pil konusunda oldukça rahat bir kullanım sunmakta. Pil kullanımı az olan cihaz elbet bir gün pil değişim ihtiyacı duyacaktır. Apple bu konuda en iyi adımları atarak kullanıcıların evde kendilerinin değiştirmesini sağlayacak bir sistem dizayn etmiş durumda. Peki, Apple airtag pil değişimi nasıl yapılır?

Apple Airtag pil değişimi yapabilmek için yönergeleri izlemelisiniz. Pil değişimi için cihazınızın pilinin bitip bitmediğinden emin değilseniz uygulama içerisinden cihazın pil durumunu görebilirsiniz veya direkt olarak airtag cihazınızın arkasına bakarak söz konusu pil kontrollerini sağlayabilirsiniz. Pil artık değişmeli seviyesine gelmişse izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

 • Apple Airtagınızın parlak yüzeyine baskı uygulayın ve saat yönünün tersi yönünde çevirin.
 • Bu işlemden sonra üst kapağının kendisini bıraktığını göreceksiniz.
 • İçerisindeki pili alın ve elektronik ürünler saten bir yerden aldığınız 3V gücündeki düğme pilini airtaginizin içine artı kısmı yukarıda olacak şekilde yerleştirin.
 • Kapak üzerinde bulunan üç tırnağın da airtagın tırnaklarına denk geldiğinden emin olun ve kapağı bastırın.
 • Saat yönünde çevirerek kilitlenmesini sağlayın.

Kısa adımlardan sonra apple airtag cihazınız pil bağlantısı bitmiş şekilde kullanıma hazır olacaktır. Bağlantı işlemleri başarılı şekilde gerçekleşmişse cihazınızdan bip sesine benzer bir ses duyacak ve çalıştığından emin olacaksınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.