Mobil Alemi

Dünyanın En Ucuz Telefonu

Freedom 251

Artık bir lüks değil gereklilik olan ve hemen hemen her yaştan insanın cebine girmeye başlayan telefonlar tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Bu etki sebebiyle birçok firmada birbirleriyle yarışan haline girmekte ve birbirlerini geçmeye çabalamaktalar. Bu yarışa kimi telefon markası kamerasının harika özellikleriyle kimisi çok uzun giden şarjıyla kimisi  ise hızıyla dahil oluyor. Bizim şu an incelemekte olacağımız telefon ise bu yarışa kamera özellikleri, şarj özellikleri ve diğer özellikler ile değil dünyanın en ucuz telefonu olma özelliğiyle katılıyor. İşte bu telefon ve özellikleri,

Freedom 251

Freedom 251 Hindistan’da kurulan Rinning Bells isimli bir şirkete ait olup dünyanın en ucuz telefonu olma unvanını elinde bulunduruyor. Telefonun fiyatı ise sadece 251 rupi ve bu da 3.36 ABD doları ve 25,92 TL yapmakta. En dikkat çekici özelliği fiyatı olan bu telefonun diğer özelliklerine de birlikte bakalım:

  • 1 GB ram
  • 1.3 GHz işlemci
  • 1450 MAH gücünde batarya
  • 3.2 MP arka kamera
  • 0.3 MP ön kamera
  • 8 GB dahili hafıza ve 32 GB’a kadar hafıza kartı desteği

Peki dünyanın en ucuz telefonu olma unvanına sahip bu telefona talep mi ne durumda? Android 5.3 sistemi kullanan ve sadece 251 rupi ücreti olan bu telefona talebin milyonlar ile ifade edildiği söyleniyor. Bununla birlikte telefonun dikkat çekici özelliklerinden birisinin de görüntüsünün İphone telefonları andırması söylenebilir.

Her geçen gün birbiriyle yarışan firmaların yarışının fiyat konusunda da gitgide arttığını gösteren Rinning Bells firması ürettiği bu telefonla konuşulmaya devam edecek gibi görülüyor. Diğer firmalar dünyanın en ucuz telefonu rekorunu kırmak için bir adım atar mı? Bilemiyoruz fakat insanların böyle bir telefon üretilirse bu telefona talebinin olacağı Freedom 251 ile gözler önüne serilmiş durumda.

Birbiri ardına daha yüksek özellikler, daha yüksek hafıza ve daha iyi kameralar gibi özelliklerde yarışan ve her geçen gün fiyatı yükselen telefon piyasasında ileride ucuzluk yarışlarının da başlama ihtimalini bize hatırlatan Rinnings Bell firması, çok başarılı bir telefon ortaya koymuş mudur bilinmez ama dünyanın en ucuz telefonunu üreterek uygun fiyatlı telefon arayışında olan kişiler için iyi bir alternatif oluşturduğunu söyleyebiliriz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.