AndroidMobil Alemi

Xiaomi En İyi Telefonu

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Çin malı denilince akla direkt olarak Xiaomi gelmektedir.  Markanın adını duyduğumuzda bile menşeisini tahmin etmek çokta zor değildir. Xiaomi hedef kitlede şu algıya sahiptir. “Ucuz fiyatlı ve bir o kadar üst kalitelidir”.  Ürünün bu algısı giderek daha da artmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte Xiaomi ürünlerinin kalitesi, tasarımı, performansı da değişmektedir. Xiaomi’nin kurucusu ülkesinde Steve Jobs olarak anılmaktadır çünkü sektörde başarısı ve yaptığı çalışmalarla adından söz etmiştir.

Xiaomi sadece kendi ülkesinde popüler değil ve birçok ülkede faaliyet göstermektedir. O ülkeler; Hindistan, Endonezya gibi Asya ülkelerinde faaliyet göstermektedir. Xiaomi ülkemizde de artık çok popüler hale gelmiştir. İnsanlar Iphone takıntılığını bırakıp yeni teknolojik ürünleri denemeye karar vermişlerdir. Xioami yaptığı üstün performanslı ürünlerle potansiyel kullanıcılarını kendisine çekmeyi başarmıştır.

En İyi Xiaomi Akıllı Telefonu

Fiyat performans ürünleri ile adını duyuran ve bir çok telefon kullanıcısın ilgisini çeken Xiaomi markası ‘nın bir çok modeli kaliteli ve performans odaklı olsa da aralarında bir model bulunmakta ki bizim ekstra dikkatimizi çekmeyi başarıyor. En İyi Xiaomi Akıllı Telefonu olarak sizlere tanıtacağımız daha öncelerde de sitemizde incelediğimiz model Xiaomi Mi Note 10 Lite bu cihazdan bahsetmeden önce En İyi Xiaomi Akıllı Telefonu olarak incelediğimiz cihazın tüm kullanıcılara fiyat performans odaklı ve satış hacimlerinden dolayı bu cihazı seçtiğimizi söylemeden edemeyeceğiz. Cihazın batarya ve ekran performansları yanı sıra batarya ve kamera özelikleri ‘de göz doyuruyor. Kullanıcıları güzel bir deneyim bekliyor. Cihazın android 10 işletim sistemi ile geldiğini şimdiden söyleyelim ancak cihaz android 11 güncellemesini alacak cihazlar arasında da yer alıyor. Cihazımızın uzun süre güncelleme alacağı işletim sistemi güncellendikten sonra yani android 11 olduktan sonrada devam edecek gibi gözükmekte.

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi’nin en kaliteli ve performanslı ürünün özelliklerini detaylı olarak inceleyeceğiz. Mı Note fiyatı çok uygun olup bize birden çok özellik sağlıyor. Mi Note çıkış tarihine baktığımızda ise Temmuz 2020’de raflardaki yerini aldığını görüyoruz. Yeni olan bu ürün mağazaların stoklarında satış rekoru kırmıştır. Telefonun ağırlığı 204g olup pazardaki standart ağırlıkları geçmemiştir. Telefonu ilginç kılan asıl olarak tasarımdan ziyade işletim sistemidir. İşletim sistemi Android 10, MIUI’dır. Ekran büyüklüğü 6.47-inch olarak tasarlanmış olup kullanıcıları kolayca taşımasını sağlamıştır. Huawei telefonları kamerasıyla ün salmıştır. Bu modelde de çözünürlük ve megapikseli üst seviyededir. Selfie tutkunları kameranın özelliklerine bakarak satın aldıkları için bu özellik markaya artı değer katmaktadır. Kamerası 16 MP’dır. Sistemiyle ilgili bir diğer önemli konu ise depolama alanı ve bataryasıdır. Günümüzde teknolojiye bağımlı yaşadığımız için daha çok bu konuda dayanıklı ürünler tercih ediyoruz. Ürünün bataryası 5260 mAh olup depolama alanı 128 GB’dir. Bu saydığımız özellikler, markanın diğer markalara göre tercih edilebilirliği yükseltmiştir.

Ürünü detaylı olarak incelediğimizde ürünün kalınlığı kullanıcılar tarafından epey kalın olduğunu belirtmişlerdir. Telefonun kalınlığı 9.mm olduğu için kullanıcılar biraz daha ince olmasını önermişlerdir. Özellikle kılıf taktıktan sonra telefonun kalınlığı daha da artmaktadır. Telefonun içinde büyük batarya olduğu için cihazın kalın olması muhtemeldir. Telefonda en kötü detay ise çok fazla parmak izi bırakmasıdır. Telefonun arkası seramik kaplama olduğu için ufak bir dokunuşta bile iz bırakıyor. Özellikle yaz aylarında parmak izi şikayetleri daha da artmıştır. Telefonu önden baktığımızda gerçekten de amiral gemisi tasarımı vardır. Ürünün en ilginç özelliği ise telefon kapalı olsa bile içindeki bilgileri görmekteyiz. Bildirim gelse bile uzaktan telefona bakıp öğrenebilirsiniz.

Yüz tarama özelliğiyle telefon yüzünüzü rahatlıkla görebilir ve ekran kilidi kolaylıkla açılıyor. Telefonun altındaki parmak izi okuyucuyla karanlıkta bile telefonun altındaki parmak izi okuyucuyla telefonun ekranı aktif hale gelmektedir. Bu modelde parmak izi daha hızlı çalıştığını söyleyebiliriz. Ürünün tek sıkıntısı güncellemeden sonra telefon aramalarında sorun olduğu hakkında kullanıcılar form sitelerinde tartışmaktadır. Telefonun en iyi özelliği telefonun ekranın kalitesidir. Ekranın damla çentikli olması telefonu eline kişi tarafından ”ekran güzelmiş” yorumunu yapmasını sağlıyor. Özellikle karanlık mod ‘da ve dizi-film izlerken ekranın kalitesi ortaya çıkmaktadır. Ekranın kaliteli olması kullanım zevkini de arttırıyor. Arada sırada telefonun kastığı hakkında deneyimler mevcuttur. Örneğin; Instagram ‘dan başka bir uygulamaya geçtiğinizde kafası karışabilmektedir. Bu saydığımız olumsuz durumlar her zaman karşılaşılmamaktadır. Telefonun fiyat ve performansı yönünden gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.