«

Apple, Çinde’ki Corona Virüsünün yarattığı tahribat ve ülkede 2.000’den fazla insanın öldürmesi devam ederken, popüler donanım ürünlerinin birçoğunun üretimini Tayvan’a kaydırdığı bildiriliyor. Devam eden kriz karşısında Çin’e olan maruziyetini azaltmak için Cupertino devinin AirPods Pro Lite, iPad’ler ve Apple Saatler dahil olmak üzere popüler cihazlarının çoğunun üretimini Tayvan’a taşıdığı bildiriliyor.

Çin’in üretim hatlarının en az üçte birinin bu yılın ilk çeyreğinde boşta kalacağı ve Şubat ayı sonundan önce normal üretim seviyesine dönmenin neredeyse imkansız olacağı tahmin ediliyor. Mart ayının ilk on günü içerisinde normal üretime devam edip edilemeyeceği de şüphelidir.

Çin’in üretim verimine olan darbe, sonuçta koronavirüs salgınının yayılmaya ne kadar devam ettiğine bağlı olacaktır. Dünkü WHO raporu, önceki 24 saat içinde neredeyse tamamı Çin’de olmak üzere 1.909 yeni vaka ve 98 yeni ölüm olduğunu söylüyor. Bu toplamı 73.332 vaka ve 1.873 ölüme götürüyor. Çin için risk değerlendirmesi hala “Çok Yüksek” olarak ayarlanmıştır.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *