TeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple Watch SE Isınma Problemi ile Gündemde! 

Apple Watch SE akıllı saati alan kullanıcılar kısa sürede ısınma sorunu yüzünden memnuniyetsizliklerini dile getiriyor. Ek olarak bir çok  kullanıcıda bileklerinin belli bir kullanım sonrasında yanmasından şikâyetçi durumda.

Apple Watch SE  Kış Aylarında Sıcak Tutuyor!

Twitter platformunda bir hesabın Apple Watch SE’nin aşırı ısınma sorunu ile ilgili yaptığı paylaşım sonrasında bağımsız birçok kullanıcıda aynı şekilde paylaşıma yorumlar yaptı. Mizahi bir yaklaşım olarak bir kullanıcı ise Apple şirketinin 2020 yılı kış aylarında bizler için sıcak tutan bir bileklik teknolojisi geliştirdiğini dile getirdi.

Apple Watch SE Neden Isınıyor? 

Yapılan paylaşımda saatin bazı bölümleri, ekranın renginin değişmesine neden olacak kadar ısındı ve kullanan kullanıcının bileğini yaktı. Sonrasında gelen yorumlarda ise akıllı saatin şarj olurken bu şekilde ısınma sorunu yaşadıklarını, bazıları kullanıcılar ise pasif haldeyken dahi yanma hissettiğini iletti. Akıllı saat kullanılmaya başlandıktan ortalama bir iki gün içerisinde bu sorunlar yaşandığı belirtiliyor. Kullanıcılar aşırı ısınmanın akabinde ise giyilebilir cihazın ekranında sarı bir kısımların oluştuğunu da paylaşımlarında yer veriyor.

Apple şirketi tarafından özellikle Güney Kore’de satışa sunulan Apple Watch SE’nin bu ısınma problemi için herhangi bir resmi açıklama veya yorum yapılmadı. Apple Watch SE’deki ısınmaya sebep olan durumun ne olduğu da henüz gün yüzüne çıkmış değil. Isınma ile ilgili paylaşım yapan ilk kullanıcı, Apple Watch SE’yi 8 Ekim tarihinde satın resmi satış kanallarından satın aldığını, 9 Ekim tarihinde yani bir gün sonrasında aktif olarak cihazı kullanırken bileğinde uyuduğunu söyledi. 10 Ekim sabah saatlerinde bileğinde oluşan sıcaklık sonrası uyandığını belirtti. 10 Ekim tarihinden sonraki süreçte akıllı saatin çalışmadığını ileten kullanıcı, bu ısınma sonrasında bileğinde de iz oluştuğunu söyledi. Bu yaşanan olay sonrasında ürünü satın aldığı kanala iade ederek ürününü yenisiyle 16 Ekim tarihinde değiştirdi.

Isınma problemi ile ilgili öne çıkan altı Apple Watch SE kullanıcısının 3’ü Apple şirketinden geri ödeme talep etmesi sonrası ücretlerini iade aldı. Bu süreç sonrasında kalan günlerde Apple şirketi tarafından ısınma problemi ile ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.