Teknoloji Haberleri

Öğrenciye 10GB İnternet Müjdesi! Öğrenciler Aylık 10GB İnterneti Nasıl Alabilir?


Üniversitelerin açılması ile birlikte öğrencilere pek çok destek de sunulmaya ve düzenlenmeye başladı. Öğrenciye 10GB İnternet kapsamında. Pek çok örgün öğretim de yer alan üniversite öğrencisi için 12 ay boyunca her ay yenilenecek şekilde 10GB internet tanımlanacak.

Öğrenciler, söz konusu 10GB İnterneti kısıtlama olmadan her alanda gönül rahatlığı ile kullanabilecek. Ancak, 12 ay boyunca sürmesi planlanan internet kapsamından yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Söz konusu şartlar açıklandı ancak şartların arasında en dikkat çeken şart. Destekten yararlanmak isteyen öğrencilerin kendi üzerlerine olan bir hat sahibi olmasını gerektiriyor.

Öğrenciye 10GB İnternet Desteğinden Hangi Operatörler Faydalanabilir?

Öğrenciye 10GB İnternet desteği olarak karşımıza çıkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, kabine toplantısı sırasında kararlaştırılan. 12 Ay boyunca 10GB internet desteği. Öğrencileri için tamamen ücretsiz olacak.

Söz konusu internetin aylık ödemesi operatörler tarafından değil devlet tarafından karşılanacak. Ancak, öğrencilerin bu destekten yararlanabilmesi için bu üç operatörden birini kullanıyor olması. Bunun yanı sıra, kendi üzerlerine bir hat sahibi olması gerekiyor;

 • Vodafone,
 • Turkcell,
 • Turktelekom.

Operatörleri şuan için listede olan ve öğrenciler için 12 ay boyunca her ay 10 GB ek internet olacak şekilde internet sağlayabilecek olan operatörler olarak karşımıza çıkmakta.

Öğrenciye 10GB İnternet kampanyasından yararlanmak isteyen öğrencilerin kendi üzerlerine olan hat sahipliğinin yanı sıra farklı şartları da yerline getirmesi gerekiyor. Bu durumda, aylık internet desteğinden yararlanmak için bu şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Öğrenciye 10 GB İnternet Şartları Nelerdir? Öğrenciler İçin Ücretsiz İnternet

Özellikle Üniversite öğrencileri için yayınlanan bu karar ile birlikte üniversite için gerekli olan desteği sağlamak hedefleniyor. Elbette alınan tek destek kararı bu değil. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan vergisiz telefon ve bilgisayar da öğrenciler için sunulan ek desteklerden birisi olarak karşımıza çıkmakta.

Öğrenciye 10GB İnternet kampanyasından yararlanmak için temelde birkaç şartın yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlara genel olarak bakacak olursak;

 • Kendi üzerinize olan bir hat sahibi olmak,
 • Hattınızın Vodafone, Turkcell veya Turktelekom firmalarından birsine ait olması gerekmekte,
 • Örgün eğitimde olan bir Üniversite öğrencisi olmanız gerekmekte.

Söz konusu şartlar yerine getirildiğinde 12 ay boyunca her ay 10GB olmak şartı ile internet desteğinden yararlanabileceksiniz. Peki, kimler bu destekten yararlanamıyor? Öğrenciye 10GB desteğinden kimler yararlanamaz?

 • Master öğrencileri,
 • Yüksek lisans öğrencileri,
 • Lise öğrencileri,
 • Açık öğretim öğrencileri.

Söz konusu 12 ay boyunca verilecek olan 10GB internet kampanyasından yararlanamayacaklar arasında yer almakta.

Öğrenciye 10GB İnternet Desteği Ne Zaman Başlıyor? Hangi Ayda Kullanılabilecek?

Öğrenciye 10GB İnternet desteği olarak karşımıza çıkan destekten yararlanabilmek için Ekim ayının gelmesi yeterli. Ekim ayına girişten sonrasında birkaç adım ile 10GB internet kullanıma başlanabilir.

Öğrenciler için sunulacak olan internet, sadece öğrenciler tarafından kullanılabilir ve şuan ki kapsam sürecinde sadece 12 Ay boyunca destek sunulacak. Söz konusu detayların yanı sıra, öğrenciler için verilecek internetin süresinin uzatılması, miktarının artması veya azalması tamamen Hazine ve Maliye bakanlığı tarafından kararlaştırılacak.

Peki, Öğrenciler 10GB internet desteğini nasıl kullanmaya başlayabilir? Öğrenciler için 10GB desteği nasıl alınır?

Öğrenciye 10GB İnternet Desteği Nasıl Alınır? Neler Yapmak Gerekir

Üniversite öğrencileri için 10GB internet kampanyasından yararlanmak isteyen öğrenciler ilk olarak yukarıda da belirttiğimiz kendi üzerlerine olan hat alma işlemlerini tamamlamalıdır. Söz konusu adımlardan sonra Ekim ayının gelmesi ile birlikte birkaç adımı izleyerek ücretsiz 10GB internet desteğinden yararlanabilecekler.

Ancak, henüz bu konuda açıklamalar yapılmış durumda değil. Ancak, beklenen adımlar şu şekilde;

 • Öğrenciler E-Devlet sistemine giriş sağlayacak,
 • Hizmet arama ekranından “öğrenciye 10 gb destek” aramasını gerçekleştirecek,
 • BTK tarafından sağlanan hizmet alanına öğrenci belgelerini ve telefon numaralarını girerek başvuruda bulunacak.

Söz konusu adımların bu şekilde olması beklenirken detaylar Ekim ayı ortaları veya sonlarında kesinleşecek gibi gözüküyor. Peki, öğrencilerin vergisiz telefon ve bilgisayar kapsamında alabilecekleri cihazlar ile aynı anda 10GB internet desteğinden de yararlanabileceğini biliyor muydunuz?

Öğrenciler için sağlanan 9500TL ye kadar 5500TL destek ve vergisiz bilgisayar, telefon desteğinden nasıl yararlanılır?

Vergisiz Telefon ve Bilgisayardan Nasıl Yararlanabiliriz?

Öğrenciler için sağlanan desteklerden belki de en önemlisi vergisiz olarak sunulacak olan telefon ve bilgisayar desteğidir. Öğrenciler tarafından alınabilecek olan bu destek için izlenmesi gereken adımlar ise oldukça basit.

 • Gençlik ve spor bakanlığı tarafınsan sağlanan “Genç Kart” alınmalı,
 • Alınan genç kart ile birlikte kimlik kartınız, öğrenci belgeniz ile bir operatör mağazasına veya teknoloji mağazasına gitmeniz gerekmekte,
 • Kapsam dahilinde olan cihazların seçimini yaptıktan sonra vergi indirimi ve 5500TL’ye kadar olan destekten yararlanarak cihaz alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Peki, öğrencilerin bu hizmetten yararlanabilmek için alması şart olan “Genç kart” nedir? Genç kart, gençlik ve spor bakanlığı tarafından sağlanan, öğrenciler için özel olan Genç Kart; Müze, Tiyatro, Sinema gibi etkinliklere ücretsiz katılım veya indirim hizmetlerinden yararlanmayı sağlayan bir hizmet.

Bir yıl kullanım hakkı sunulan kart, bir yılın sonunda yenilenme gereksinimi de içermekte. Özellikle vergi indirimi ve 5500TL destek hizmetinden yararlanılması için şart koşulması da gündemde.

Öğrenciye 10GB İnternet desteği ile birlikte sunulan indirimli cihazlar da aynı anda kullanım şansı sunmakta.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.