İncelemeler ve TestlerTeknolojiTeknoloji Haberleri

Huawei Watch GT 2 Pro İçin Ön Sipariş Açıldı

Ön Sipariş Fiyatı 2299 TL Olarak Belirlendi

Huawei’nin yeni akıllı saati Watch GT 2 Pro, Türkiye’de satışa çıkmaya hazırlanıyor. Yeni model akıllı saat titanyum ve safir kullanılarak geliştirildi. Profesyonel sağlık hizmeti, gelişmiş spor takibi ve rehberlik koşu kursları yüklü olan saat bir Çinli şirkete ait. Kablosuz şarjı ve iki haftalık pil ömrü bulunuyor. Watch GT 2 Pro’da kros kayağı, golf, snowboard ve kayak gibi spor dallarını barındıran 100’den çok egzersiz modu yer alıyor. İşte detaylar…

Huawei akıllı saat ailesine yeni katılan Huawei Watch GT 2 Pro, Türkiye’deki kullanıcıları için siparişe açıldı. Safir cam kadranı çizilmeye karşı dayanıklı olan saatin gövdesi sağlam titanyumdan oluşturuldu ve oldukça hafif.

Kayak modları sayesinde, güvenliği sağlayıcı sesli hatırlatıcılar bulunuyor. Kullanıcıların kalp atış hızını, kandaki oksijen durumunu ve maksimum eğim gibi parametreleri tespit ediyor.

Ön Sipariş Fiyatı 2299 TL Olarak Belirlendi

Türkiye’de Watch GT 2 Pro akıllı saatin ön sipariş fiyatı 2299 TL olarak belirlendi. 200’den fazla saat yüzü seçeneği olan Huawei, Çinli şirketin geliştirdiği teknolojik ürünlerden biri. Kullanıcılar,4 Ekim tarihine kadar Huawei Online Mağaza üzerinden ön sipariş verebilecek.

Ön satış kampanyası içinde akıllı saatin siparişini verenler, 1 TL fark ödeyerek Huawei mini hoparlör ve araç şarj cihazını da alabilecek.

Yüzde 63 Oranında Kullanıcı Spor İçin Alıyor

Nielsen araştırma şirketi, Huawei Watch GT 2 Pro ve benzeri akıllı saatlerin kullanım amaçlarına yönelik araştırma yaptı. Buna göre ‘’yüzde 63 oranında kullanıcı spor için alıyor’’ sonucuna ulaşıldı. Yine bu verilere göre yüzde 54 oranında fiziksel sağlık, yüzde 49 oranında mesaj ve anlık bildirim için akıllı saat tercih ediyor. Ancak verilerde, telefon görüşmesi fiziksel sağlığın önüne geçen bir orana sahip olduğu anlaşıldı.

Parmak İzi ve Pil Ömrü En Çok Şikâyet Edilen Konu

Akıllı saat kullanıcılarının yüzde 26 oranında pil ömrü, yüzde 25 oranında ekranda parmak izi kalmasından şikâyetçi olduğu belirlendi. Akıllı saat için yapılan araştırma verileri, Türkiye’deki kullanıcıların haftada ortalama 2 gün spor yaptıklarını ortaya koydu. En çok yapılan spor dalları hafif koşu yürüyüşler. Arkasından yüzme, bisiklet sürme ve doğa yürüyüşü geliyor.

Gün içinde akıllı saat kullanımı ise yaklaşık 11 saat olduğu söyleniyor. Bunun yanı sıra kalori yakımı ve nabız takibi için kullananların sayısı da oldukça fazla. Tercih edilen fonksiyonların arasında adım atma hesabı, kat edilen mesafe ve navigasyon seçenekleri de bulunuyor. Watch GT 2 Pro için ön sipariş talebinin beklenenden yoğun olduğu söyleniyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.