Teknoloji Haberleri

YouTube’un Kullanıcılarına Daha Fazla Para Kazandıracak Yeni Özellikleri

YouTube, İş Ortağı

YouTube, canlı yayınlar ve bütünleşmiş alışveriş için alkış özelliği de dahil olmak üzere para kazanmak için yeni yöntemler sunuyor. Bu yeni özellikler içerik oluşturucuların gelir akışlarını çeşitlendirmeye devam etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

YouTube, İş Ortağı

YouTube blogunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, YouTube İş Ortağı Programı aracılığıyla son üç yılda 30 milyar dolardan fazla ödeme yaptı. Bu sadece geleneksel reklam geliri yoluyla olmadı. YouTube’daki içerik oluşturucular, kanal üyelikleri ve özel canlı yayınlar dahil olmak üzere birçok şekilde para kazanabildiler. Bildiğiniz üzere YouTube’un ayrıca YouTube Premium abonelik hizmeti gibi kendi ayrı planları da vardır.

AdSense gelirlerinin vergilendirilmesi

Bundan böyle YouTube, içerik oluşturucuların çalışmalarından para kazanmalarına yardımcı olacak yeni yollar geliştiriyor.

Canlı Yayınlar için Alkış Özelliği


İzleyicilerin canlı yayın sırasında desteklerini göstermelerine olanak tanıyan bir YouTube özelliğidir. Satın alındığınızda, videonun üzerinde size bir alkış animasyonu gösterilir. Her biri bir öncekinden daha ayrıntılı ve daha güzel ve tabii ki daha pahalı olan dört farklı alkış satın alabileceksiniz.

Bu özellik, şu anda yalnızca bilgisayarlarda ve Android uygulamasında Avustralya, Brezilya, Hindistan ve ABD gibi belirli ülkelerdeki kişiler tarafından kullanılabilir durumda. Ancak kısa sürede tüm ülkelerde kullanılabilir olacak. Daha öncesinde, bu özellik yalnızca bazı içerik üreticiler tarafından kullanılabiliyorken, bu yıl daha geniş bir gruba yayılması planlanıyor.

İzlerken Alışveriş Yapmak

Birçok blog yazısındaki yaygın düşünce tüketici alışveriş alışkanlıklarının dijitale kaymaya devam ettiğidir. YouTube da bunu gerçekleştirmek ve geliştirmek için bir hayli çaba harcıyor. Bu nedenle, yeni bir bütünleşmiş alışveriş deneyiminin beta testini yapıyor. Bazı videoları izlerken, YouTube platformundan çıkmadan önce içinde öne çıkan ürünleri satın alabileceğiniz öneriler olacak.

Kutu açılışı, incelemeler, gösteriler vb. gibi video içeriklerinde izleyiciler bir satın alma işlemi yapmaya teşvik edilirse ve bunu videodan birkaç dokunuşla yapabilirlerse,  muhtemelen iyi bir para kazanma yöntemi olacaktır. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir tarih yok ama muhtemelen 2021 sonlarına doğru sunulacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.