Teknoloji Haberleri

Tinder Sabıka Kaydı Özelliği Geliyor! Tinder Sabıka Kaydı Özelliği Nedir?

Tinder Sabıka Kaydı Özelliği Geliyor!

Son zamanların en popüler tanışma uygulamalarından bir tanesi olan Tinder, tüm dünyada 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip olurken, ülkemizde bu uygulamayı 1 milyondan fazla kişi aktif şekilde kullanmaktadır. İlk olarak 2012 yılında tanıtılan fakat son birkaç yıldır tanınır olan Tinder ekibi, uygulamaya ekleyecekleri yeni bir özelliği kamuoyuna tanıttılar. Tinder sabıka kaydı özelliği!

Tinder Sabıka Kaydı Özelliği Geliyor!

Bilindiği gibi günümüzde tanışma ya da sohbet uygulamaları sıklıkla kullanılmakta ve insanlar bu platformlar aracılığı ile birbirleri ile iletişim kurmaktadırlar. İnsanların tanışma ve sohbet ihtiyacına hitap eden bu uygulamalar her ne kadar güvenilir olarak düşünülse de bazen kullanıcılar sahtekar, tacizci ya da farklı kötü niyetli kişilerle karşı karşıya gelebilmektedir.

Dünyada bu tarz uygulamaların aracılık ettiği sohbet bir anda art niyetli olan kullanıcılar yüzünden başkalarının hayatını kötü yönde etkileyebilmektedir. Her türlü taciz, tehdide maruz kalma ya da dolandırıcılık gibi istenmeyen durumların yaşanmaması için ve bu vakaların sayısını azaltmak için Tinder ekibi, çoğu uygulamada olmayan bir özellik hakkında geçtiğimiz günlerde duyuru yaptı.

Tinder sabıka kaydı sorgulama özelliği getireceklerini ve bu yeniliği çok yakında kullanıcıları ile buluşturacaklarını söylediler. Bilindiği gibi Tinder, ünlü şirket Match Group’ a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Bu grubun Tinder ekipleri tarafından yapılan açıklamada, uygulamalarına yerleştirecekleri sabıka kaydı sorgulama konusunda Garbo adlı firmaya yatırım yaptığını ve bu hususta da birlikte çalışacaklarını beyan etti.

Garbo firması, kar amacı güden bir şirket olmamakla birlikte, tamamen toplum yararına çalışan ve gönüllü olarak faaliyet gösteren bir firmadır. Garbo firmasının kurucusu olan Kathryn Kosmides, Garbo’yu tamamen şiddete, ayrımcılığa, tacize ya da bunun gibi mağduriyet yaşayan kişiler için oluşturmuş, zamanla adını herkese duyurmayı başarmıştır. Kendisi de geçmişinde tacize ve şiddete maruz kalan Garbo’nun Ceo’su Kathryn, firmasının gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden ücret talep etmemektedir.

Match Group yatırımını yaptığı Garbo firması ile birlikte çalışarak, uygulama üzerinde hiç kimsenin mağdur olmaması adına Tinder sabıka kaydı özelliği getireceklerini dile getirdi. Bu elbette birçok kullanıcıyı sevindiren bir haber oldu.

Yeni Tinder Sabıka kaydı özelliği ile uygulama üzerinde neler değişecek ve bu özellik nasıl kullanılacak biraz bahsedelim.

Tinder Sabıka Kaydı Özelliği İle Uygulama Kullanıcılarına Neler Sunacak?

Tinder kullanıcıları, eklenecek olan bu Tinder sabıka sorgulama kaydı özelliği istediklerinde profillerine ekleyebilecek ve bunu profilini gezen ya da sohbet ettiği kişilere sunabilecek. Kullanıcıların böylelikle karşısındaki kişiyi daha iyi tanıma fırsatı olmasına katkıda bulunan özellik bu şekilde de yaşanması muhtemel olan mağduriyetlerin önüne geçebileceği düşünülüyor. Yakında eklenmesi beklenen bu özelliğin ücrete tabi olacağını fakat bunun için de uygun bir fiyat uygulanacağı da yine belirtilenler arasında.

Diğer yandan ekip, uyuşturucu kullanımından cezası bulunan kullanıcıların profillerini ifşa etmeyeceğini Tinder sabıka kaydı sorgulama özelliği hususunda birlikte çalışacağı firma Garbo ile sabıkalar temiz olsa da hiçbir sicil kaydının paylaşılmayacağını, bilgilerin tamamen taraflarınca saklı tutulacağını beyan etti.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.