Teknoloji Haberleri

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf Özelliği Nedir? Ne Zaman Gelecek?

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf Özelliği Avantajları Ne Olacak? Dezavantajları Var Mı?


Dünyanın en büyük haberleşme uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp her geçen gün özelliklerine yenilikler ekliyor ve zamanla uygulamayı sürekli güncelleyerek var olan işlevlerini biraz daha geliştiriyor. En fazla kullanıcı sayısına sahip olan mesajlaşma aracı WhatsApp son olarak WhatsApp kaybolan fotoğraf özelliği ile yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

WhatsApp’ın bu getireceği yenilikle birlikte kullanıcıların sohbetlere göndermiş oldukları fotoğrafların belli bir süre içerisinde yerini koruyacağı fakat sohbet kapatıldığında gönderilen fotoğrafların kendiliğinden silinmiş olacağı belirtildi.

WhatsApp kaybolan fotoğraf özelliği henüz çok yeni ve uygulamaya henüz eklenmemiştir. Bu özellik için duyurulan ve var olması beklenen bazı hususlar hakkında biraz bahsedelim.

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf Özelliği Avantajları Ne Olacak? Dezavantajları Var Mı?

WhatsApp’ın uygulamaya getireceği bu yeni özelliğin öncelikle avantajlarından bahsedecek olursak; Kullanıcılar sohbet esnasında, o an mesajlaşmalarında kullandıkları tüm fotoğrafları silmek istediğinde tek tek seçmesine gerek kalmayacak. Sohbet içerisinde yer alan fotoğrafların silinmesi için otomatik silme işlemine has var olması beklenen butona basmaları yeterli gelmesi bekleniyor. Bu da kullanıcıya zaman açısından çok büyük rahatlık sağlayacaktır.

Diğer bir yandan ise fotoğraflar sadece kullanıcı uygulamada yani sohbet içerisinde aktif iken varlığını koruyacak olup, sohbetten geri çıktığında var olan görüntüler tamamen kaybolacaktır. Bu da kullanıcının göndermiş olduğu görüntülerin istemediği kişiler tarafından da görünmesini engelleyecektir.

Bu özellik aslında biraz daha sohbet içerisinde yer alan gönderilerin kontrolünü kullanıcıların eline vermiş olacak diyebiliriz. Kimi kişiler için bu işlevin uygulamada olması oldukça zaruri ve beklenen bir özellik iken, bazı kullanıcılar bu yeniliğin oldukça gereksiz olduğunu düşünmektedir.

WhatsApp kaybolan fotoğraf özelliği Dezavantajları Var Mı?

WhatsApp kaybolan fotoğraf özelliği dezavantajları var demek çok doğru olmayacaktır. Fakat bu özelliğin bazı eksik noktaları olduğunu belirtmek gerekir. WhatsApp’ın bu özelliği ile gönderilen fotoğraflar karşı tarafın ya da sohbet sahibinin çıkması ile silindiğinden yanlışlıkla sohbetten çıkıldığında fotoğrafların tamamen silinmesi ya da karşı tarafında yine aynı şekilde çıkmasıyla görüntülerin kaybolması iki taraf içinde istenmeyen durum yaratabilecektir.

Bununla birlikte her ne kadar gönderilen fotoğraflar bu özellik ile tamamen siliniyor olsa da ekran görüntüsü alma özelliği ile yine fotoğraflar karşı kişinin telefonuna o an kaydedilebilir. Diğer yandan WhatsApp’ın bu açık kalan kısmı fark etmiş olması ve sohbet esnasında ekran görüntüsü almayı engelleyecek özelliği de ekleme ihtimali bulunmaktadır.

Bu eksiklik birçok kişinin aklını oldukça fazla kurcalarken WhatsApp uygulama sahiplerinden bu konu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Uygulamaya gelmesi beklenen yepyeni işlevin ne zaman çıkacağı yönünde şimdiden reklamı yapılmakta ve birçok kişi tarafından heyecanla beklenmektedir. Fakat ne yazık ki bu WhatsApp kaybolan fotoğraf özelliği uygulamada tam olarak ne zaman etkin hale getirilecek ve kullanıcılarına sunulacak bilinmiyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.