TeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple, 2020’nin İlk Yarısında Yeni iPhone, iPad Pro, MacBook Pro ve / veya MacBook Air Modellerini Piyasaya Sürecek.


Apple bu yıl yeni düşük maliyetli iPhone, iPad, MacBook Pro’ya sahip

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun daha önce MacRumors tarafından bildirilen son tahminine göre Apple, 2020’nin ilk yarısında yeni iPhone, iPad Pro, MacBook Pro ve / veya MacBook Air modellerini piyasaya sürecek. Kuo’nun piyasaya sürüleceği diğer ürünler arasında üst düzey Bluetooth kulaklıklar, daha küçük bir kablosuz şarj matı ve uzun süren söylentilerle Ultra Geniş Bant izleme etiketleri yer alıyor.

Kuo’nun tahmini büyük ölçüde Apple’ın söylentilerinin ürün sürümleriyle ilgili diğer raporlarla uyumlu. Yeni iPhone, daha hızlı bir A13 çipi ve 3GB RAM ile birlikte iPhone 8’e benzer şekilde akıllı telefonun daha düşük maliyetli bir versiyonu olacak. Kuo’ya göre, yeni iPad Pro modellerinde AR ürünleri için 3D algılamayı destekleyen üçlü lensli bir arka kamera bulunacak ve Mart ayının başlarında duyurulması bekleniyor.

Tahminine göre, Kuo’nun yeni bir MacBook Pro veya MacBook Air veya her ikisinin de piyasaya sürülüp sunulmadığı belli değil. Bluetooth kulaklıklar veya şarj matı hakkında başka ayrıntı vermedi.

Bu tahminlere rağmen, koronavirüs salgını Apple ürünlerini etkileyebilir: Salı günü yapılan bir kazanç çağrısında Apple CEO’su Tim Cook, şirketin virüsün ilk ortaya çıktığı Çin’in Wuhan bölgesinde tedarikçileri olduğunu söyledi. Şirket bu parçalar için alternatif kaynaklar ararken, virüsün Çin’in diğer bölgelerindeki tedarikçileri nasıl etkileyeceği belirsiz. Durum düzelmezse, Kuo, Apple’ın ürün sürüm programlarını ertelemek zorunda kalabileceğini tahmin ediyor.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.