Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

Instagram Profil Fotoğrafına Avatar Nasıl Eklenir? Instagram Yeni Güncelleme Özellikleri

Instagram’dan Çift Yönlü Profil Fotoğrafı Dönemi! Avatarlardan Profil Fotoğrafı


Instagram profil fotoğrafına Avatar nasıl eklenir? Instagram Avatar güncellemesi nedir? Instagram her geçen gün aldığı güncellemeler ile kullanıcılarına yeni deneyimler yaşatmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz haftalarda eklenen ve her kullanıcı için açılan Avatar özelliği de bunlardan birisi. Snapchat’den alıştığımız Avatar özelliği. Metaverse dünyasına hızlı bir giriş sağlamak isteyen herkesin denemesi gereken özelliklerden.

Bitmoji sisteminden farklı çalışan Instagram Avatar sistemi. Tek tip yüz hatlarına bağlı kalınarak avatarlar oluşturulmasına izin veriyor. Oluşturulan Avatarlar; Profil fotoğrafları, hikayeler, mesajlar, gönderiler gibi alanlarda kullanılabiliyor.

Instagram’dan Çift Yönlü Profil Fotoğrafı Dönemi! Avatarlardan Profil Fotoğrafı

Instagram yeni Avatar özelliği kullanımını çeşitlendirmek için profil fotoğraflarına farklı varyasyonlar eklemeyi tercih etti.

Oluşturulan ve kendinize göre dizayn edeceğiniz Avatarları sadece mesajlaşma ve paylaşım sırasında değil Profil fotoğrafları alternatifi olarak da kullanabileceksiniz.

Özellikten yararlanan kullanıcılar iki farklı profil fotoğrafına sahip olacak. Hali hazırda olan Profil fotoğrafının arkasında duracak olan Avatar modelleri.

Profil fotoğrafının sağa kaydırılması ile ortaya çıkacak. Elbette isteğe göre tek başına da kullanılabiliyor. Ancak özelliği sonuna kadar kullanmak isteyen kullanıcılar. Çevrildiğinde ortaya çıkan profil fotoğrafını daha çok tercih ediyor.

Instagram Avatar Nasıl Yapılır? Instagram Avatar Profil Fotoğrafı Yapmak

Instagram Avatar Nasıl Yapılır? Avatar özeliğinden yararlanmak ve Avatar oluşturmak için Mobil bir cihazda. IOS veya Android olması fark etmeksizin. Güncel bir Instagram sürümüne ihtiyacınız var. Tüm bu gereklilikler tamamlandıktan sonra;

 • Avatar oluşturmak istediğiniz hesaba giriş yapın.
 • Profilim sekmesine girerek profil sayfanıza ulaşın.
 • Açıklama kısmının altında bulunan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelecek Profil Düzenleme panelinde. Profil resminizin altında bulunan “Resmi veya avatarı düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak ekrandan Avatar sekmesine geçiş sağlayın.
 • “Avatar Oluştur” Seçeneklerine tıklayın ve Avatar oluşturma sayfasına geçiş sağlayın.

Avatar oluşturma aşamaları oldukça basittir. Facebook Meta gücü ile çalışan Instagram Avatar hizmeti. Sizi doğru avatar oluşturma adımları için yönlendirecektir.

Yönlendirmeleri göz önünde bulundurarak ve şartları da kabul ederek Instagram Avatar Oluşturma adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafına Avatar Nasıl Eklenir?

Instagram profil fotoğrafına Avatar nasıl eklenir? Instagram, profil fotoğrafına Avatar eklemek isteyen kullanıcılarını yormuyor. Daha önceden oluşturan veya yeni Avatar oluşturan herkesin Avatar profillerini otomatik olarak Profil Fotoğraflarının arkasına yerleştiriyor.

Ancak, bazı durumlarda. Bazı kullanıcılar için Avatar düzenlemesi geçerli olmayabiliyor. Bu durumlarda, Instagram profil fotoğrafına avatar eklemek için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde oluyor;

 • Profil sekmesine girin.
 • Açıklama kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Profil fotoğrafınızın yanında bulunan Avatar profil fotoğrafı alanına tıklayın.
 • Daha önce Avatar oluşturmamış iseniz ikisinin altında bulunan oluşturma butonuna tıklayın.
 • Avatar alanına tıkladıktan sonra karşınıza gelecek seçeneklerden Avatar Profil Fotoğrafınızı seçin.
 • Ayarları kaydettikten sonra Avatar Profil fotoğrafınız hazır hale getirilmiş olacak.

Avatar Profil Fotoğrafı Nasıl Aktif Edilir?

Her ne kadar ekleme işlemi bitmiş olsa da Instagram direkt kullanıma izin vermemekte. Bu konuda izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde;

 • Profil sekmesine giriş sağlayın.
 • Hali hazırda olan Profil Fotoğrafınıza uzun basılı tutun.
 • Karşınıza çıkacak seçeneklerden Avatar profili seçeneğine girin.
 • “Profil Resmine Ekle” seçeneğini aktif edin ve kullanıma başlayın.

Bu aşamadan sonra Profilinize gelecek olan Ziyaretçiler. Profil fotoğrafınızı sağa veya sola kaydırdıktan sonra Avatar görünümünüze erişebilecek.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.