Sosyal Medya

WhatsApp’ın Yeni Gelişmiş Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ta Gelişmiş Arama Nasıl Kullanılır?

2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, WhatsApp dünya çapında en popüler mesajlaşma platformu olmaya devam etti. Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısıyla, mesajlaşma platformu dünya nüfusunun yaklaşık% 30’u tarafından kullanılıyor. Kullanıcılar WhatsApp’ı severler, çünkü öncelikle ücretsizdir ve ikinci olarak birçok kullanışlı özellik sunar. Son zamanlarda, mesajlaşma platformu “Karanlık Mod” kulübüne katıldı. Bununla birlikte, bir başka oldukça şık bir özellik yayınladılar ve bu da “Gelişmiş Arama”.

Şimdi, “Bekleyin, WhatsApp’ın zaten bir arama özelliği var!” Diye merak ediyor olabilirsiniz. ve yanlış değilsiniz. Ancak, yakın zamanda yapılan bir güncellemeyle, geliştiriciler mevcut özelliği daha kullanışlı hale getirmek için değiştirdiler. Önceden, arama özelliği yalnızca sohbet pencerelerinin arama sonuçlarını göstermişti. Şimdi, “gelişmiş arama” size uygulama içinde ele aldığınız hemen hemen her şey için sonuçlar verebilir. Uygulama artık fotoğraflar, videolar, GIF’ler, belgeler, bağlantılar ve ses dosyaları için sonuçları gösteriyor. Size nasıl çalıştığını söyleyeyim.

WhatsApp’ta Gelişmiş Arama Nasıl Kullanılır?

  • WhatsApp’ı açın ve arama çubuğunu görüntülemek için aşağı çekin.
  • Şimdi istediğiniz arama terimini veya cümleyi yazmak için çubuğa dokunun.
  • Şimdi sözcükleri yazdığınızda, uygulama anında ilgili öğeleri alabileceği her kategoriden sonuç verecektir.


Örneğin, “Coronavirus” dediğinizde arama yaparsanız, uygulama yalnızca sohbetlerden değil, fotoğraflar veya bağlantılar da dahil olmak üzere herhangi bir kategoriden sonuçlar gösterir. Eğer uygulama içinde “Coronavirus” ile ilgili linkler gönderdiyseniz veya aldıysanız, bu linkler aynı zamanda sohbetteki kelimeden de bahsedilecektir.

WhatsApp’daki bu güçlü arama aracı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanacak mısın? Yorumlarda bize bildirin.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.