Sosyal Medya

İnstagram Kaybolan Mesaj Nedir? Nasıl Gönderilir?

Günümüzde en dikkat çeken konulardan bir tanesi İnstagram kaybolan mesaj sistemidir. Her geçen gün güncellenen uygulama bu sefer tüm kullanıcıları için özel bir sistem ortaya çıkardı. Peki, bu yeni özellik nasıl çalışıyor? Kullanıcılara neler sunuyor? Sizler için açıklıyoruz.

İnstagram Kaybolan Mesaj Sisteminin Ne Özellikleri Var?

Uygulamanın bünyesinde yer alan kaybolan mesaj özelliği, İnstagram kullanıcılarının sohbet içerisindeyken ekranı yukarı kaydırmasının hemen ardından aktif duruma getirilebiliyor. Bu geliştirilen özellik ile mesajın görüntülenmesinden sonra silme işlemi otomatik olarak gerçekleşiyor.

İnstagram kaybolan mesaj özelliğinin kişinin tercihine göre aktif edildiği için hiçbir problem ortaya çıkarmıyor. Kullanıcının göndermiş olduğu mesajları gören kişi, mesajın ekranda ki görüntüsünü ya da videosunu çektiğinde anında bilgi gönderiliyor.

Durum böyle olunca aynı şekilde mesajı gönderen kişide eğer ekran görüntüsü ya da video kayıt alırsa bu haber diğer kişiye aktarılıyor. Bu şekilde istenmeyen vakıaların önüne de bir nebze geçilmiş olunuyor.

İnstagram Kaybolan Mesaj Özelliği Nasıl Aktif Ediliyor?

İnstagram kullanıcıları bu özelliği aktif etmek istediklerinde yapmaları gereken sohbet esnasında ekranı yukarı kaydırmasıdır. Ekranın alt tarafında bulunan arayüzün gelmesi adına yapılacak olan yukarı kaydırma hareketi, çeşitli ayarları ortaya getirecektir.

İnstagram kaybolan mesaj modu açma işlemi gerçekleştirildikten sonra konuşmalarda ekran görüntüsü alındığı vakit sistem tarafından o anda bildirim geliyor. Aynı esnada tabii ki karşı taraf içinde herhangi bir görüntü alındığı zaman bildirim gönderimi gerçekleşiyor.

Kaybolan Mesaj Gönderimi Nasıl Gerçekleştirilir?

İnstagram kaybolan mesajlar modu üzerinden gönderim yapmak isteyen kullanıcılar şu adımları takip etmelidirler:

  • İnstagram uygulaması açılır.
  • Cihazın ekranı sol tarafa doğru kaydırılır.
  • Beliren ekranda sayfanın sağ alt bölümünde duran “ok” işaretine tıklanır.
  • Kaybolan video ya da fotoğraf gönderme işlemini yapmak için istenen kişiler seçilir.
  • Alt kısımda yer alan gönder yazısına dokunulur.

İşlemlerden sonra gönderilen her mesaj karşı taraf için iletilmesinin ardından görüntülenmesi ve kapatılmasıyla birlikte otomatik şekilde silinme işlemi yaşayacaktır. Karşı taraf video ya da ekran görüntüsü aldığında sistem direk bu konu hakkında bilgilendirme gönderecektir.

İnstagram kaybolan mesaj sistemine sahip olan tüm kullanıcılar bu avantajdan faydalanabilecekler. İsteyen kullanıcılar bu özelliği iptal ederek normal şekilde kullanım işlemini de gerçekleştirebilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.