Sosyal Medya

Priv İsimleri

Priv İsimleri Nedir?


Sosyal medya platformlarının insanların iletişim tarzını ve gündelik yaşam tarzına değiştirdiğini söyleyebilmek yanlış olmaz. İletişim dili üzerinde sosyal medya platformları ne kadar etkili ise aynı şekilde yaşam tarzı ve davranış kalıpları açısından da oldukça değişik işlemlerin gerçekleşebildiğini söyleyebilmek mümkündür.

Zaman zaman Instagram, Facebook ya da Twitter üzerinde yakın çevrenizin ya da tanıdığınız kişiler kişilerin bu platformlar üzerinde çok fazla aktif olduğunu görebilirsiniz. Bahse konu olan bu aktifliğini yanında aynı zamanda hesaplarının takipçi sayılarının da yüksek olduğu gözden kaçmaz.

Genellikle takipçi sayısının fazla olduğu sosyal medya hesap sahiplerinin ikinci ya da üçüncü bir hesap kullandığını söyleyebilmek mümkündür. Bu durumda profili açık olan yani paylaşımlarının herkes tarafından görülebildiği sosyal medya profilleri haricinde kişilerin bir de daha özelde tutmak istedi ve daha kısıtlı sayıda kullanıcı ile paylaşmayı tercih etti ayrı bir hesapları da bulunabilir. İşte bu durumda ikinci ya da üçüncü bir hesap olarak kullanılan sosyal medya hesapları “priv hesap”lar olarak bilinmekte ve bu hesapların Priv İsimleri farklıdır. Bu durumda zaman zaman priv hesaplar, birden fazla kişi tarafından da kullanılabilir.

 

Priv İsimleri Nedir?

Sosyal medya kullanıcılarının ikinci ya da üçüncü gizli bir hesap olarak kullandıkları bu kullanıcı hesapları hakkında Priv İsimleri açısından merak uyandıran, havalı ya da en komik hesap isimlerini bulabilmek ise biraz marifet işidir.

Genellikle Priv İsimleri olarak sıra dışı kullanıcı hesap isimleri tercih edilmesinin nedeni ise ikinci ya da üçüncü hesap olarak kullanıldığı için asıl hesap üzerindeki takipçilerin bu ikinci planda ki hesabı bulmalarına yönelik fikri bir engel olarak ele alınabilir.

Bahse konu olan bu ikinci ya da üçüncü hesap isimleri için tamam mı aslında kullanıcıların isteğine kalmış bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla özlü söz kullanmak, esprili bir dil ile hesap ismi bulmak, komik, havalı, şirin ya da hayvansever gibi oldukça farklı bir niteliğe sahip olan Priv hesap isimleri kullanabilmek son derece normaldir.

 

Instagram Priv İsimleri

Instagram platformu, dünya genelinde sosyal medya kullanıcılarının en çok tercih ettiği platformlar arasında yer almaktadır. En popüler sosyal medya platformlarının birisi olması nedeniyle kullanıcıların büyük bir kısmı genellikle görsel ögelerden oluşan video ya da fotoğraf gibi içerikler paylaşmayı tercih etmektedir.

Dolayısıyla görsel içeriği oldukça fazla olan ve insanların daha fazla zaman geçirdiği Instagram platformu üzerinden kişilerin kullanıcı hesaplarının takipçi sayıları her geçen gün artış gösterebilir. Doğal olarak sosyal medya kullanıcıları içerisinde Instagram kullanıcıları sık sık farklı hesap açabilmekte ya da hesap kapatma gibi işlemleri de gerçekleştirebilmektedir.

Ancak ikinci ya da üçüncü bir priv hesap kullanımının yaygınlık göstermesi ile beraber ana hesap kullanımı devam ederken kişiler bir de kendilerini özel ve görece daha az sayıda takipçinin olduğu ve hesabın dış ziyaretlere kapalı olduğu bir uygulama şekli de kullanılabilmektedir. Bu durumda Instagram kullanıcıları, ana hesap üzerindeki takipçilerin kendilerini bulmamaları için Instagram Priv İsimleri gibi özgün, eğlenceli, gizli, komik ya da cool anlamlara gelebilecek Priv hesabı isimleri kullanmayı tercih edebilirler.

Instagram Priv İsimleri olarak kullanılabilecek bazı isim örnekleri; Son Damla, Has Kız, Hacı Murat, Heykel, İşveli Cilveli, Edalı Modalı, Hayatluks, Monaroza, Aslı Gibi, Amour, BosverGitsin, TMSensin, Mimikçik, Mürekkep Ateşi, Musluk Suyu, Uçan Memeli, Evcil Kaktüs, Punk Bunny, Bitter Çikolata, Bunu Alın Burdan, Psikolojik Deli, Söz Lordu, Kırmızı Patos, Acemi Fenomen, Kafa Tası, At Kafalı, Haskadı, Baltazar, Mestoldum, CokYazan, Evcil Kedi, Maviler Sayfası, Asgari Ücretli.

 

Komik Priv Hesap İsimleri

Yalnızca Instagram üzerinde değil Twitter ve Facebook içeriğinde de sosyal medya kullanıcıları ikinci ya da üçüncü hesap açmakta ve zaman zaman da bu hesapları farklı kullanıcılar ile ortak bir şekilde kullanabilmektedir. Genellikle hesap üzerinde mizah içerikli ve komik paylaşımlara yer veren hesap kullanıcıları ikinci ya da üçüncü hesap olarak açmış oldukları bu psiv hesaplarda da komik priv hesap isimleri kullanmayı tercih edebilirler.

Bu durumda genellikle insanların mizah duygusuna yönelik bir ifade kullanımı söz konusu olabilmekte ve özel olan takipçiler de bu şekilde sosyal medya hesabın komik isimli olan isminden paylaşımlar hakkında ön bilgi sahibi olabilmektedir. Komik olarak değerlendirilebilecek olan Priv hesabı isimleri arasında;

Slmcnm, Aynnknk, Tmsensin, BekleyenimVR, PembeBok, Mümin Kul, Mümine, Son Damla, Servet Sahibi, Kirpik Uçları, Kral Başkan, Kötü Kaptan , Kronik, Kuralsız, Lanet Adam, Limonlu Çikolata, Evinizin Kızı, Has Kız, Deli Oğlan, Şahsına Münhasır, Açık Kalp Ameliyatçısı, Adamın Tillahı, Afilli Yalnızlık, Sirin Hatun, Turkuaz Krampon, Soz Lordu, BirBardakÇay, Aptalizm, Karamel, Dipsiz Kuyu, Cimcif, Boynubukukler, Esmer Kadın, Psikopat Biri, Çakıl Taşı, Cok Yazan, Bildir Bil, Hayat Bir Sınav, Ttalı Uykum, Pelerinli kedi, Atlı Prens, Sana Yazdım, Kaçak Uzaylı yer almaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.