Para KazanmaSosyal Medya

TikTok İzlenerek Para Kazanma Adımlarını Atıyor! İzleme Başına Para Kazanmak

Sadece Özgün Videolardan Para Kazanılacak


TikTok izlenerek para kazanma özelliği geliştirilmeye devam ediyor. Hali hazırda yurt dışında bulunan ve yurt dışında açılmış olan hesaplara para kazanma imkanı sunan TikTok, özelliğini geliştirerek tüm dünyaya açmaya çalışıyor.

Özelliğin değişmesini sağlayarak YouTube para kazanma şartlarında da olduğu gibi bazı şartların yerine getirilmesini istiyor. Söz konusu şartlar arasında videoların 1 dakikadan daha uzun olması da bulunuyor.

TikTok para  kazanma özelliğini açmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekli demiştik. Peki, TikTok izlenme başına para kazanmak için şartlar nelerdir?

  • 18 Yaş üstü olmalı ve hesabınızı kimliğiniz ile doğrulamalısınız.
  • 10Bin takipçi üzerinde takipçi sayısına sahip olmalı ve aktif olarak video paylaşıyor olmalısınız.
  • Son 30 gün içinde 100.000 izlenme gibi değerleri geçmiş olmalı, altına düşmemelisiniz.

İzlenme başına para kazanma özelliğinde YouTube kadar katı olmayan TikTok izlenme saati üzerinden değil aylık 100K izlenme üzerinden özelliği açacağını açıkladı.

Sadece Özgün Videolardan Para Kazanılacak

Özgün içerik üretmek, özgün videolar çekmek Para kazanma konusunda oldukça önemli. Sadece TikTok izlenme başına para kazanma özelliği için değil. Sponsorluk anlaşmalarının alınabilmesi için de özgün içerikler üretilmesi gerekmekte.

Öyle ki, kesit olarak alınan film videolarından veya başka içerik üreticilerinden alınan videolar ile para kazanmak mümkün olmayacak.

Bir dakikadan uzun, tamamen özgün ve siz tarafınzdan hazırlanmış videolar (Edit videoları da buna değil ancak siz tarafından hazırlanmış olması gerekli.) ve son olarak yüksek kalitede hazırlanmış olması gerekmekte.

Tüm bu şartların yerine getirilmesi ile birlikte videolarınızda para kazanma özelliğini görebileceksiniz.

Bu özellik, hediye gönderilerek para kazanma özelliğinden farklı çalışıyor ve birisinin size para göndermesi şartını içinde bulundurmuyor. Kullanıcıların karşısına çıkacak olan reklamlardan pay almanız ile çalışan. Bilindik bir reklam, kazanç sistemi.

TikTok İzlenmeden Para Kazanmak Ülkemizde Mümkün Mü?

TikTok izlenme başına para kazanma özelliğini henüz ülkemiz kullanıcılarının kullanımına açmadı. Ancak, büyük şirketlerin sürekli yapmış olduğu “test” aşamalarından gittiklerini de belirtmekte fayda var.

Bu bağlamda, özellik ülkemize gelecek evet. Ancak geleceği tarih tam olarak kesinleşmiş değil. 2023 yılının sonlarına doğru gelmesi beklenenler arasında. Ayrıca, henüz test aşamasında olan bu özellik ABD gibi ülkelerde de sadece seçilmiş kişiler tarafından test edilebilyor.

Oldukça kısa bir süre içinde tüm kullanıcılar için açılacak olan para kazanma özelliği. Daha önce de eklenen ve Trükiyede de aktif olan “İçerik ürecitisi teşvik fonu” gibi çalışacak.

Tüm bunların yanı sıra, YouTube sohrts ile çekişme halinde olan TikTok. YouTube’un kullanıcılarına para vermeye başlaması ile birlitke kolları sıvadı ve kullanıcıları platformda tutmaya çalışıyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.