Sosyal Medya

TikTok Videosu Nasıl Keşfete Düşer? TikTok Keşfete Düşmek

TikTok Keşfete Düşmek Keşfete Nasıl Düşülür?


Son zamanlarda popüler olan ve bir anda 7 den 70’e herkesi içine kapatan TikTok. Sosyal medya da yeni isimlerin duyulmasında ön ayak olmuş bir platform. Peki, Tiktok videosu nasıl keşfete düşer? Tiktokta nasıl ünlü olunur?

Tiktok uygulaması doğrusal algoritmalara bağlı olmayan oldukça karmaşık bir algoritmaya sahip uygulamadır. Her ne kadar karmaşık yapıda olsa da keşfet olarak tabir edilen ana sayfa kısmına düşmek bir hayli kolaydır. Bunun başında dikkat çekici içerik üretmek geliyor.

Videolarınızın izlenme süresini arttıracak taktikler sayesinde videolarınızı kısa süre içerisinde keşfete düşürebilir ve hatta doğru şekilde ilerlerseniz insanların adınızı duymasını ve sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Milyonlarca izlenme almak sanıldığı kadar zor değil.

TikTok Keşfete Düşmek Keşfete Nasıl Düşülür?

TikTok uygulamasında neredeyse herkes keşfete düşebilmekte. Ekstra olarak aldığınız bir engel bulunmuyorsa attığınız neredeyse her video keşfet sayfasında birkaç kişiye gösterilmekte.

1 – İlgi Çeken Videolar Hazırlayın

Videoların dikkat çekici olup olmadığını anlamak isteyen uygulama. İlk olarak 20 kişiye söz konusu videonuzu göstermekte. Gelen geri dönüşlere. Beğenilere, yorumlara ve videonun sonuna kadar izlenmesine göre videonuzu başka insanlara önermeye devam ediyor.

Dikkat çekici, insanların etkileşime girebileceği tarzda bir içerik üretmişseniz videolarınız milyonlarca kişiye gösterilebilir.

 2 – Görüntü Kalitesine Dikkat Edin

Tiktok üzerinde video yayınlarken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan bir başka unsur da görüntü kalitesidir. İnsanlar kalitesiz videoları direkt olarak kaydırmakta.

Bu nedenle alacağınız izlenmeler oldukça düşük olacaktır. Kalitesi yüksek olan videoları izleme eğiliminde bulunan kişiler sayesinde videolarınızın izlenmesi her seferinde yükselecektir.

3 – Doğru Etiket Kullanın

Sadece Tiktok değil, diğer sosyal medya uygulamalarında da yanlış bilinen bazı yanlışlar bulunuyor. Özellikle etiketler konusunda yapılan bu yanlışlar potansiyel izlenmeli videolarınızın da izlenmemesine neden olabilmekte. Bu nedenle etiket kullanımına dikkat etmeniz gerekmekte.

Çektiğiniz videolar ile alakalı 3 adeti geçmeyecek şekilde etiket kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında kullanacağınız etiketler size izlenme getirmek yerine spam alanına düşmenize neden olacak ve gelecek olan izlenmelerin de ortadan kalkmasına neden olacaktır.

4 – İzlenme ve Beğeni Botlarından Uzak Durun

Tiktok keşfete düşme yöntemleri arasında işe yarar olarak sunulan ancak işe yaramayan bir yöntem ise izlenme ve beğeni botlarını kullanmaktır.

Hiçbir sosyal medya platformunda botlar ile bir yere gelme durumunuz bulunmamakta. Özellikle algoritma tarafından tespit edildiği zaman potansiyel olan izleyicilerinizi de kaybedebilir uygulamanın tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkum olabilirsiniz.

Özellikle bedava izlenme ve keşfet hilesi vaad eden alanlardan uzak durmalı, hesap güvenliğinize dikkat etmelisiniz.

5 – Düzenli İçerik Üretin

Çoğu içerik üreticisi yükselmek istiyor ancak düzenli içerik üretimi konusunda pek çok hata yapıyor. Özellikle TikTok gibi platformlarda ne kadar içerik üretirseniz o kadar çok önerilirsiniz.

Tiktok keşfete düşme yöntemi arasında bulunan düzenli içerik üretme yöntemi sayesinde kısa sürede pek çok izlenme alabilirsiniz. Takipçilerinizi analiz ederek onların aktif olduğu saatleri bulmalısınız. Daha sonra bu saatler aralığında içerikler üreterek mümkünse her gün paylaşım yapmalısınız.

TikTok Keşfet Engeli Kaldırma TikTok Keşfet Engeli Yedim

Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan Tiktok keşfet engeli yedim ve Tiktok keşfet engeli kaldırma konularına gelecek olursak.

Söz konusu engeller tıklama tuzağından başka bir şey değildir. Tiktok ve diğer sosyal medya platformlarında öne çıkartılma konusunda engellenme durumu söz konusu değildir. En azından algoritmalar henüz bu yönde çalışabilen şeyler değil.

Önceki videolarınız keşfete düşüyordu ancak yeni videolarınız düşmüyorsa bu engel yediğiniz anlamına gelmez, içeriklerinizin eskisi kadar ilgi çekici olmadığı anlamına gelir. İçerik kalitenizi arttırarak Tiktok keşfetine tekrar dönebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.