Para Kazanma

Fiverr’dan Para Kazanma

Fiverr Nedir, Nasıl İşliyor?


İnternetten para kazanma, günümüzde artık çok fazla yöntemle uygulanabilen bir gelir kapısına dönüşmüş durumdadır. Çeşitli yolların – yöntemlerin artması ve artık işlerin online dünyaya girmesiyle çok çeşitli yollarla internetten para kazanabilmeniz mümkündür. Bundan 15-20 yıl önce insanların hiç bilmediği veya ihtimal vermediği yöntemlerle artık internetten para kazanılabiliyor.

İnternetten para kazanmak isteyen ve online olarak çalışan serbest zamanlı bireylerin en fazla kullandığı websitelerden birisi de Fiverr’dır. Fiverr’dan para kazanma işi, birçok freelancer için mümkündür ve eğer siz de belli yeteneklere sahipseniz sistem üzerinden bu yeteneklerinizle ek gelir elde edebilirsiniz. Ancak en başta şunu belirtmekte fayda var; Fiverr’dan para kazanmak için uzman olmasanız da basit – temel düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Fiverr, dünya çapında bir platform olduğundan dolayı müşterilerinizle iletişime geçerken veya yapacağınız iş için ilan oluştururken İngilizceyi kullanmanız şart. Bu nedenle kendinizi ifade edecek ve karşı tarafın isteklerini anlayacak kadar bir dil bilgisine sahip olmanız son derece önemlidir. Aksi takdirde Fiverr’dan para kazanmak sizin için mümkün olmayacaktır.

 

Fiverr Nedir, Nasıl İşliyor?

Sistem 2010 yılından beri çalışmakta ve ödeme konusunda da son derece güvenilir olan bir dönemlik iş platformudur. Birçok işveren ve iş arayan bireyler bu sisteme üye olmakta ve ihtiyaçlar karşılıklı olarak güven içerisinde Fiverr üzerinden çözülmektedir.

Bir kitap yazarı kapak tasarımı isteyebilir ve Fiverr’a üye olarak burada ilan açabilir. Burada yer alan ve çalışan freelancer ise bu kapak tasarımını nasıl yapacağını anlatan bir ‘gig’ oluşturur. Eğer işveren kişi o freelancer ile anlaşırsa işi ona verir ve freelancer işi belirttiği sürede ve şekilde tamamlayarak sisteme yükler. Burada güzel olan nokta Fiverr’ın işveren ve freelancer’lar arasındaki ticareti güvenilir bir şekilde yönetmesidir. İşi yaptırmak isteyen kişinin hesabından alınan para Fiverr havuzunda bekletilir ve iş tamamlandıktan sonra freelancer’ın hesabına aktarılır. Bu nedenle ödeme yapmama veya eksik ödeme yapma gibi herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Güvenilir ve küresel bir sistem olması Fiverr’ın birçok kişinin tercihi haline gelmesine sebep olmaktadır. Birçok kategoride hizmet almak isteyen kişilere sistem üzerinden hizmet sunarak para kazanabilirsiniz. En düşük 5 $’lık hizmetler sunabilir ve bu hizmeti daha gelişmiş şekliyle daha yüksek ücretlere de satabilirsiniz. İşin detaylarını, tamamlanacağı zamanı ve yapılacakları ne kadar iyi bir şekilde belirtirseniz potansiyel müşterilerinize o oranda hızlı ulaşabilirsiniz. Kendinize yeteneklerinize göre ‘gig’ oluşturarak müşterilerinize hizmet sunabilirsiniz. Ne kadar farklı ve etkili hizmet sunarsanız para kazanma şansınız o oranda artacaktır.

Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır?

Kendi yeteneklerinize göre ilanlar oluşturarak müşterilerinize ulaşabileceğiniz platformda ne kadar fazla hizmet satarsanız o kadar para kazanabilirsiniz. Hatta kendi yetenekleriniz dışında farklı alanlara da yönelmeniz ve rekabetin yoğun olduğu alanlarda kendinizi geliştirmeniz Fiverr’dan para kazanma oranınızı arttıracaktır.

Fiverr’da para kazanmak için öncelikle ilanınızı kaliteli bir şekilde oluşturarak ne yaptığınızı ve müşterilerinize bu ilanla neler vadettiğinizi detaylı bir şekilde anlatmalısınız. Daha sonra ilanınızla ilgilenen müşteriler sizden hizmet satın aldığında onunla iletişime geçerek ne istediğini daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Panelde mesaj bölümünden işi tamamladıktan sonra müşterinize gönderebilir ve paranın hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Müşteriye işi teslim ettikten sonra para hesabınızda gözükecek ve paranızı çekebileceksiniz.

Fiverr’dan para kazanma için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de müşteri geri bildirimleridir. Tamamladığınız her iş için müşteriler işle ilgili puanlama ve yorum yapabilirler. Eğer almış olduğunuz puanlar yüksekse ve gerçekleştirmiş olduğunuz projelerle ilgili olumlu yorumlar alıyorsanız Fiverr’dan para kazanma sizin için oldukça kolay bir iş haline gelecektir. Çünkü yorumlar iş almada ve ilanlara teklif sunmada oldukça önemli bir yer tutuyor.

Fiverr’dan para kazanma tamamen sizin inisiyatifinize, çalıma azminize, yeteneğinize ve ticari zekânızla doğru orantılıdır. 5 $’dan 30 adet hizmet sunacak kadar yetenekliyseniz ve ortalama popülerlikte bir çalışansanız aylık ortalama 1500-2000 $ veya çok daha fazlasını rahatlıkla kazanabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.