Para Kazanma

Twitch’den Para Kazanma

Twitch’den para kazanma, orijinal bir yapıya sahip olan ve sevilen fenomenler tarafından hiç de zor olmayan bir internetten para kazanma yoludur. Özellikle oyun oynamayı sevenler ve bu anları canlı olarak takipçileriyle paylaşmak isteyen kişiler Twitch yayını yapmayı tercih etmektedirler. Canlı yayın yaparak takipçi kitlesini arttırmak isteyen ve belli bir kitleye sahip olmak isteyen bireyler Twitch’den para kazanma aşamasına kaliteli yayınlar yaparak gelebilmektedirler. Her alanda para kazanmak zordur ve bu Twitch yayınları için de geçerlidir. Zira farkınızı ortaya koyarak izleyenlerle samimi bir bağ kurmanız gerekmektedir.

Twitch Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı?

Twitch platformunda esas olarak oyun oynayanlar canlı yayın açarak takipçi elde edebilmekte ve izlenme almaktadırlar. Sadece oyun değil eğer ilgi çekici bir konuşma yeteneğiniz varsa da Twitch yayını yaparak para kazanabilmeniz mümkündür. Ağırlıklı olarak oyun oynayan kişiler yayın yapmakta ve popüler olan kullanıcılar Twitch yayını yaparak para kazanabilmektedir.

Twitch 2011 yılında ortaya çıkan bir platformdur ve e-spor video oyunu yayıncılar tarafından oldukça popüler bir hale getirilmiştir. Özellikle iyi e-spor oyuncuları bu platformu kullanarak oyun oynarken canlı yayın açmakta ve reklamlarla para kazanabilmektedirler.

Twitch’den Nasıl Para Kazanılır?

Görüntü sağlama özelliği iyi olan ve sağlam bir internet bağlantısına sahip olan bir bilgisayar ile Twitch yayını yapmak kaliteli yayınlar yapmanızı sağlar. Eğer bilgisayarınız ve internet bağlantınız kötüyse sağlayacağınız görüntü donacaktır ve bu da yayını izleyenlerin bile terk etmesine sebep olacaktır. Bu nedenle Twitch’den para kazanma bilgisayarı ve internet bağlantı hızı iyi olanlar için mümkün olabilmektedir.

Para kazanmak için birçok yol mevcuttur. Bu yöntemlerin hepsini uygulamanız veya para kazanma şartlarını sağlamanız faydanıza olacaktır. Öncelikle yapmanız gerekenlerin başında ‘bir topluluk oluşturma’ işlemi yer almaktadır. Twitch izlenmeyecek yayınlarda reklam yayınlamaz ve kendi fayda sağlayamayacağı bir şey için size karşılıksız olarak para kazandırmaz. Bu yüzden ilk etapta para kazanmadan önce sizi takip eden bir topluluk olmalıdır. Bir topluluk oluşturmak için öncelikle 50 takipçiye ulaşmalı ve aynı anda yayınınız esnasında 5 kişinin sohbet etmesi gerekmektedir. Bu şartları sağlamak kolaydır ve çok yakın çevrenizle bile bu şartları sağlayarak kendinize has bir topluluk oluşturabilirsiniz.

Kendinize has bir topluluk oluşturduktan sonra Twitch’den para kazanma işlemi için İştirak olmaya giden yol ve partner olmaya giden yol seçenekleri yer almaktadır. İştirak olmaya giden yolda son bir ay içerisinde farklı günlerde en az 8 saat yayın açmanız gerekmektedir. Yani sadece bir günde 8 saat yayın açarak değil son bir ay içerisinde farklı zamanlarda yayın açmalı ve bu yayınlarınızın toplam süresi de 8 saatten fazla olmalıdır.

İştirak olmaya giden yolda diğer bir şart da 7 gün yayın yapmanızdır. Bu 7 gün yayın açtığınızda da ortalama 3 izleyiciniz olmalıdır. Eğer bu şartların tamamını sağlarsanız iştirak olma şartlarını da sağlamış olursunuz. Daha sonra ise son aşama yani partner olmaya giden yol şartlarını tamamlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

En önemli aşama ve partner olmaya giden yoldaki şartları sağladığınızda ise artık bir kazanmaya başlayabiliyor ve Twitch’de yayın açarak para kazanmaya başlıyorsunuz. Bunun için son 1 ay içerisinde 25 saat yayın yapmalısınız. 12 farklı günde yayın yapmalısınız. Yayınlarınızda ise ortalama 75 izleyici varsa Twitch partner programına başvurunuz kabul edilmektedir. Para kazanma özelliği açılmakta ve kanal aboneliği açılmaktadır. Kendiniz belirlediğiniz tutarda insanların kanalınıza abone olmasına imkân tanıyabilirsiniz. İzleyenler bit satın alarak size bit gönderebilir ve siz de para kazanabilirsiniz. Aynı Youtube’da olduğu gibi yayınlarda reklamlar da çıkabilir. Bu şekilde hem bağışlardan hem de reklam gösterimlerinden para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Twitch’den Ne Kadar Para Kazanılır?

Ortalama 200 izleyicinin olduğu bir yayında bağışlar hariç yani sadece reklam yayınlarından günlük 2-3 $ gibi paralar kazanabilirsiniz. Bunun dışında abone için de sizin belirlediğiniz miktarda para kazanacaksınız. Tabi abone ücreti ne kadar uygun olursa abone kazanma şansınız da o oranda artacaktır. Bu nedenle abonelik tutarını yüksek belirlememeniz faydanıza olacak bir durumdur.

Bunun dışında da bitlerden de para kazanabilirsiniz. Bağış olarak adlandırılan bitlerle yayıncıların sohbet ekranında yaptığınız yorum en üstte sabitlenebilir yada yapacağınız bağış ile birlikte yazılan mesaj da görüntülenebilir. Bu nedenle Twitch’den para kazanma işinde başarılı olmak için büyük bir kitleye sahip olmak ve yayınlarda samimi olmak en önemli şartlar arasında yer almaktadır. Her yayını ortalama 1000 kişi tarafından izlenen biri reklam gelirleri, bit’ler ve abone ücretleriyle birlikte hatırı sayılır paraları rahatlıkla kazanabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.