Teknoloji Haberleri

O Beklenen Özellik Sonunda Whatsapp’da! Videoların Sesini Kapatma Özelliği Eklendi

Whatsapp Gönderilen Videoların Sesini Kapatma Özelliği

Whatsapp neredeyse 1 aydır üzerinde çalıştığı özelliğini sonunda kullanıcıların kullanımına sundu. Popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp, son zamanlarda aldığı kararlar ile birlikte kullanıcıların gözünden düşmeye başlamıştı.

Gizlilik kararları ve diğer rakip firmalardan geri kalan özellikleri nedeni ile kullanım oranı düşen mesajlaşma uygulaması, aldığı yeni özellik kararı ile birlikte kullanıcılarını kazanmaya çalışıyor.

Hali hazırda Telegram gibi uygulamalarda bulunan özellikler Whatsapp mesajlaşma uygulamasına eklenmeye başlıyor. Bu özelliklerden en dikkat çekeni gönderilen videonun sesini kapatma özelliği.

Whatsapp Gönderilen Videoların Sesini Kapatma Özelliği

Whatsapp yeni güncellemesi ile birlikte Android kullanıcılarına gönderilen videoların sesini kapatma özelliğini sunmaya başladı. Bu özellik sayesinde artık videoları tamamen sessiz bir şekilde gönderme imkânınız bulunuyor.

Bu özellik daha önce Instagram ve Telegram gibi uygulamalarda bulunuyordu. Bazı kullanıcılar videoların sesini kaldırmak için Instagram üzerinden işlem yapmayı da tercih ediyordu.

Yeni özellik şuan için sadece Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılara sunuluyor. Söz konusu Whatsapp kullanım oranı Android kullanıcıları açısından daha fazla. IOS işletim sistemleri için söz konusu özelliğin yayınlanması için ön görülen tarih 1 Ay sonrası.

v2.21.3.19 Sürüm Güncellemesi Sonrasında Kullanım İmkânı

Whatsapp videoların sesini kapatma özelliği nasıl kullanılır? Bu özelliği kullanabilmek için v2.21.3.19 sürümlü Whatsapp güncellemesini kullanıyor olmanız gerekiyor.

Söz konusu güncelleme tüm Android kullanıcılar için yayınlanmış durumda, Play Store üzerinden güncelleme işlemini yaparak özelliğe erişme imkânınız bulunuyor. Güncel bir uygulama kullanıyorsanız videoların sesini kapatma özelliğini kullanmak için izlemeniz gereken yol tam olarak bu şekilde.

  • Güncel Whatsapp uygulamasına girin.
  • Videoyu göndermek istediğiniz sohbet veya gruba girin.
  • Sağ alt köşede bulunan kamera simgesine tıklayarak veya ataç simgesine tıklayarak video dosyasını seçin.
  • Video dosyasını seçtikten sonra açılacak olan düzenleme ekranının sol üst tarafında bulunan hoparlör simgesine tıklayın.

Bu işlemlerden sonra videoların uzunluğuna bağlı olarak bekleme süresi oluşabilir. Adımları tamamladıktan ve bekleme işlemini tamamladıktan sonra başarılı bir şekilde videoyu sessiz olarak karşı tarafa gönderebilirsiniz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.