TeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple’ın Yeni Kredi Kart: Apple Card

Kart ücreti var mı ?


2019 yılının Ağustos ayında kullanıma sunulan Apple’ın yeni kredi kartı Apple card alabilmek için her hangi bir müşteri temsilcisi ile görüşmek zorunda kalmadan veya bir banka şubesine gitmeden alabileceğiniz bir kredi kartı türü. Apple card için başvuru yaptıktan sonra 4 – 5 dakika içinde Apple Cardınızı kullanabilmeye başlıyor ve Apple Pay ödeme yöntemini destekleyen her noktada dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Buraya kadar bir kredi kartı ile aynı özelliklere sahip olan Apple card üzerinde her hangi bir kart numarası, isim, güvenlik numarası, son kullanma tarihi gibi bilgiler yer almıyor. Titanyumdan yapılmış olan Apple card, sade ve estetik tasarımı ile diğer kredi kartlarının da önüne geçiyor.

Kart ücreti var mı ?

Apple tarafından özel titanium malzeme kullanılarak lazer kesim yöntemi ile üretilen apple kartlar için her hangib bir ücret ödemiyorsunuz. Apple kullanıcılarına ücretsiz verilen Apple card için yıllık vergi veya kart ücreti ödemesi de yapmıyorsunuz. Kartınızı kaybettiğinizde veya çaldırdığınızda yeni bir kart için başvuru yaptığınızda sizden her hangi bir ceza ücreti veya yeni bir kart ücreti de talep edilmiyor. Tamamen ücretsiz bir kart olan apple card ile dilediğiniz yerden alış veriş yapabiliyorsunuz. Kartınızı çaldırdığınızda ise Apple uygulamasına giderek kartı kullanıma kapatabilir veya işlevsiz hale getirebilirsiniz. Bu yöntem ile müşteri temsilcisine bağlanmak için süre kaybetmiyorsunuz, anında kartınızı kullanıma kapatabiliyorsunuz.

Kişiye özel kredi kartı

Normal kredi kartlarında kredi kartını sahibi dışında izni olan kişiler kullanabilirken Apple cardı sahibi dışında kimse kullanamıyor. Sahibine özel olan apple card için kişiye özel güvenlik önlemleri tanımlanıyor. Parmak izi, yüz tanıma gibi güvenlik önlemleri nedeni ile Apple cardı sahibi dışında kimse kullanamıyor. Çalınması veya kaybedilmesi gibi sorunlar göz önünde buundurularak düşünülmüş olan güvenlik önlemleri ile apple kartınız için kaygılanmanıza neden kalmıyor.

Yapmış olduğunuz harcamalar konusunda uygulama sayesinde harcamalarınızı yakından takip edebiliyorsunuz. Tüm detayları ile harcamalarınızı görebildiğiniz apple card, sizin adınıza yaptığınız harcamaları analiz ederek kategorize edilmiş rapor halini sizlere sunuyor. Apple uygulamasına giderek sizin için hazırlanmış olan harcama raporunu görebiliyorsunuz. Ay içinde yapmış olduğunuz harcamaların yanında satin aldığınız her şeyin detaylı raporunu da uygulama içinde bana özel sekmesinden görebiliyorsunuz.

Apple Card Ödemeleri

Apple card ile yaptığınız harcamalar sonucunda oluşan ekstreler için belirlemiş olduğunuz ödeme tarihine göre ödeme yapabiliyorsunuz. Buraya kadar normal bir kredi kartı ile aynı işlemlere sahip olan apple Card, yapmış olduğunuz her satin almanın ödemesinde size yüzde 2 kadar ödül veriyor. Yapmış olduğunu zharcama kalemlerini ödediğinizde her kalemin yüzde 2 sini iade alıyorsunuz. Eğer bir Apple ürünü satin alıyorsanız iade tutarı apple ürünlerinde yüzde 3 oluyor.

Apple Card Nerelerde Kullanılıyor ?

Ağustos ayından itibaren Öncelikle Amerika’da kullanılmaya başlanan Apple Card, 2019 yılının Aralık ayında Avrupa kıtasında İngiltere’de de kullanılmaya başlanacak. Avrupa kıtasında 2029 yılında çok sayıda ülke de kullanılması planlanan Apple card, ülkemizde 2025 yılı sonrasında kullanılmaya başlanacak. Ülkemizdeki kullanım tarihinin çok uzak bir tarih olmasının sebebi hali hazırda iptal edilen bir ödeme yöntemi olan Paypal sorunudur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.