Film&Dizi

Aşk 101 Dizisinin Konusu


Aşk 101 Netflix yapımı Türk dizisidir. Dizinin konusu bir grup lise öğrencisinin; arkadaşlık, aşk ve kendilerini keşfetme sürecini anlatmaktadır. Aşk 101 dizisi gençlerin sorunlarına ve de aşklarına odaklanırken, aynı zamanda ülkemizin 1990 lı yıllarda yaşadığı sosyal ve politik olaylara da yer vermektedir.

Aşk 101 Dizisi Karakterleri

Aşk 101 dizisinin ana karakterleri arasında; Kerem, Eda, Osman, Sinan ve İpek gibi gençler yer almaktadır. Başroldeki bu gençler okulda karşılaştıkları sorunlarla baş etmeye çalışırken, aynı zamanda da birbirleriyle olan ilişkilerini ve hissettikleri duyguları da keşfetmektedirler.

Aşk 101 Oyuncuları

Aşk 101 dizisi oyuncularını merak edenler için karakterleri ve oynayan oyuncuları sıralamaya çalıştık:

Kubilay Aka (Kerem) 

Alina Boz (Eda) 

Mert Yazıcıoğlu (Sinan) 

Selahattin Paşalı (Osman) 

İpek Filiz Yazıcı (İpek) 

Pınar Deniz (Burcu) 

Kaan Urgancıoğlu (Kemal)

Bade İşçil (Ferda) 

Müfit Kayacan (Seyfi) 

Ece Yüksel (Şahika) 

İpek Tanrıyar (Ceylin) 

Söz konusu olan bu oyuncuların yanı sıra ayrıca dizide birçok yan karakter ve konuk oyuncu da yer almaktadır.

Aşk 101 Dizisinin Karakterleri

Kerem 

Popüler olmak isteyen bir lise öğrencisidir. İçindeki acıyı, kötü davranışları ve sorunları örtbas etmek için kendisini başkalarına kabul ettirmeye çalışmaktadır.

Eda 

Dışarıdan sert görünen ancak aslında içten ve duygusal bir lise öğrencisidir. Bu karakter ailevi sorunları nedeniyle sık sık zorluklarla karşılaşmaktadır.

Sinan 

Okulda popüler bir lise öğrencisi olan Sinan, aynı zamanda da kız kardeşi için endişelenen bir ağabey bir arkadaştır.

Osman 

Eski bir suçlu olan Osman, kereste fabrikasında çalışan bir işçidir. Güçlü, karizmatik ve asla pes etmeyen biri olan Osman karakteri Aşk 101 dizisinin en dikkat çeken karakterlerinden biridir.

İpek 

Eda’nın en yakın arkadaşı olan İpek karakteri; çevresi tarafından genellikle güzel ve popüler olarak tanınmaktadır.

Burcu 

Okulun en zeki öğrencilerinden biri olan Burcu, diğer karakterlerle kıyaslandığında daha olgun ve dengeli biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşk 101 dizisinin karakterleri, dizinin birçok farklı konusunu işlemekte ve de dizide yer alan diğer karakterlerle birlikte zengin bir hikaye anlatımı sağlamaktadır.

Aşk 101 Dizisinin 3.Sezonu Çıkacak mı?

Şu an için Aşk 101 dizisinin 3. sezonu hakkında Netflix yetkilileri ve de  dizinin yapımcılarından henüz bir duyuru yapılmadı. Ancak Aşk 101 dizisinin ikinci sezonu oldukça popülerdi ve de geniş bir hayran kitlesine sahip olduğu için, üçüncü sezonun çıkması beklenmektedir. Aşk  101 dizisinin fanları Aşk 101 dizisi 3. sezonu hakkında araştırma yapmakta ve de Netflix yetkililerinin yapacağı açıklamayı merak etmektedir. 1990 yılı dönemine ait gençlik olaylarını ele alan bu dizi izleyici tarafında çok sevilmiştir. Aşk 101 3. sezon ne zaman çıkacak? Sorusuna yanıt arayan fanlar biraz daha bekleyecek gibi gözüküyor.

Aşk 101 Dizisinin Senaristi Kimdir?

Aşk 101 dizisinin senaristi Meriç Acemi’dir. Meriç Acemi, Türk televizyonunda birçok popüler dizi ve programın senaristliğini yapmış olup Aşk 101 dizisi, senaristliğini yaptığı en popüler projelerden biridir ve de ülkemiz başta olmak üzere dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı da başarmıştır. Senarist Meriç Acemi Aşk 101 dizisindeki başarısıyla tanınarak büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Meriç Acemi’nin en beğenilen eserlerinden biri olan Aşk 101 dizisinin 3. sezonu ne zaman çıkacak? Kendisi tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak Aşk 101 fanları Netflix başta olmak üzere, senarist Meriç Acemi’ye dahi Aşk 101 3.sezonu çekilsin diye mesajlar yolladığı duyulmaktadır. Aşk 101  3. sezonu ne zaman çıkacak? Halen merak konsuudur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.