Oyun Dünyası

Assetto Corsa Fiyatı, Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

Assetto Corsa, oyun severlerin ilgisini çekiyor. Oyun mekaniği ve kusursuz grafikleriyle öne çıkan oyun, dünya çapında popülerliğini sürdürüyor. Bu yazımızda Assetto Corsa’yla ilgili bilinmesi gerenleri ele aldık.

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Asetto Corsa’nın sistem gereksinimleri en çok merak edilen hususlardan biridir. Oyunu deneyimlemek isteyenler, sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmalılar. Assetto Corsa sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • VR Desteği: SteamVR or Oculus PC. Keyboard or gamepad required
  • Ses Kartı: Integrated
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ekran Kartı: DirectX 10.1 (e.g. AMD Radeon HD 6450, Nvidia GeForce GT 460)
  • Bellek: 2 GB RAM
  • İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 GHZ, Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ
  • İşletim Sistemi: Windows 7 Sp1 – 8 – 8.1 – 10

Assetto Corsa Kaç GB?

Oyun severler Assetto Corsa kaç GB sorusunun yanıtını araştırıyor. Oyunun depolama detayları 15 GB kullanılabilir alan olarak açıklanmıştır.

Assetto Corsa Kaç TL?

Bu yarış oyununu deneyimlemek isteyenler, Assetto Corsa kaç TL merak ediyor. Son bilgilere göre Assetto Corsa Steam üzerinde 10.49 USD fiyattan satışa sunuluyor. Dönemsel olarak oyun için kampanyalar yapılabiliyor. Böyle durumlarda da oyunu daha ekonomik bir şekilde edinmek mümkün.

Oyuna Genel Bakış

Oyun, araç yelpazesi açısından oldukça geniş. Bütün DLC’lere sahip iseniz 177 farklı araç bu oyunda sizleri bekler. Bu rakama otomobillerin farklı versiyonları da dahil olmaktadır. Mesela bir otomobili drag ya da drift gibi farklı özelliklerde bulmanız mümkün. Oyundaki pist sayısı ise bütün DLC’lerle birlikte 19 ve bunlar da farklı versiyonlar içeriyor. Ancak bu sayı burada kalmıyor. Çünkü internet dünyasında elinizin altında sınırsız sayıda pist ve araç modları bulunuyor.

AC, herhangi bir donanımı algılama hususunda oldukça başarılı. Piyasada olan mevcut gamepadlerin ve direksiyonların hepsini otomatik şekilde algılıyor ve ayarını yapıyor. Fakat eğer ki oyuna entegre edilmeyen bir direksiyon söz konusu ise endişe duymanız gerekmez. Aynı ayarları manuel şekilde gerçekleştirmeniz izin veriliyor. Güç Geri Bildirimi konusunda da otomobilden otomobile farklılıklar mevcut oluyor. Ayarlar bölümünden bu özelliği istediğiniz şekilde düzenleyebilmeniz için seçenekler geniş.

Oyundaki Araçların Öne Çıkan Özellikleri

Assetto Corsa oyunuyla alakalı araçlar ve pistler araştırması sıklıkla yapılıyor. Peki oyundaki araçlar ve pistler ne kadar gerçekçi? Oyuna iyi bir şekilde aktarılmış mı?

Mesela oyunda Porsche Pack ismi ile yayınlanan ve Porsche ile iş birliği dahilinde hazırlanan DLC, LeMans efsanesi 917k, 962C gibi unutulmaz araçları da kapsıyor. 2016 senesinde LMP1 şampiyonu olan 919 Hybrid aracı gibi modern otomobiller de oyunda dikkat çekiyor.

27 araçlık bu pakette yol araçları da karşınıza çıkıyor. Bunların hazırlanışı Porsche iş birliğiyle gerçekleşti. Porsche tarafından yapılan duyuruda oyun, markanın resmi simülatörü şeklinde ifade edildi. Otomobiller lazer scan teknolojisiyle oyuna gerçek yaşamdakinin birebir kopyası şeklinde aktarılmış durumda. Araçların gerçekçi bir sürüş deneyimi sunması da bu sayede mümkün oluyor. Ayrıca bu çalışma yöntemi oyuna aktarılan otomobillerin tümünde yer alıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.