Film&Dizi

Attack On Titan 4. Sezon

Attack On Titan Dizisi Konusu


Attack On Titan, anime serileri arasında en popüler olanlarından biridir. Daha önce üç sezonu yayınlanan Attack On Titan dizisinin dördüncü sezonunun da yayınlanması anime severler tarafından mutlulukla karşılandı.

Attack On Titan dizisinin dördüncü sezonu büyük bir heyecanla bekleniyordu. Uzun bir süredir beklemenin sonucu olarak sonunda dördüncü sezon yayınlanmaya başlandı. Senenin başında Attack On Titan son sezonu olan dördüncü sezonu ile izleyicisinin karşısına çıktı. Attack on Titan 4 sezon çıkmasıyla birlikte anime severler telefonlarına ve bilgisayarlarına kitlenmeye başladı.

Attack On Titan Dizisi Konusu

Attack On Titan dizisi ilk sezonu ile 2013 senesinin Nisan ayında yayınlanmaya başladı.

Dizinin ilk sezonunda ana karakterimiz olan Eren, annesinin vefatı ile sarsılmıştır. Titanlar Eren’in annesini öldürmüştür. Bunun üzerine Eren, bir asker olarak eğitimlere başlar. Eğitimlere devam eden Eren kendisinde oldukça büyük bir güç olduğunu keşfeder. Eren’in sahip olduğu bu güç titanlara dönüşme gücüdür. Bu güç sayesinde yepyeni bir Titan’a dönüşür ve hikaye tam olarak başlar.

Dizinin ikinci sezonunda ise konu daha çok Survey Corps üzerine yoğunlaşmıştır. Ikinci sezonda Survey Corps savaşlardan sonra iyice sarsılır ve dağılma noktasına gelir. Titanların gizemlerinin ortaya çıkarılması da ikinci sezonun üzerinde durduğu konulardan biridir.

Üçüncü sezonda ise heyecan adeta tavan yapmıştır. Bu sezonda Survey Corps, hükümet tarafından avlanmıştır. Bu durumun sebebi ise Historia ve Eren’e ulaşmaya çalışan Askeri Polis’in onları takip etmesidir.

Yakın zamanda çıkan dördüncü ve son sezonda Eren düşmanları yok etme amacıyla haraket etmektedir. Bu sezonda Paradis Askerleri’nin amacı Eldailalilar ve Marleyliler arasındaki amansız savaşa engel olmaktır.

Attack On Titan Yeni Bölüm Ne Zaman ?

Attack On Titan yeni bölüm ne zaman sorusu çoğu kişinin merak ettiği bir sorudur. Attack on Titan dizisinin dördüncü ve son sezonunun pek çok bölümü çeşitli platformlarda yayınlandı. Dizinin gelmesi beklenen yeni bölümü ise belli sebeplerden dolayı 2023 senesine sarktı. Bu durum çoğu anime severi üzse de heyecanlı bekleyiş bir süre daha devam edecek.

2022 senesinin başında yayınlanan son sezonun kalan birkaç bölümü için tarih 2023 yılı olarak belirlendi. 2023 senesinin hangi diliminde yayınlanacağı henüz belli olmasa da Attack on titan yeni bölüm ne zaman sorusunun cevabı yanıt bulmuş oldu. Heyecanlı bekleyiş sonunda 2023’te yayınlanacak birkaç bölüm ile Attack on Titan tamamen final yapacak.

Attack On Titan Hakkında Diğer Bilgiler

2013 senesinde yayınlanmaya başladığından beri büyük bir izleyici kitlesi tarafından izlenen Attack on Titan dizisi bir manga romanından alıntılanarak yayınlanmaya başlamıştır. Proje sahibi kişi bu manganın anime dizisine çevrilmesi fikrini ortaya atmış ve seneler içinde ününü daha da arttıracak olan Attack on Titan dizi serisi başlamış oldu.

Attack on Titan çıkışı yaptığı Japonya’da zirveye yerleşen anime yapımlarından biri olduğu gibi ülkemiz de dahil pek çok ülkede aynı şekilde en çok konuşulan anime yapımlarından biri haline gelmiştir. Dizinin bu derece popülerliğe ulaşması da dört sezona ulaşmasını sağlamıştır.

Bu üst düzey yapımın yönetmenlik koltuğunda basta Tetsuro Araki yer alsa da 60 bölümün sonunda yönetmenlik koltuğuna Yuichiro Hayashi ve Jun Shidsido geçmiştir. Dizinin senaristi ise başlangıçta Yasuko Kobayashi olmasına rağmen ilerleyen süreçte sırasıyla Hiroshi Seko ve Shintaro Kawukubo senaristlik koltuğuna oturmuştur.

Attack on Titan dizisi efsaneler arasına adını yazdırmayı başaran bir anime serisi olmuştur. Dizi artık Death Note, Naruto ve One Piece gibi anime serileri ile birlikte anılmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.