Film&Dizi

Mutlaka Seyredilmesi Gereken 10 Gerilim Filmi

Alive (2020)


Sizleri izlerken gerilimin doruklarına çıkaracak, keyif verecek kesinlikle izlenmeniz gereken 10 gerilim filmini detaylıca listeledik. Bence izlenmesi gereken 10 gerilim filminin onu da bir birinden güzel ve fragmanları ile size sunuyoruz. Mutlaka Seyredilmesi Gereken 10 Gerilim Filmi listemizde bir birinden güzel içeriklerin, gerilim dolu dakikaların olduğu güzel bir liste olmuş oldu. İmdb puanları olsun, izleyici yorumları olsun ve netflix 10 gerilim filmi listesindeki yerlerini sürekli koruyorlar. Bu 10 içerik detaylıca listemizde sizlerle ve kesinlikle izlemenizi önerdiğimiz diğer içerikler içinde sitemizin film & dizi kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla kaliteli dizi, film içerikleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Alive (2020)

Sadece birileri Evde Tek Başına’ya zombi modu eklemenin iyi bir fikir olacağını düşündüğü için var gibi görünen bir film için Alive, şiddetli pandemi dönemi nedeniyle daha fazla ağırlık verilen oldukça yaratıcı bir kıyamet gerilim filmi.

Joon-woo (Yoo Ah-in) bir sabah uyanır ve ebeveynlerinin çoktan işe gitmiş olduğunu öğrenir ve geride kendisi için onlar dışarıdayken kendine nasıl bakacağı konusunda talimatlar bırakır. Joon-woo annesi ona yemek hazırlamadan bir gün bile dayanamayacak türden bir adam gibi görünüyor. Ama birkaç dakika içinde hayatının sadece kendine bakmayı öğrenmekten ibaret olacağını çok az biliyor.

Televizyonu açar ve bazı endişe verici haberlerle karşılaşır. Seoul halkı öfke tarafından tüketilmiş gibi görünüyor. Gözleri kanıyor ve insanlara saldırıyorlar. Zombiler!

Extraction (2020)

Silah tacirlerinin ve tacirlerinin yer altı dünyasında, genç bir çocuk, kötü şöhretli uyuşturucu lordları arasındaki bir savaşta piyon haline gelir. Dünyanın en geçilmez şehirlerinden birinde adam kaçıranlar tarafından kapana kısılmış, kurtarması Tyler Rake adında bir paralı askerin eşsiz becerisini çağırıyor. Ancak Rake kaybedecek hiçbir şeyi olmayan  zaten ölümcül bir görevi neredeyse imkansız kılan bir ölüm arzusunu besleyen kafası kırık bir adamdır.

 

Tenet (2020)

Tenet olarak bilinen bir organizasyon, John David Washington tarafından oynanan Kahramanı, küresel bir felaket tezgâhındayken işe alır. Kahramana, felaketi önleme görevinde Robert Pattison tarafından oynanan Neil eşlik ediyor.

İzleyici gibi, Kahraman da filmin başında göreviyle veya aslında kendini içinde bulduğu durumla ilgili tüm bilgilere sahip değildir.

Tenet, Kahramanın tüm gerçekler olmadan sadece yaptığı şeye inanması gerektiğini öne süren bir ilke veya inanç anlamına gelir.

Zamanın ters çevrilmesi, bu filmde önemli bir temadır, bu da zamanın geriye doğru akabileceği anlamına gelir. İnsanlar ve nesneler tersine çevrilebilir, bu da mermilerin silaha geri dönmesi gibi kafa karıştırıcı sahnelere neden olurken, filmdeki ters çevrilmiş bir kişi zamanda geriye doğru hareket ederken, dünyanın geri kalanı ileriye doğru koşarken veya tam tersi olabilir.

I Am Mother (2020)

Gizemli bir yok olma olgusu dış dünyayı büyük bir yıkıma uğrattıktan sonra, binlerce insan embriyosunu yetiştirmekle görevli bir robot çocuğu olarak tek bir özne yetiştirmeyi seçer. Sadece Anne ve Kızı olarak bilinen Kızın son derece zeki ve yetenekli bir genç haline gelmesiyle çift özel bir bağ kurar ve Anne Kızı onları büyütmeye yardım etmeye hazır olduğunda diğer embriyoları uyandıracağını belirtir.

The Invisible Man (2020)

Zengin ve parlak bir bilim adamıyla şiddetli, kontrolcü bir ilişki içinde sıkışıp kalan Cecilia gecenin köründe kaçar ve çocukluk arkadaşları kız kardeşinin yardımıyla saklanarak ortadan kaybolur.

Ancak Cecilia’nın tacizci eski sevgilisi intihar edip ona büyük servetinin cömert bir kısmını bıraktığında Cecilia ölümünün bir aldatmaca olduğundan şüphelenir. Bir dizi ürkütücü tesadüf ölümcül bir hal alıp sevdiklerinin hayatını tehdit ederken, Cecilia’nın akıl sağlığı, kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını umutsuzca kanıtlamaya çalışırken çözülmeye başlar.

Zodiac (2007)

Zodiac, 1960’ların sonlarında ve 1970’lerin başlarında San Francisco Körfez Bölgesi’nde ve çevresinde öldürülen, arkasında birkaç kurban bırakarak ve postalanan mektuplar ve şifrelerle polisle alay eden “Zodiac” olarak bilinen kötü şöhretli bir seri katilin avının hikayesini anlatıyor. gazeteler. Dava, San Francisco’nun en meşhur faili meçhul suçlarından biri olmaya devam ediyor.

Robert Graysmith, San Francisco Chronicle için çalışan bir karikatürist. Tuhaf davranışları, içki içmesi işini yapmasına engel olan bir muhabir olan Paul Avery’yi rahatsız eder. İkisi ortak bir ilgi alanı sayesinde arkadaş olurlar: Zodiac katili. Avery’nin hayatı sarhoş bir unutulmaya dönüştüğü için Graysmith sürekli olarak davaya takıntılı hale gelir.

Graysmith’in amatör dedektifliği onu şimdiye kadar adamını yakalayamamış bir polis müfettişi olan David Toschi’nin yoluna koyar. bir el yazısı uzmanı olan Sherwood Morrill Zodiac’ın kurbanlarından birini tanıyan bir mahkum olan Linda del Buono ve diğerleri. Graysmith’in işi, karısı ve çocukları, gerçekten önemli olan tek şeyin yanında önemsiz hale gelir: Zodyak’ı yakalamak.

Blood Diamond (2006)

1990’larda Sierra Leone’yi saran kaos ve iç savaşın arka planında geçen Blood Diamond Güney Afrikalı bir paralı asker olan Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ve bir Mende balıkçısı olan Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) hikayesidir. Her iki adam da Afrikalıdır ancak tarihleri ​​ve koşulları olabildiğince farklıdır ta ki kaderleri hayatlarını değiştirebilecek nadir bir pembe elması bulmak için ortak bir arayışta birleşene kadar.

  • Gone Girl (2014)

Gone Girl, David Fincher’ın yönettiği ve aynı adlı 2012 romanına dayanan senaryosu Gillian Flynn’in yazdığı 2014 Amerikan psikolojik gerilim filmi.

Missouri’de geçen hikaye, karısı Amy’nin (Pike) aniden ortadan kaybolmasının baş şüphelisi haline gelen Nick Dunne’ı (Affleck) çevreleyen olayları takip eden postmodern bir gizemdir.

Split (2016)

Üç kız, 24 farklı kişiliğe sahip bir adam olan, bazıları kızları esir tutmaya niyetli ve diğerleri kontrolü geri alıp onları kurtarmaya çalışan bir adam olan esirlerinden kaçmalıdır.

Nefesini Tut (2016)

Kendilerini uyanık zanneden 3 hırsız’ın gözleri görmeyen bir adamın evine adam ordayken girip alacaklarını alıp hiçbirşey olmamış gibi çıkıp gitmelerini düşenmesiyle başlıyor . Gözleri görmeyen adamın onların düşündüklerinin aksine yapacak şeyleri olduğunu o korkunç anları yaşayarak göreceklerdir.


Bunun gibi başka faydalı makaleleri mi arıyorsunuz? Eğer öyleyseniz, daha fazlası için bugün sitemizin geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olmalısınız!


Yorumlarda bu dizi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek En İyi Bilim Kurgu Filmleri Öneri Listesi yazımızı okumanızı öneririz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.