Film&Dizi

Hakan Muhafız Dizi İncelemesi


Son yılların en çok dizi ve film izlenen platformlarından biri olan Netfilix, Türk dizilerine de kapılarını açtı. İlk olarak Netfilix’te yayınlanan Türk dizisi ise Hakan Muhafız dizisidir. Orijinal ismi The Protector olan dizi yayınlandığı günden bu yana geniş izleyici kitlesi edinmiştir. Hakan Muhafız dizi incelemesi konusunda ise birçok detaydan bahsedilebilir.

 

Hakan Muhafız Konusu ile İlgi Odağı

Hakan Muhafız dizi incelemesi sırasında değinilmesi gereken ilk detaylardan birisi dizinin senaryosudur. Biraz fantastik biraz tarih biraz macera karışınca ortaya güzel bir senaryo yaratılmış. Genel konuya bakıldığında dizinin başkarakteri Hakan, sıradan bir insanken bir gün aniden hayatı değişiyor ve inanılması son derece güç bir durumla karşı karşıya kalıyor.

Dizi de Hakan’ın olaylar karşısında ki fevri davranışları izleyici tarafından normal karşılansa da dizinin fantastik sahneleri, izlerken dizi ile bütünleşmede sıkıntı yarattı denilebilir. Bu fantastik öğeler senaryoda yabancılık çekilmesine neden olunsa da dizinin vermek istediği mesaj izleyicinin yabancı olduğu bir konu değil. Sıradan bir gencin içinde ki gücü keşfetmesi ve kötülerle savaşmaya başlaması, bunun için eğitimler alması vs. ana temayı oluşturmuş. Ancak yine de izleyici tarafından 4 sezon boyunca kendini izletmesini başarmış dizilerden biridir.

 

Hakan Muhafız Dizisinde Rahatsız Eden Teknik Detaylar

Dizi de dikkati çeken ve rahatsızlık hissi yaratan birtakım teknik detaylardan bahsedilebilir. Dizinin senaryosu iyi denilebilecekken, teknik konulara takılmış olması dizinin işleyişi açısından oldukça olumsuz yorumlar almasına neden oldu. Üzerinde çalışılması gereken dizilerden biridir. Teknik detaylar, ses düzenlemesi, oyuncuların rollerini biraz daha benimsemesi dizinin daha fazla sezon sayısına ulaşmasını sağlayabilirdi.

İzleyicinin en çok takıldığı teknik detaylardan birisi de ses ayarının iyi şekilde yapılmamış olmasıdır. Oyuncuların bazıları konuşmaları hızlı geçmesi anlaşılmayı zorlaştıran noktalar arasındadır. Bununla birlikte ses düzenlemesinin yeteri kadar iyi olmaması izleyiciden düşük not almasına neden olmuştur.

 

Hakan Muhafız Dövüş Sahneleri

Dizinin en beğenilen yanlarından birisi de dövüş sahnelerinin son derece iyi kurgulanmış olmasıdır. Yakın çekim yapılmasına önem verilen bu sahnelerde gerçekçi olmayan detaylar ortadan kaldırılmış görünüyor.  Zeynep karakterinin bu sahnelerde oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte oyuncu seçimleri oldukça iyi denilebilir.

Özellikle Faysal ve Rüya karakterlerine hayat veren değerli oyuncuların diziye kattıkları gayet başarılıdır. Ancak Faysal karakterine yeterince ilgi gösterilmemesi bu karakterin boşlukta kalmasına neden oldu yorumu yapılabilir. Dizide Faysal için daha farklı bir son olabilirdi ve karakterlere daha net roller biçilebilirdi. Hakan Muhafız dizi incelemesi konusunda söylenebilecek önemli bir detay ise tüm sezonlar boyunca kapatılmayan senaryo eksikliklerinin olduğudur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.