Kücük Bilgiler

Bilgisayarda Telegram Uygulaması Nasıl Açılır?


Bilgisayarda telegram uygulaması nasıl açılır? sorusu her geçen gün telegram kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Telefon gibi bilgisayar üzerinden de rahatlıkla kullanılabilen telegram uygulamasının gün geçtikçe kullanıcı sayısı artıyor. Whatsapp gibi dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasının en güçlü rakibi olan telegram, aynı zamanda yüksek kapasiteli dosyalarınızı göndermenizi sağlıyor. Eğer arkadaşınız ile telegram üzerinden bilgisayar ile konuşmak ve kendisine istediğiniz büyük boyuttaki dosyaları göndermek isterseniz, web üzerinden bu işlemi kolay şekilde yapabilirsiniz.
Bilgisayar üzerinden telegram uygulamasını açmak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle bilgisayar üzerinden telegram uygulamasını kullanmak isterseniz, ilgili uygulamayı bilgisayar üzerine indirmeniz gerekir.
  • Bu indirme işlemi ise tamamen ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.
  • İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra ister telefon numaranız ile hesabınıza, isterseniz de mail adresinizi kullanarak telegram uygulamasına giriş yapabilirsiniz.
  • Daha sonra bazı güvenlik adımlarından geçmeniz gereklidir.
  • Bu adımları da geçtikten sonra mesajlaşmak istediğiniz kişiyi telefon rehberinizden veya arama motoru üzerinden seçebilir, kendisine bilgisayar üzerinden telegramı kullanarak mesaj yollayabilirsiniz.

Bu şekilde hem karşı taraf ile daha hızlı şekilde mesajlaşma yapmış olacak, hem de telefon kullanmadan telegram üzerinden mesajlaşma yapabileceksiniz.

Telegram Web Tarayıcı Üzerinden Nasıl Açılır?

Bilgisayarınıza kurarak veya kurmadan web üzerinden de giriş yaparak kullanabileceğiniz telegram uygulaması, sizlere birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Eğer telegramı bilgisayarınıza indirmeyi düşünmüyor ve sadece mesajlaşma durumlarında web tarayıcı kullanarak açmak isterseniz, bu işlem oldukça kolay şekilde gerçekleşecektir. Tek yapmanız gereken uygulamayı kullanırken bazı adımları takip etmek olacaktır. Eğer telegram uygulamasını bilgisayar veya telefon üzerinden web tarayıcı kullanarak açmak isterseniz, öncelikle her iki şekilde de internet bağlantısına sahip olmanız gereklidir.
Aksi halde ne telegram, ne de whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarını kullanamazsınız. İnternet bağlantınızın olduğundan eminseniz eğer uygulamayı kullanmak için adres çubuğu bölümüne web.telegram.org yazabilirsiniz. Bu işlemi safari, google chrome veya microsoft edge üzerinden de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. İlgili linki web tarayıcısına yazdıktan sonra ikinci aşama olarak giriş yapmanız için karşınıza qr tara bölümü gelecektir. Telefonunuza daha önce telegramı yüklediği iseniz karşınıza çıkan kodu telefonunuz ile okutunuz.

Qr kodu ile okutmak için önce ayarlar bölümüne girmeniz ve ”alt alt üç çizgi” sekmesine tıklamanız gereklidir. Bu bölüme gelmek için cihazlar sekmesine basmalısınız. Sonra tarama işlemini yaparak kameranızın olduğu bölümü bu kodu gösterin. Bu şekilde hem mobil web, hem de bilgisayar tarayıcı üzerinden telegram web uygulamasını hızlı ve kolay şekilde kullanabilirsiniz.

Telegram Web Giriş Yöntemleri Nelerdir?

Popüler hem yazılı hem de sesli mesajlaşma uygulaması olan telegram, kullanıcılarına her geçen gün yenilikler sunmaya devam ediyor. Telegram web giriş yöntemleri ise sunulan alternatif seçenekler arasında yer alıyor. Eğer telegramı farklı web giriş yöntemleri içerisinden kullanmak isterseniz, kullanacağınız yöntemin kurallarına da dikkat etmeniz gerecektir. Aynı zamanda kullanmak istediğiniz web giriş yöntemlerinin nasıl kullanıldığı konusunda da bilgi sahibi olmanız, sizlerin karşı taraf ile daha hızlı ve pratik olarak haberleşmenizi sağlayacaktır.

Telegramın web üzerinden giriş yöntemleri şu şekildedir.

  • Telegram uygulamasını kullanmak için sizlere sunulan birinci yöntem, bilgisayarınıza ilgili uygulamayı indirmeden tarayıcı üzerinden yapmanız olacaktır. Tarayıcı telegram web ise aynı zamanda kullanıcıların en çok tercih ettiği yöntemdir. Bunun nedeni telegram uygulamasının bilgisayarda fazla yer kaplamamasıdır. Oldukça pratik bir telegram web uygulaması olan tarayıcı yöntemi, aynı zamanda her girişinizde size daha güvenli bir fırsat da sunuyor. Çünkü siz web tarayıcı üzerinden uygulamaya giriş yapmak isterseniz, qr kodu okutmanız gerekecektir. Siz ve telefonunuz olmadan bu işlemi kimse yapamayacağı için, sizin bilginiz olmadan da kimse sizin adınıza karşı taraf ile konuşma yapamayacaktır.
  • İkinci ve aynı şekilde telegram kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği mobil telegram uygulama yöntemidir. Bu uygulama sadece mobil üzerinden olmakta ve güvenlidir. Tek yapılması gereken telegram uygulamasını google play ve play store üzerinden ücretsiz olarak telefonlarınıza indirmenizdir. Daha sonra numaranız ile telegram uygulamasına kayıt olabilir ve arkadaşlarınız ile gittiğiniz her yerden mobil üzerinden mesajlaşma yapabilirsiniz.
  • Telegram kullanıcılarının son zamanlarda en çok tercih ettiği diğer bir web giriş yöntemi ise bilgisayar üzerinden olmaktadır. Telegramı sıklıkla mesajlaşmak için tercih eden ve mobil üzerinden bu işlemi hızlı şekilde yapamayanlar, bilgisayarlarına telegram uygulamasını ücret vermeden indirebilirler. Bu şekilde bilgisayar veya laptop klavyesi üzerinden arkadaş grubunuz ile hızlı olarak yazışabilirsiniz.

Siz de son derece güvenli ve hızlı olan istediğiniz web giriş telegram uygulaması ile arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir, kendileri ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.