Genel

Bitcoin Yeniden Uçuşa Geçti


Uzun zamandır yüksek ilgiye maruz kalıp, düşüşe geçmiş olan kripto para birimi Bitcoin tekrardan şaşaalı günlerine dönüyor. Dünya üzerinde en değerli kripto para birimi olan Bitcoin 2019 yılının en yüksek seviyesini gördü.

Geçtiğimiz dönemlerde kripto paraların piyasası adeta uçuşa geçip, ardından bir havai fişek edasıyla yere çakılmıştı. Bu gelişmelerin ardından yatırımcısının asla vazgeçmediği Bitcoin tekrardan yükselme aşamasına geldi.  Kasım 2018’den beri ilk defa 6000 dolar seviyesini geçti. Başta 6,101 dolar seviyesini gören para birimi sonrasında ise 6,073 dolar seviyelerine geriledi.

Bu gelişmelerle birlikte bir haber de Facebook cephesinden geldi. Kendi kripto para birimini kurmayı düşünen şirket, Çarşamba günü itibariyle geçerli olması beklenen blok zincirleri hakkında bulunan içerik yasağını kaldırdı. Artık Facebook platformu üzerinden blok zinciri hakkında ve sektöre dayalı haberler ve kripto paralar hakkında gelişmelerle reklamlar yer almaya başlayacak.

Firmanın bu kararı, Fidelity Investment’in yayınlamış olduğu ve kripto paraların insanlar üzerinde adaptasyonunun artacağını belirten raporu da bir nevi doğrular nitelikte.  Bitcoin Kasım 2018 tarihinden beri ilk kez 6bin dolar barajını aştı. Geçtiğimiz 24 saatte Bitcoin pazarında ki artış %3.11 seviyesinde. Piyasanın %57.1 gibi büyük bir kısmını sırtlayan Bitcoin’in Pazar hacmi ise tam olarak 107 milyar 438 milyon olarak görülüyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.