Oyun Dünyası

Clash Royale Nedir? Nasıl Oynanır?

Clash Royale Deste


Daha önce hiç clash royale oyununu oynadınız mı? Bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yazıda son zamanlarda yeniden daha çok oynanmaya başlanan clash royale oyunundan bahsedeceğim.

Clash royale oyunu supercell şirketi tarafından oluşturulan oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Clash Royale online oynanan bir oyundur. Clash Royale oyunun kitlesi 5 sene önce bir anda oldukça artmış, o zamanlar en çok oynanan oyunlar haline gelmişti. Şu an da tekrar o noktaya geldiğini görmemiz mümkün. Son zamanlarda Clash Royale oyununun tekrardan hareketlendiğini görüyoruz.

Clash Royale Deste

Clash Royale oyununun mantığı aslında oldukça basit… Oyunda üç adet kule bulunuyor ve bu kulelere en çok hasar verebilen oyuncu savaşı kazanmış oluyor. Savaşmadan önce kendinize bir sürü savaşçı içerisinden savaşçılar seçerek bir deste oluşturuyorsunuz. Ardından diğer oyuncuların desteleriyle savaşıp kupa kazanıyorsunuz. Bu kupalar ile birlikte arenalar üzerinde ilerliyorsunuz. Arenanız yükseldikçe oyun daha çok zorlaşıyor. Savaşçıların her seviyesini yükselttiğiniz zaman bu sizin oyun içi seviyenizi arttırmış oluyor. Savaş sırasında yok etmiş olduğunuz her bir kuleden bir taç kazanmış oluyorsunuz. Bu taçlar sayesinde oyun içerisinde bulunan taç sandıklarını açıyorsunuz. Ayrıca oyun içerisinde yapmış olduğunuz savaşı kazanmanız durumunda oyun size en kötüsü gümüş sandık olmak üzere çeşitli sandıklar veriyor.

Bunun dışında kupa yolu üzerinde ilerlemeniz durumunda da sandıklar açıyorsunuz. Bir sürü farklı şekilde sandık açarak karakterlerinizi yükseltiyorsunuz. Bu oyun tam bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda kafa çalıştırmamız gerekebiliyor. Çünkü rakibin yaptığı taktikleri olabildiğince iyi bir şekilde savunmamız ve bunun yanında atağı da iyi bir şekilde yapabilmemiz gerekiyor. Bu oyun içerisinde oluşturulan destelerin oldukça önemli olduğunu söylemek mümkün. Bazı oluşturulan desteler oyun içerisinde daha iyi savaşmanızı sağlıyor. Deste içerisinde kartların birbirine uyum sağlaması gerekiyor ve bununda yanında ortalama iksir bedelinin düşük olması da bu konuda oldukça yarar sağlıyor. Aynı zamanda karşı taraftaki oyuncunun en çok kullanacağı kartları düşünerek, bu kartları en iyi savunacak kartları destenize eklemeniz size büyük bir artı sağlıyor. Karşı taraftaki oyuncuların ağırlıklı olarak kullanmış oldukları kartlar arenadan arenaya değişiyor.

Clash Royale Sandık Rotasyonu

Bu yüzden bu oyunu hep aynı deste üzerinde ilerletmenin mümkün olmadığını söylemek mümkün. Genelde bir deste belli bir kupa miktarınca işe yaradıktan sonra daha sonra daha etkisiz bir konumda durmaya başlıyor. Bu durumda en iyi desteyi oluşturmak savaş sırasında daha rahat oynamak için büyük kolaylık sağlıyor. Bu oyunda çok sinir bozan ya da çok mutlu eden anlar yaşanabiliyor. Maçın uzaması durumunda ani ölüm kısmında maç oldukça heyecanlı bir duruma dönüşebiliyor. Bazen öyle maçlar dönüyor ki kazanan taraf karşı tarafa bravo diyerek saygı duymayı ihmal etmiyor.

Bu oyun hem eğlendiriyor hem de delirtiyor diyebiliriz. Son zamanlarda clash royale oyununun kitlesinde görülen artış hiç te şaşırtıcı bir durum değil. Çünkü oyundaki savaşların kısa süreli olması ve savaşların insanlara zevk veriyor olması belli bir kitlenin oyuna geri dönmesine yardımcı oluyor. Bunun dışında oyunun strateji üzerinde kuruluyor olması oyunu keyifli bir hale döndürebiliyor. Oyun içerisinde sıradan, ender, destansı ve efsanevi olmak üzere 4 farklı rütbede karakter grubunun yer aldığını söyleyebiliriz.

Clash Royale İnceleme

Bu makalede, uzunca bir süre oynamış olduğum clash royale hakkında bahsettim. Oyunun neden son zamanlarda tekrar bir kitle kazandığını olası sebeplerle açıkladım. Oyunun içeriğinden ve oyun içi stratejiden bahsettim.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.