Teknoloji Haberleri

Clubhousea Kötü Haber Twitter Spaces Türkiyede!

Twitter Spaces Nedir?

Pandemi sürecinin de devam etmesi ile birlikte sosyal medya konusunda pek çok yeni adımlar atılmaya başlandı. Söz konusu adımlardan birisi de Clubhouse.

Kısa sürede adını duyurmayı başaran platformun ana amacı tamamen sesli sohbete dayalı bir sosyal platform oluşturmak. İçerisinde pek çok ünlü ve fenomenin bulunduğu platform da fikir alışverişi yapmak ve birlikte istişare yapmak oldukça kolay durumda.

Clubhouse ilk çıktığı günden beri aynı popülerliğini korumaya devam ediyor. Hal böyle olunca söz konusu potansiyellik diğer sosyal medya uygulamaları tarafından da görülür hale geldi. Clubhouse’a kötü haber Twitter dan geldi. Twitter Spaces Türkiye’de. Twitter spaces nedir?

Twitter Spaces Nedir?

Twitter spaces nedir? Twitter kendini her alanda geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda aldığı kritik kararlar sayesinde bir adım öteye gitmeyi başaran Twitter, yeni popülerlik kazanan özellikleri de sistemine ekliyor.

Twitter Spaces olarak bilinen bu yeni özellik vaat edilene göre Clubhouse sistemi ile aynı şekilde çalışacak. Twitter platformu üzerinde herkese açık konuşmalar canlı şekilde gerçekleştirilebilecek. Sadece ses ile sohbet mümkün durumda olacak.

Twitter, Clubhouse sisteminden farklı olarak bu özelliği sadece IOS cihazlara değil tüm kullanıcılara açacak. Gelişmiş kitlesi sayesinde önemli siyasal isimler ve önemli diğer isimler platformda yer alabilecek.

Şuan İçin Sadece IOS Sürümü Kullanılabilir Durumda

Twitter Spaces sistemi Clubhouse’dan farklı olarak sadece IOS cihazlarda kalmayacak. Geniş kitlesi olması nedeni ile kısa sürede tüm Platformlara gelecek olan özellik şuan için sadece IOS sürümlerinde mevcut.

Söz konusu güncelleme ve geliştirme ilerleyen zamanlarda işleme koyulabilir. Tüm bunların dışında Twitter Spaces yayınını oluşturmak her platform için aynı olacak. Peki, Twitter Spaces Yayını Nasıl Açılır?

Twitter Spaces Yayını Nasıl Açılır?

Twitter spaces yayını yapabilmek için biraz şanslı olmanız gerekiyor. Her ne kadar IOS cihazların tamamında bu özellik bulunuyor olsa da özelliğin kullanımı rastgele kullanıcılar tarafından test edilmekte. Twitter Spaces güncellemesini aldıysanız izlemeniz gereken adımlar oldukça basit.

  • Güncel Twitter uygulamasını açın
  • Tweet oluşturma butonuna basılı tutun
  • Yan tarafta yer alan seçeneklerden “Twitter Spaces” alanına tıklayın
  • Konuklarınızı davet edin ve “ileri” diyerek yeni bir Spaces yayını başlatın

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.