Film&Dizi

Color Rush Dizisi

Color Rush Dizisinin Konusu


Color Rush, Yoo Joon ve Hyun Joon’un başrolünü oynadığı bir dizidir. Bu dizi Güney Korelilerin en gizemli romantik internet dizisidir. Erkeklerin aynı isimli aşk romanından uyarlanmıştır. Yoo’nun canlandırdığı Yeon Woo ve dünyayı sadece grinin farklı tonlarında görebilen Ho’nun canlandırdığı Yoo Han’ın hikayesini anlatıyor ve birlikte bir “renk çılgınlığı” yaşıyorlar. Aniden renkleri göremiyorlar. Güney Kore, prömiyerini 30 Aralık 2020’de Seezn, Wave, Naver Series ve Skylife VOD’da yaptı ve Güney Kore dışında Viki, Viu ve Line TV’de yayınlandı.  Color Rush, 21 Ocak 2021 tarihinde sona erdi. İkinci sezon 28 Ekim 2021 için onaylandı. Color Rush oyuncuları ; Hyun Joon, Yoo Joon, Hyo Gi Min, Yeon Min Ji, Hyuk olarak bilinmektedir.

Color Rush Dizisinin Konusu

‘Mono’ olarak da bilinen Yeon-woo, tam renk körlüğü sebebiyle etrafındaki herşeyi yalnızca gri, beyaz ve siyahın çeşitli tonlarında gören kısaca hayatı tek renkli gören bir kişidir ve başka renkler olduğunu bilmesine rağmen ben onları hiç deneyimlemedim diye anlatmaktadır.  Bu başına gelenleri hiç istememektedir. Ancak her “şey” in bir “sonda” olarak adlandırılacak bir kaderi vardır. Yoon Woo’nun hayatı bir nokta da değişir. Bu nokta güzel sevgilisi Yoo ile tanıştığı andır. Yoo ile tanıştığında aniden diğer yoğun renkleri gördüğü bir fenomen olmuştur.  Bu ‘’renk çılgınlığını” yaşadığında hayatının sonsuza dek değişeceğini anlamıştır. Yoo,  renkleri görmesini sağlayan yeteneği sebebiyle Yoo ‘a aşık olacağından korkan Yeon Woo, Yoo’dan uzaklaşmaya çalışır. Ama Yoo ona yaklaşmak için hala çabalamaktadır. Tüm bunlar olurken Elan Teyze birkaç gün önce kaybolan ablasını arıyordur. İlk sezon bu şekilde biter.

Color rush 2. Sezon kısmında ise olaylar kaldığı yerden devam etmektedir.  Anormal bir dünyada yaşayan Yeon Woo, renkleri görme yeteneğini bozan nörokörlükten muzdariptir. Sadece grinin tonlarını görebilir. Yeon-woo, dünyanın renkli olduğunun farkındadır, ancak bunu kendisi göremez. Ta ki Yuhan’ın bildiği dünyayı sallayana kadar. Kader gibi görünen bu durumda, Yeon Woo’nun hayatı Yoo Han ile ilk kez karşılaştığında sonsuza dek değişir. Yoo Han ne zaman yanında olsa, Yeon Woo açıklanamaz bir duygusal kargaşa yaşıyor. Yeon Woo kaderiyle mücadele ediyor ve halası Yi Rang, yıllar önce kaybettiği kız kardeşini aramaya devam ediyor. Yeon-woo, bu konuda kendisine yardım etmesi için teyzesinden yardım ister ve annesini bulmak için Yoo-han’ın yardımına ihtiyaç duyar.

En azından Yuhan’ın dünyasına atladığım güne kadar. Kader tarafından çizilmiş gibi, Yeon Woo’nun hayatı Yoo Han ile tanıştığı günden itibaren değişir.  Yeon Woo, Yoo Han’ın çok yönlülüğüne aşık olur ve ne zaman yaklaşsa beklenmedik bir duygu dalgasıyla bunalır. Daha da şaşırtıcı olan şey, Yu Han’ın odaya her girişinde, tüm dünyanın birdenbire rengarenk olmasıydı. Yeon Woo kaderi hakkında kafa yorarken, Yi Rang teyzesi çaresizce yıllar önce ortadan kaybolan kız kardeşini arar. Yeon-woo, bir görevde teyzesine katılır ve Yoo-han’ın yardımıyla annesini bulmak için birlikte çalışırlar. Se San’ın aynı adlı web romanından uyarlanan Color Rush, 2020 yapımı gizemli bir web draması romantizmidir.

Bu dizi 2 sezondan oluşan bir LGBT dizisidir. LGBT aşkını anlatan ve iki erkeğin birbirine duyduğu aşkı anlatır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.