Oyun Dünyası

Control Türkçe Yama Kurulumu Nasıl Yapılır?

Control Türkçe yama kurulumu yaparak, oyunu Türkçe altyazı ile oynamanın keyfine varabilirsiniz. 2019 yılında bir hayli popüler olan ve bu popülerliğini sürdüren Control, tüm dünyada oldukça ilgi gören oyunların başında geliyor. Oyun içerisindeki sürükleyici hikâye tüm oyun severler tarafından beğenilse de oyunu yabancı bir dilde oynamak, özellikle yabancı terimlere uzak olanlarda oyun hazzının daha az yaşanmasına neden olabiliyor.

Sürükleyici bir hikayenin heyecanlı satırları içerisinde kendinizi bulmak istiyorsanız, Control Türkçe yama nasıl yapılır? Sorusuna doğru cevap bulmanız gerekiyor. Bu yazımızda yamayı nasıl indirip kurarak oyunu Türkçe altyazı ile oynayabileceğinize dair detaylar verdik.

Control Türkçe Yama Kurulumu Nasıl Yapılır?

Değişik hikayesi ile en iyi aksiyon oyunları arasında sıralamaya giren Control Türkçe yama kurulumu için aşağıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra oyunu artık Türkçe altyazı ile oynayabilir ve oyun zevkinizi artırabilirsiniz.

  • İlk yapmanız gereken popüler Türkçe program indirme sitelerinin birinden Control Türkçe yama dosyasını indirmeniz gerekiyor. Bunun için site tercihi size kalmış olmakla birlikte, arama motorlarına “Control Türkçe yama indir” diye yazıp aratarak ilgili sitelerden birinden yama dosyasını indirin.
  • İndirmiş olduğunuz yama dosyasını açmak için cihazınızda WinRAR kurulu olması gerekiyor. Kurulu değilse önce WinRAR programını indirmeniz gerekir. Zaten kuruluysa indirdiğiniz yama dosyasını WinRAR ile açın.
  • Dosyayı açtıktan sonra oyunun bulunduğu klasöre, yama dosyasında bulunan data_packfiles adlı klasörü kopyalayarak ilerleyin.
  • Sizden değiştirmeyi onaylamanız istenecektir. Değiştirmeyi onayladıktan sonra oyuna dönün.
  • Oyunu açtıktan sonra ayarlar kısmından altyazıları aktif ederek yama kurulumunu tamamlayın.
  • Tüm bu adımları sorunsuzca tamamladığınız zaman Control oyununu artık Türkçe altyazı ile oynamaya devam edebilirsiniz.

2019 yılında oyun piyasasına giren Control, 505 Games firması tarafından yayınlanmış ve Remedy Entertainment tarafından ise geliştirilmiştir. Oyun 2019 yılında yayınlanmış olsa da Steam’de yayınlanması 27 Ağustos 2020 tarihinde olmuştur.

Oyunda bulunan kadın karakter olağanüstü gücüyle başroldedir. Macera ve aksiyon türünü bir arada sunan Control, zengin ve sürükleyici hikayesiyle de oyun yorumcularından yüksek not almıştır. Kendine özel niteliklerinin olması oyunu daha zevkli hale getiriyor.

Bir hikaye üzerinden gidilen oyunda hikayeye konu olan aksiyon ve maceranın yüksek olması, oyun severleri ayrıca cezbetmektedir. Tek kişilik hikayesiyle tavsiye edilebilecek oyunlardan biri olduğunu da hemen belirtmek gerekiyor.

Hitman 3 Türkçe Yama Nasıl Yüklenir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.