Oyun Dünyası

CS:GO Danger Zone Rank Sistemi


CS:GO Danger Zone Rank Sistemi, bilineceği üzere klasik CS:GO’nun son dönemde yükselişe geçen Battle Royale türü oyunlardan ilham alınarak geliştirilmiş modu’dur. Klasik CS:GO ile pek çok benzerliği bulunan bu mod, tamamen ücretsiz olması ve klasik CS:GO deneyimini benzersiz bir Baattle Royale tarzında vadediyor olması nedeniyle yayınlandığı ilk tarihten itibaren son derece yüksek düzeyde ilgi görmüştür.

Danger Zone  modu temel olarak sahip olduğu öğelerle klasik CS:GO’dan ayrılıyor olmakla birlikte mod içerisinde bazı sistemler klasik CS:GO ile paralellik taşımaktadır. CS:GO Danger Zone Rank Sistemi de klasik CS:GO ile paralellik taşıyan rütbe düzenini içerir. Bu sisteme göre mod oyuncuların kategorize edilmesini sağlayan; “Wolf”, “Scout”, “Fox”, “Rat” ve “Hare” şeklinde 5 farklı kümede 15 farklı rütbe bulunmaktadır. Söz konusu rütbeler oyuncuların Danger Zone modu içerisinde sahip oldukları deneyimleri ve temel oyun becerilerini ifade etmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda CS:GO Danger Zone Rank sistemi oyuncuların eşleşmelerini sağlama konusunda da oldukça önemli bir işleve sahiptir.

CS:GO Danger Zone Rütbeleri

Belirtilmiş olduğu gibi Danger Zone  modu ile klasik CS:GO arasında oldukça belirgin benzerlikler bulunmaktadır. CS:GO rank sistemi ile paralellik taşıyan Danger Zone  modu rütbeleri, oyuncuların adil ve eşit şartlar altında eşleşebilmelerini sağlar.

Aynı zamanda hangi oyuncunun ne denli tecrübe ve oyun bilgisine sahip olduğu hakkında da detaylı bilgi veren bu rütbeler, oyun içerisinde elde edilen başarılara göre belirlenmektedir. Anlaşılacağı üzere Danger Zone  modunda başarılı olan oyuncular gösterdikleri başarılara göre rütbe atlarlar.

Bu kapsamda CS:GO Danger Zone rank sistemi içerisinde yer alan 15 rütbeyi ve her bir rütbenin Türkçe karşılığını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Rütbe İsmi Türkçe Karşılığı
LabRat I Kobay Faresi I
LabRat II Kobay Faresi II
Sprinting Hare I Koşan Yabani Tavşan I
Sprinting Hare II Koşan Yabani Tavşan II
Wild Scout I Yabani Gözcü I
Wild Scour II Yabani Gözcü II
Wild Scout Elite Yabani Elit Gözcü
HunterFox I Avcı Kurt I
HunterFox II Avcı Kurt II
HunterFox III Avcı Kurt III
HunterFox Elite Avcı Elit Kurt
TimberWolf Kalas Kurt
EmberWolf Köz Kurt
WildfireWolf Kontrol Edilemeyen Kurt
TheHowling Alpha Uluyan Alfa Kurt

Şeklinde kategorize edilen rütbeler aracılığıyla oyuncuların eşleşmesi CS:GO Danger Zone Rank sistemi mod üzerinde sağlanmaktadır. CS:GO Danger Zone Rank sistemi içerisinde bir üst rütbeye yükselmek isteyen oyuncuların kendileriyle aynı standartlarda oyun içi bilgi ve deneyime sahip olan diğer oyuncularla girdikleri mücadelelerden galip ayrılmaları gerekir. Özellikle uzun süreli yakalanan galibiyet serileri sonucunda hızlı bir rütbe yükselişinin sağlanması son derece kolaydır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.