Oyun Dünyası

CS:GO Danger Zone

CS:GO Danger Zone Nedir?   


CS:GO’nun yaratıcısı Valve’nin 2018 yılının Aralık ayında tanıttığı “Danger Zone” oyun modu ile CS:GO deneyiminin çok daha efektif ve derinlikli hissedilmesi mümkün hale gelmiştir. CS:GO Danger Zone oyun modu ile farklı bir CS:GO deneyimini yaşamak ve bu ekosistemin vadettiği imkanlar nezdinde hayatta kalma mücadelesi vermek mümkün hale geldi.

Üstelik tanıtıldığı ilk tarih itibariyle kısa bir süre içerisinde hemen her oyuncu tarafından beğeni toplayan Danger Zone moduna ücretsiz olarak ulaşmak mümkündür. Büyük oranda CS:GO’nun vaat ettiği taktiksel oyun deneyimi üzerine inşa edilmiş olan Danger Zone modu, aynı zamanda deneyim kazanmak isteyen oyuncular için de son derece doğru bir alternatif olarak kabul edilmektedir. CS:GO Danger Zone nasıl oynanır? Nedir? ne işe yarar? Nasıl bir strateji geliştirilmeli? Gibi merak edilen sorunların cevaplarını sizler için derledik.

CS:GO Danger Zone Nedir?       

CS:GO Danger Zone ya da Türkçe karşılığıyla “Tehlikeli Bölge”; oyuncuların zeka, yetenek, beceri ve temel oyun bilgilerini kullanarak hayatta kalmaları üzerine dizayn edilmiş bir CS:GO modudur. Katılım sağlaması tamamen ücretsiz olan bu mod, temel olarak hayatta kalma mücadelesi üzerine inşa edilmiştir. Oyuncuların çeşitli araçlarla elde ettikleri kaynakları, oyun sonuna kadar en efektif şekilde kullanmaları ve hayatta kalmaları gerekir.

Yaklaşık olarak bir raundu 10 dakika süren Danger Zone moduna, arzu edilmesi halinde takım olarak katılım sağlanabildiği gibi bireysel olarak mücadeleye dahil olmak da mümkündür. CS:GO Danger Zone moda takım halinde katılmak isteyen oyuncuların 2’li ya da 3’lü grupları tamamlamaları zorunludur. Ayrıca Danger Zone modunun son derece efektif bir Battle Royale oyun deneyimi vaat ettiği de belirtilmelidir.

CS:GO Danger Zone mode rank sistemiyle oyuncuları kategorize eder. Toplamda 15 farklı rütbenin bulunduğu mod içerisinde 5 farklı rütbe kategorisi yer almaktadır. Klasik CS:GO’dan farklı olarak Danger Zone modunda oyuncu eşleştirmeleri oyun başarısına göre yapılır. Dolayısıyla oyunda başarı elde etmiş oyuncular bir araya gelebilmeleri mümkündür. Burada klasik CS:GO ile Danger Zone modunun paralel olduğu temel durum ise Seçkin sisteminin bu modda da kullanılıyor olmasıdır. Yani en genel anlamıyla Danger Zone modunda da Seçkin kategorisinde yer alan oyuncular birbirleriyle eşleşmektedir.

CS:GO Danger Zone Ne İşe Yarar?

CS:GO Danger Zone modunun temel işlevi oyuncuların yüksek düzeyde Battle Royale oyun tarzı deneyimini klasik CS:GO niteliklerine uygun şekilde hissetmelerini sağlamak üzerinedir. Özellikle CS:GO deneyimini farklı türlerde yaşamak isteyen oyuncular için son derece verimli bir alternatif olan Danger Zone modu, gerçekçi bir hayatta kalma hikaye örgüsü üzerine inşa edilmiştir. Danger Zone modu içerisinde hayatta kalma mücadelesi verirken oyunculardan çeşitli görevleri tamamlamaları da beklenir.

Rehinelerin kurtarılması, siparişlerin takip edilmesi, kasa açma, hedefleri yok etme gibi görev ve etkinliklerin yer aldığı CS:GO Danger Zone modunda, aynı zamanda oyuncuların her seferinde farklı bir alanda bulunan tehlikeli bölgeden kaçmaları gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak rakiplerle de mücadele etmek zorunda olan oyuncuları, son derece zorlu şartlar beklemektedir.

CS:GO Danger Zone Nasıl Oynanır?

CS:GO Danger Zone nasıl oynanır? Merak edenler için oyunun oldukça geniş bir etki alanı içerdiği başlangıç olarak belirtilmelidir. Son derece karışık bir mod olan Danger Zone, aynı anda oyuncuların farklı alanları takip etmesini zorunlulukla sağlar. Rakiplerle mücadele ederken tehlikeli alan kontrolü yapılması gerekirken aynı zamanda tablet aracılığıyla verilen görevlerin de takip edilmesi gerekir.

Tamamen bilindik CS:GO içeriğinin yer aldığı Danger Zone modunda farklı silah ve teçhizatlar da bulunmaktadır. Bu kapsamda CS:GO Danger Zone nasıl oynanır? Merak edenlere Danger Zone modunun, klasik bir CS:GO deneyimiyle benzerlik taşıdığını söylemek mümkündür. Danger Zone modunu klasik CS:GO’dan ayıran en temel özellik, tüm içeriğe ek olarak bir de hayatta kalma mücadelesinin çeşitli unsurlarla hissediliyor olmasıdır.

Ayrıca CS:GO Danger Zone Sistem Gereksinimleri de CS:GO’nun standart gereksinimleriyle aynıdır. Dolayısıyla CS:GO’ya katılım sağlayan oyuncuların herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan Danger Zone modunda gerçekçi bir hayatta kalma deneyimi yaşamaları olanaklıdır. Üstelik Danger Zone modu tamamen ücretsizdir ve her oyuncu kolaylıkla bu modu indirebilir.

Danger Zone modu, 16 veya 18 kişilik oyuncu gruplarının yer aldığı mücadelelere ev sahipliği yapmaktadır. Oyun haritasında yer alan güvenli bölgelerde bulunan kasalar aracılığıyla oyuncuların hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu çeşitli nesnelere ya da bomba veya silah gibi temel teçhizatlara sahip olması mümkündür. Aynı zamanda bu kasaların açılabilmesi için oyuncularda C4 tipi patlayıcılar bulunmalıdır.

Tüm bunlara ek olarak mod içerisinde oyuncuların strateji geliştirmesi, rakiplerini takip etmesi, mühimmatlar satın alması ya da envanterini kontrol etmesi amacıyla tablet bulunur. CS:GO Danger Zone mod haritasında oyuncuların çeşitli kilitli kapılarla karşılaşması da mümkündür. Söz konusu kapıların açılabilmesi ve oyuncunun harita içerisinde hareket edebilme için bir miktar para vermesi gerekir. Belirtilmiş olduğu gibi kilitli kasaların açılması için C4 patlayıcıya ihtiyaç duyulur. Bu kasalardan temel mühimmatlar çıkabildiği gibi bazı durumlarda SP değerini yükselten hayatta kalma aşılarına da erişim sağlanabilir.

CS:GO Danger Zone Stratejileri

Danger Zone modu, bilindik CS:GO ile benzerlik taşıyan pek çok unsura ev sahipliği yapar. Mühimmatlar ve silahlar Danger Zone modunda da gerçek CS:GO’da olduğu gibidir. Bazı temel farklar olsa da genel olarak CS:GO Danger Zone oyun içi etkileşimi de CS:GO ile paraleldir. Bununla birlikte geliştirilebilecek olası strat ejilerin klasik CS:GO’ya göre çok daha komplike olduğu söylenebilir. Danger Zone modu, birden fazla alanda takım ya da bireysel stratejisi geliştirmek için çeşitli araç ve görevler vadetmektedir.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.