Oyun Dünyası

CS:GO ‘VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı’ Hatasının Çözümü

Çoklu oyun platformlarında oyunlara giriş yapılması için oturum açılması gerekir. CS:GO ‘VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı’ hatasının çözümü oyun sever kullanıcılar açısından oldukça önem taşır. Bu hatayı alan kullanıcılar bir nişancılık oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive oyununda sıklıkla karşılaşır. VAC oyunlarda kullanıcının hileye başvurmaması adına geliştirilmiş bir sistemdir. Eğer kullanıcı aykırı şekilde oyun oynuyorsa VAC sistemi oyuncuyu engellemektedir.

VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası ile birlikte oyuncu oyun oynamak için oturum açamaz. Bir oyunda oturum açamamak oldukça rahatsız edicidir. Ancak bu hatadan kurtulmanın da çeşitli yöntemleri vardır. VAC engeli ile karşılaşan kişilerin illaki oyunda hile yaptığı söylenemez. Kullanılan virüs programlar anti hile durumunu ortaya çıkarabilir. Kullanıcılar oyunda oturum açmak için VAC engelini ortadan kaldırmayı amaçlamalıdır.

Hata durumları ile karşılaşıldığı anda ilk akla gelen yapılmalıdır. Eğer VAC hatası alıyorsanız öncelikle bilgisayarınızı kapatıp açmanız etkili olacaktır. Çünkü bilgisayarı resetlemek hataların düzelmesini sağlayabilmektedir. VAC hile karşıtı geliştirilmiş bir sistemdir. Kullanıcı bu durumu çözmediği takdirde oyuna giriş sağlayamaz. Hata karşısında oturumu doğrulamanın yolları oldukça pratiktir.

VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı CS2

Hile karşıtı olan VAC sistemi CS2 oyununda oyuncuların hileye benzer durumlarını tespit ettiğinde oyundan men eder. Kullanılan çeşitli anti virüs programları da hile olarak VAC sisteminde algılanabilmektedir. CSGO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı sorunu birçok kullanıcıda kendini göstermektedir. Bu sebeple kullanıcılar oturum doğrulamak adına VAC engelinden kaçınmak durumundadır. Oyuncular VAC problemi ile karşılaşmaları halinde aşağıdaki önerilerle bu durumdan kurtulabilmektedir.

  • VAC engelinden kurtulmak için öncesinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Kullandığınız virüs programları hile olarak algılanabilmektedir. Bu yüzden oyun oturumu açarken virüs uygulamalarınızı kapatmanız VAC sorunu ile karşılaşmanızı engelleyecektir.
  • CS GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası tüm kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmaktadır. Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar Steam platformunu yeniden başlatmalıdır.
  • Özellikle Steam platformuna giriş yapmak adına yönetici olarak çalıştırmak oldukça mantıklıdır.
  • Oyun dosyalarının tam olduğundan emin olun ve doğrulama işlemi yapın.
  • VAC hatası almamak için güncellemeleriniz yapılmış olması gerekir. Güncel olmayan Windows ve sürücüler istenmeyen hatalara sebep olabilmektedir.
  • Hata alan kullanıcı her şeyi dediği halde sorun devam ediyorsa oyunu tamamen kaldırıp tekrar yüklemelidir.

VAC kullanıcıların hile yapmasını önleyici bir sistemdir. Otomatik olarak çalışmaktadır. Ancak her VAC hatası hile değildir. Bu yüzden CS oyunu oynarken güncellemelerinizi yaptığınızdan ve doğru virüs programı kullandığınızdan emin olun.  VAC kullanıcıda herhangi bir olumsuzluk algılarsa devreye girmektedir. Kalıcı olarak kullanıcıya oturum imkânı vermez. Bu sebeple çözüm yolları kullanıcı için çok önemli olacaktır.

CS2 VAC Hatası Çözümleri

Counter-Strike: Global Offensive en sevilen nişancılık oyunlarından biridir. VAC hatası oyunda hilenin tespiti ile devreye girerek oyuncunun engellenmesinde etkilidir. Ancak hata ile karşılaşan her kullanıcının hile yapıyor diye bir şey söz konusu değildir. Kullanılan virüs programları VAC üzerinde olumsuz sonuçlar yaratabilir. Bu sebeple kullanıcılar kullandıkları virüs programlarını iyi seçmelidir. Ayrıca böyle bir sorun karşısında virüs programlarının devre dışı bırakılması sorunu çözmenize yarayacaktır.

Bununla birlikte yazılımların güncellenmesi son dere önemlidir. Windows olsun, sürücüler olsun güncellemelerin zamanında yapılması hataları büyük ölçüde engelleyecektir. Güncel olmayan Windows ve sürücülerde ne yazık ki hata oranı çok daha yüksektir. Kullanıcılar kaliteli oyun oturumu açmak adına güncellemeleri yapmalıdır. Bazen alışkanlıklarından vazgeçmemek uğruna güncellemeler son raddeye bırakılmaktadır. Ancak oyun içeriklerinin sorunsuz çalışması adına yeniliklere açık olmak önemli olacaktır.

Kullanıcılar bu basit yöntemlerle VAC hatasından tamamen kurtulabilir. Ayrıca Steam aracılığı ile oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamak oldukça önemlidir. Bu yöntemlerle VAC etkisiz hale gelecektir. Ancak sorun hale devam ediyorsa son çare olarak oyunun kaldırılması akıllıca olacaktır. Tüm çözüm denemelerine rağmen VAC sorunu devam ediyorsa oyun portalı ile iletişime geçmek çözüm yolu bulma açısından önemli olacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.